Už tady nežijeme

• USA We Don't Live Here Anymore (více)

Komorní drama na motivy dvou povídek Andreho Dubuse (autor předlohy filmu V ložnici) zachycuje dva manželské páry nezvratně směřující do okamžiku krize. Nejlepší přátelé Jack (Mark Ruffalo) a Hank (Peter Krause) přednášejí na malé univerzitě kdesi na severozápadě USA. Jejich manželky Terry (Laura Dernová) a Edith (Naomi Wattsová) se starají o děti a o domácnost. Jacka stále více pohlcuje milostná aféra s Edith, zatímco chladného a jen zdánlivě nic netušícího Hanka zajímá pouze jeho začínající spisovatelská kariéra. Bergmanovsky laděná studie sobeckých tužeb a vnitřních potřeb čtveřice třicátníků zaujme kombinací brilantního scénáře a vynikajících hereckých výkonů. Především Mark Ruffalo (Piková trojka, Věčný svit neposkvrněné mysli) přivádí k dokonalosti typ mírně narcistického, chlapecky šarmantního nesmělého muže, který dokáže trpět stejně intenzivně jako trápit. (oficiální text distributora)

agassi68

Nečakal som veľa, no dostal som. Štvorlístok prepletený vzájomnými vzťahmi pôsobil skutočne. Samozrejme je rozdiel či hodnotí človek, ktorý už v živote niečím prešiel alebo vzťahový nováčik. Tým sa za nižšie hodnotenie nečudujem. Prekážali mi akurát intelektuálne dialógy predškolákov o bohu.. ()

Fridecka

Velmi pravdivé a velmi reálné, všední dny, ubíjející každodenni starosti a dlouholetí manželé a přátelé si připadají prázdní, nedocenění, málo milovaní a hledají, hledají a nalézají zase jen prázdnotu. Proč nemohou být šťastní? Proč si navzàjem tak ubližují a trápí se? Mezi tím vším se pohybují děti, jsou tam s nimi, vedle nich a pozorně sledují jak se má žít a ptají se.. Stále je to o tom jak každý ze zúčastněných miluje víc nebo míň, v jednu chvíli se zdá, že jsou si velmi blízko a poté zjistí, že se stejně míjejí a snaží se udržet balanc a neupadnout, nedostat se do bodu odkud už není cesty zpátky. ()

frbulka

Kdo ještě věří v dnešním světě v manželství, bude po shlédnutí filmu muset svou víru posílit, kdo ho považuje za přežitek, bude asi cítit pocit zadostiučení, aneb, když s někým jíte, mluvíte a spíte, nemusíte ho ještě milovat. I přesto, že snímek pojednává o mé oblíbené tematice a herecké výkony jsou přesvědčivé (zvláště Laura Dern), jevil se mi odtažitě a rezervovaně, ač je o věcech, které by samy o sobě měly s divákovým prožíváním zamávat. A závěrečný záblesk morálního jednání také pocit z filmu nevylepšil. Můj názor vystihli uživatelé Matty a charlosina. 55%. ()

truby

Ukázka toho, jak se dá udělat kvalitní komorní drama se čtyřmi postavami. Dva manželské páry a nevěra, tady není moc možností k dějovým zvratům a není moc variací konce. Přesto tohle zaujme svým výjimečně citlivým zobrazením této životní situace. Celkově je tento film velmi jemnou a přesto dosti hlubokou záležitostí. Vlažné pomalé tempo nechává hodně času na přemýšlení, což je to, co mimo jiné dává tomuto snímku velkou sílu. ()

tančísvlky

Dôstojný zástupca amerického nezavislého leta na čt2.To čo sa zdá na prvý pohľad kladom sa postupom času otočí a všetko je inak. Ohromne ma zaujal výkon Laury Dern , sunie film za sebou a zostatok hereckého zoskupenia sa len vezie.Škoda, chýba viac emócií . Aj keď sa na Naomi Watts pekne díva ,niekedy to nestačí . Asi je to predsa len za tri hviezdičky. Dobrý popis situácie a komentár od "Charlosina" ()

josieaddms

Nevím, moje pocity jsou smíšené. Sledovala jsem čtyři dospělé lidi, manžele v krizi, jenže způsob jakým nám byli tito lidé ukazováni, byl podle mého velmi komplikovaný. Já osobně jsem si k žádnému z nich nebyla schopná utvořit žádný vztah, protože se mi od počátku oba páry hnusili. A nejsem si úplně jistá jestli to byl ten záměr filmu. Ale řekla bych že ne, a proto dávám tak nízké hodnocení. Pokud je to ale snímek o tom, jak odporní lidé dokážou být a jak vlastně šílené je jak lidé mezi sebou žijí, je moje hodnocení nesprávné. Každopádně, Laura Dern je u mě paní herečka, to teda klobouk dolů. Mark Ruffalo je herec kterého skutečně nemusím, a nejsem schopná si na něj zvyknout. A Watts a Krause byli fajn. Co mě ale přišlo je, že to vykrádalo tak trochu Allena, Bergmana, Albeeho, a snad i Tennessee Williamse. Určitě tam bylo spoustu emocí, ale nedokázala jsem se ztotožnit, a proto to nedokážu ani ocenit. ()

