Už tady nežijeme

• USA We Don't Live Here Anymore (více)

Komorní drama na motivy dvou povídek Andreho Dubuse (autor předlohy filmu V ložnici) zachycuje dva manželské páry nezvratně směřující do okamžiku krize. Nejlepší přátelé Jack (Mark Ruffalo) a Hank (Peter Krause) přednášejí na malé univerzitě kdesi na severozápadě USA. Jejich manželky Terry (Laura Dernová) a Edith (Naomi Wattsová) se starají o děti a o domácnost. Jacka stále více pohlcuje milostná aféra s Edith, zatímco chladného a jen zdánlivě nic netušícího Hanka zajímá pouze jeho začínající spisovatelská kariéra. Bergmanovsky laděná studie sobeckých tužeb a vnitřních potřeb čtveřice třicátníků zaujme kombinací brilantního scénáře a vynikajících hereckých výkonů. Především Mark Ruffalo (Piková trojka, Věčný svit neposkvrněné mysli) přivádí k dokonalosti typ mírně narcistického, chlapecky šarmantního nesmělého muže, který dokáže trpět stejně intenzivně jako trápit. (oficiální text distributora)

danliofer

Klasické konverzační drama s otevřeným koncem, jemuž kralují hlavně civilní výkony všech zúčastněných. Možná bych dala jen čtyři hvězdičky, ale kvůli nádherné hudbě Michaela Convertina linoucí se filmem jak tenká červená nitka dám hodnocení nejvyšší. Ten soundtrack musím mít:-) ()

Courtemanche

Zajímavý čtyřlístek, žádný bla-bla, drama který má i hloubku. Mark Ruffalo mě opět nezklamal, ve filmech s menším rozpočtem se cítí absolutně nejlíp. 3,5/5 ()

plechulka

Shodou okolností zrovna čtu "Trojdílné plavky" od Martiny Formanové, což je velmi podobný vztahový propletenec z velmi podobného prostředí... nicméně obojí na mne působí poněkud odtažitě.... v podobném duchu je pořád pro mne nejnej film "NA DOTEK" ()

venison

Americké nezávislé komorní drama tradičně nedopadlo příliš dobře.. Dva páry, kteří se mezi sebou přátelí řeší svoje vzájemné vztahy.. Dva si spolu začnou a aby jim to nebylo tak blbé, tak dohazují svým protějškům toho druhého.. Trochu nuda provázená zvláštními "vidinami".. ()

nevermore

Tož tohle byla ale depka. Kvalitní herecké výkony a dlouhá černá struna natažená přes celý film. Tohohle se nesmím dožít. ()

Kacounek

4 charismatičtí herci nám předvádějí partnerská promíchání dvou přátelských manželství. Je docela zajímavé, jak každý z nich, vnímá předěl mezi láskou a sexem jinak. ()

Autogram

Vzťahové drámy o nevere, to nie je môj obľúbený žáner a tu sa to podarilo obzvlášť nudným spracovaním. Ani Naomi ako oveľa krajšia súperka oproti svojej sokyni v láske to nezachránila, nepomohli ani vášnivé erotické scény. Inak aj ostatné herecké výkony zvláštnej štvorice sú fajn, ale čo z toho pri absencii zmysluplného deja, ()

milancecil

Opravdu realisticky ztvárněný dramatický příběh čtveřice dospělých, dvou přátelících se manželských párů s malými dětmi, jsou již unavení svými dlouhodobě emočně vyčerpávájícími vztahy a jejich manželská mizérie směřuje do fáze nezvratitelné krize, postupná plíživá destrukce partnerských vazeb podporovaná lží, přetvářkou, předstíráním, nedorozuměními, frustrující konfrontací, hádkami, výčitkami, urážkami, uklidněná občasným usmířením a tichem, až Jack s Edith prolomí takový stereotyp partnerskou nevěrou, bezstarostným a posilujícím milostným únikem, již tak nepřehledná situace se ještě více komplikuje, je to ale jen prodloužení jejich vlastního vztahového umírání, ne nějaké záchranné východisko, je to jen oddálení finální vztahové smrti, stejně se totiž dále nechávají ubíjet a vykrádat si až do dna zbývající životní energii dokud se postupně vztahy nevyprázdní v úplnou vše pohlcující nicotu, smutné, ale tak pravdivě skutečné. ()

cab

Dva manzelske pary ktere jsou zaroven dobrymi prateli zjistuji ke svemu vetsimu ci u nekeho mensimu prekvapeni, ze spousta veci neni v jejich manzelstvi, tak i pratelstvi v poradku. Vykony ctverice hlavnich protagonistu jsou nadmiru presvedcive a nikoho nenechavaji na pochybach, co se vlastne v dany moment deje. Clovek musi byt v zivote pripraven na cokoliv od koholiv. 85% ()

