Už tady nežijeme

• USA We Don't Live Here Anymore (více)

Komorní drama na motivy dvou povídek Andreho Dubuse (autor předlohy filmu V ložnici) zachycuje dva manželské páry nezvratně směřující do okamžiku krize. Nejlepší přátelé Jack (Mark Ruffalo) a Hank (Peter Krause) přednášejí na malé univerzitě kdesi na severozápadě USA. Jejich manželky Terry (Laura Dernová) a Edith (Naomi Wattsová) se starají o děti a o domácnost. Jacka stále více pohlcuje milostná aféra s Edith, zatímco chladného a jen zdánlivě nic netušícího Hanka zajímá pouze jeho začínající spisovatelská kariéra. Bergmanovsky laděná studie sobeckých tužeb a vnitřních potřeb čtveřice třicátníků zaujme kombinací brilantního scénáře a vynikajících hereckých výkonů. Především Mark Ruffalo (Piková trojka, Věčný svit neposkvrněné mysli) přivádí k dokonalosti typ mírně narcistického, chlapecky šarmantního nesmělého muže, který dokáže trpět stejně intenzivně jako trápit. (oficiální text distributora)

djcremo

Úžasný film, ktorý stáva na skvelých hereckých výkonoch a skvelých dialógoch. Čo je plus pre tento film, že pôsobí citlivo a reálne a občas aj nenúteným humorom. Páči sami ako pojednáva a manželskej kríze, problémoch a vysporiadaním sa s nimi ako aj o následkoch činov ktoré k tomu viedli. Že nech to na začiatku vyzeralo akokoľvek, na konci to prinieslo určité jazvy. Že nie vždy si uvedomujeme dôsledky svojich činov a konaní. ()

ostre_pero

Úžasné. Dokonalá súhra hudby, kamery a scenára. Dokonalé výkony hlavných hrdinov, zvlášť Marka Ruffala a Naomi Watts, ktorí sa aj podielali na produkcii. Tá hudba je taká podmanivá a taká jemná a vhodná, že už na začiatku filmu som sa empaticky zžil s každou postavou. Tá kamera je taká presná, nerušivá a citlivá, že po chvíli zabudnete, že pozeráte film a že sa to neodohráva priamo pred vašimi očami. No a scenár? Možno trochu ošúchaný, ale fakt iba na prvý pohľad. Tento film ma dostal! Ešte teraz rozmýšľam nad tým originálnym koncom... ()

revere

Manželé a manželky, kteří nevědí kam, jak a proč. Jako celý film. Ten není špatný, ale není ani dobrý. Tváří se to jako umění pro náročné, ale snaží se to zalíbit každému. To jde málokdy dohromady. ()

hanca.uh

Tento film je fakt divnej....:-) - tzn. kromě Marka R. samé podivně se tvářící nesympatické obličeje a postavy, po celou dobu filmu jsem čekala, kdy to teda začne být zajímavé a konečně děj dostane záhul a rozjede se to v něco víc než unylé pohledy a trapné řeči...a ono nic. Hned jak naskočily titulky jsem ještě stále nevěřícně čuměla, jestli to sakra rejža myslí jakože vážně. Nic to vě mě nezanechalo, jen ty bezpředmětné otazníky v očích a ujištění se, že tohle byla opravdu teda veliká hovadina:-)) ()

Sao Saoi

Už tady nežijeme... Výborná analýza partnerských vzťahov bude v mojej duši doznievať ešte dlho... Film, ktorý vynoril spomineky na už nefungujúci kinoklub v našom meste. Tá atmosféra filmu podčiarknutá výbornou hudbou, respektíve jednotlivými tónmi hudby... Láska, vášeň, priateĺstvo, posadnutosť, rodina, beznádej, cynizmus, je tam toho veľa, čo sa skrýva... Každý z nich to zahral výborne, ale čo predviedla Laura Derm bolo nad očakávania... Neviem prečo, trošku mi to pripomenulo ľadovú búrku od Ang Leeho... Moje hodnotenie: 79%... ()

andydufrsn

Zvláštní film, nevím jestli to byla oslava nebo odsouzení nevěry. Možná to byl návod jak v manipulovat partnera do nevěry abyste v tom nebyli sami. Nejspíš to je brutální exkurze to našich niter mezi naše tužby a přání Každopádně ta, téměř až zničující, touha nevěrníků z plátna přímo sálala ()

peproch

Rozhodně nenapíšu nic líp než recenzentka kleopatra . Dechberoucí partnerská výpověď. Dva páry, zprvu "jen" přátelé, se milostně promísí. Nejde však o tělocvik z rozmaru, ti lidé jsou svým způsobem všichni nějak nešťatní, o něco se cítí ošizení, něco nezvládají a naléhavě potřebují azyl, účast, lék. Kdo ubližuje, nedělá to cíleně, kdo to myslí dobře, může zranit. Vztahové filmy mám ráda, ale tenhle má něco víc. Je až neuvěřitelně reálný, je až neuvěřitelně citlivě natočený, je ke všem aktérům neuvěřitelně spravedlivý. Kdo se v tom partnerském vesmíru pohybuje, tu nahoru, tu dolů, možná se v jednom z těch čtyř křehkých zrcadel pozná. Každý kdo prožil nějaký čas v partnerském soužití, soužití se spřáteleným párem, v nedostatku peněz zatímco druzí je mají, partnerství je permanentní krize, výstup z ní je nemožný, je permanentním rozhodováním o tom, jestli ještě vydržím a za jakou cenu... Velká drmamta se odehrávají na malých prostorech a v intimitách, nepotřebujete k tomu přírodní katastrofu, fatální nemoc, sexuální trauma, politickou revoluci, zjevení se ducha... stačíme si sami v dramatech našich duší ()