polonius

Něco tomu filmu chybí , i když charaktery postav a jejich různé pozice v nastalé rošádě jsou rozmanité, a tím i zajímavé. Motivace jejich postojů nutí k zamyšlení a ukazuje , jak vás manželství nutí kličkovat. Nevýraznou Naomi Watts tentokrát přehrála Laura Dern. ()

epoh

Vynikající psychologické drama, které se musí niterně dotknout každého, kdo má za sebou alespoň jednu vztahovou (ne nutně manželskou) krizi. Škoda, že takovéhle filmy neumíme točit u nás. Jenomže kdo z našich herců by to takhle zahrál, když jsou všichni zkažení tou seriálově-hereckou rutinou? ()

gicous

Drama, které je podle mě nejsilnější v konfrontaci mezi Dernovou a Ruffalem. Jejich dialogy a herecké polohy mi připadaly jakoby ze života. Některé z problémů, které řeší jsou téměř totožné s manželskou realitou, ve které žiju já. Takže tady mě film opravdu bavil a nejvíce se blížil, co do kvality, např. Nouzovému východu. Bohužel zbytek už tak zajímavý nebyl. Myslím, že největší chybou filmu je, že se snaží dávat rovnocený prostor oběma párům. Spíše se měl soustředit na jeden pár a jejich krizi, a druhý pár měl použít pouze jako jakési doplnění. ()

subic

Milostný čtyřúhelník, ne ani tak kosočtverec, spíše čtverec, i když o ten kosočtverec tam jde také a hodně. Nespojí se vedlejší rohy stranou, ale protější rohy úhlopříčkami. A protože scénář není moc našlapaný a děj po průměrném začátku uvadá a uvadá, zařadí se tento snímek mezi ty, co stačí vidět jednou a zapomenout. ()

mirkath1

Nemůžu si pomoc, tenhle film byl děsná kravina a NUDA !!!! Pořád jsem čekala co se bude dít, ale kdo není spokojený s tím s kým šoustá a chtěl by šoustat s někým jiným, přece nestojí za to, aby byl o tom natočený film. Že po několika letech manželství už nestřílí ohňostroj, je snad jasné. Na spokojenosti a štěstí se musí pracovat stále, jinak prostě vyšumí ()

Tominni

Komorní příběh dvou párů, kde nejlepší přátelé Jack a Hank se zapletou s manželkou toho druhého. Celý film od začátku spěje ke krizi obou manželství, hlavním bodem není sexuální potřeba, ale neštěstí všech aktérů, kde každý má jinou prioritu života. ()

gotham

Celkem zajímavý film o nešťastných vztazích čtyř přátel, kteří se přátelí tak nějak navzájem, víc než je zdrávo. Filmu dominuje duo Naomi Watts a Mark Ruffalo, kteří nejen že jsou herecky působivější, ale i na první pohled to mezi nimi opravdu jiskří. Ti další dva jsou tam spíš do počtu, a to je asi to, co tomuto filmu škodí, dvě postavy to prostě neutáhnou. 60% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Až jednou, a tady je ta prudká stráň a nebo zoufale dlouhé stoupání, prožiji něco takhle emočně násilně měkce a odvážně upřímného, zhodnotím tuto výpověď o mezilidských vztazích snad jako téměř geniální. Zatím to neznám, nevím a v mnoho ohledech nechápu, či nechci pochopit. Snad, here is to life!, ani nikdy nebudu muset...=´) ()

Jack Boban

Zajímavý pohled na život čtyř lidí, kteří jsou si hodně blízcí a zároveň tolik vzdálení. Zatím dávám 3*, protože jsem film ještě dostatečně nevstřebal, ale po druhém shlédnutí půjdu zřejmě výš. ()

jopal

Tak toto islo uplne mimo mna. Este mi tam chybal v jednej rodine pes a v druhej harava fena... S tymto sa stretavam vzdy a vsade, takze zbytocny film, ktory ma nicim nezaujal. ()

HollyMolly

Síla filmu spočívá v jeho přesvědčivosti. Je až neskutečně realistický a o, že se zabívá tématem, které se týká každého mu ještě přihrává. Opravdu mě to zasáhlo, hlavně tím, že to působilo dost pesimisticky. Chvílemi jsem měla pocit, že každé manželství je odsouzeno k podobnému osudu. ()