Piškotka

Jako ze života manželů po x letech, kdy zamilovanost již dávno vyprchala a je tu těžký stereotyp. Svým způsobem celá čtveřice byla nešťastná a každý od života chtěl něco svého. Sice se říká, že protiklady se přitahují, ale není to absolutní pravda. Prokřížení manželského čtyřúhelníku přineslo zajímavé svědectví - dva se do sebe zamilovali a spali spolu, druzí dva spolu jenom spali pro chvilkový pocit štěstí a touhu zapomenout, jak to je. Laura Dern ze sebe vydala maximum, byla tak nepříčetně přirozená, až mrazilo. N. Watts nesměle pokulhávala jako unylá princeznička. Obě jejich charismatické polovičky zabodovaly velmi slušně. ()

dormouse

Film jsem chtěla vidět po shlédnutí režisérova snímku Stone, ale nesplnil mé očekávání. Milostný čtyřúhelník je vždycky trochu smutný a málokdy uvěřitelný. Pro nás starší ročníky je výměna parnerů jen úsměvní a zcela zbytečně vynaložená energie s nulovými pozitivními výsledky. Herecké výkony nic moc. ()

lucijelucije

Takhle má vypadat opravdové drama. Manželská krize je prevít, ale pokud ji necháte zajít daleko, může se stát vážnou emotivní pohromou. L. Dern musela milovat, přestože hledala útěchu a pohlazení u někoho jiného, protože její výkon mi třásl srdcem, její zoufalství jsem cítila hodně uvnitř sebe. Musím říct, že boj o návrat do starých kolejí a o záchranu manželství byl neskutečnou hlubokou ránou. Avšak to filmové sblížení s mými pocity nebylo úplně propojené a místy jsem se nudila. ()

sona123

Už dlouho jsem neviděla tolik nesympatických herců pohromadě. Je ale nesmysl, aby to bylo herci - třeba Wattsovou mám docela ráda. Tak asi to byl záměr, představit dva manželské páry, které stěží najdou sympatie u diváka - nechovaj se úplně podle Desatera, neustále něco řeší, křičí, mlčí...jasně, je to realita, ale nešlo ji podat zajímavěji? Buď s větší hloubkou (jako to třeba umí Evropané), nebo třeba humorem, každopádně záživněji. Jediná zajímavá scéna: Wattsová přikrývající své intimní partie listem ve stylu Evy. Být chlap, možná to ocením víc. ()

Furmi

Filmi o vzťahoch mi nehovoria nič a kruh ktorý utvoril tento film mi nehovoril nič už vôbec. S postavami som nesúcitil a bolo mi ich osudu po pravde jedno. Celý film som odležal chladný a znudený. Nie nie nie. ()

waits

Sonda do života dvou manželských dvojic, celkem dobře napsaná a dobře obsazená, pohříchu dost rušivě dabovaná.. Reakce na snímek bude asi hodně souviset s případným vcítěním se do postav, očekával bych tedy větší hodnocení od starších, zkušenějších diváků, kteří se u některých dialogů pochmurně ušklíbnou nebo si jen tak pro sebe povzdychnou, poněvadž tohle někdy v životě slyšeli (říkali). Pokud jde o mě, nedokázal bych odsoudit ani jednu z postav, i když někteří vypadají jako viníci (Hank) a někteří jako oběti (Terry). Všichni prostě nějak reagují na zřejmě nevyhnutelnou část života, nebot, kdo takové nebo aspon podobné situace, nezná, že.. Trochu mi vadilo, že jsem od každého účinkujícího měl nějaký odstup, u malého komorního snímku bych předpokládal větší dávku vzniklé empatie. Svíravá podívaná pro čerstvě rozešlé. ()

zahadum

Jeden príbeh, dve manželstvá, štyria ľudia v citlivom zobrazení zradného javu snáď každého manželstva....kolotoč všedných a dookola sa opakujúcich činností postupne otupuje vášeň...pretrhá tie jemné ale pevné nitky lásky .... film ukazuje zlom v živote kedy sa nejedná o definitívny útek..je to snaha o pripomenutie si ,že nikto nikdy nie je dosť starý na lásku a vášeň...film nemoralizuje...nesúdi....pomaly si tečie za doprovodu krásnej hudby...správne zvoleného strihu ... záleží na vás a na vašom osobnom pohľade na vec či vás film uspokojivo pohladká po duši alebo vám mrazivo a znepokojivo nastaví zrkadlo... Je ľahšie žiť s milovanou ženou keď je milovaná. ()