poster

Elektra

 • USA

  Elektra

 • Slovensko

  Elektra

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  **

  Nebýt toho lesního lesbického polibku, dám ještě míň ..(24.5.2008)

 • Xeelee
  **

  Hmm, a mohla to být taková pohodová no brainovka, nebýt několika fakt krutejch záseků ve scénáři, stupidních dialogů a rádoby psychologie postav. Primitivní akční řežba by aspoň mohla být zábavná. Profesionálka se zakecá s týpkem a jeho dcerou, zajde na večeři a pak není schopná je zabít. Jo a taťka prej věděl, že je nájemnej vrah a jde po nich. Fakt dobrý, no. Prostě už víme, že Elektra má dobré srdce a už nejspíš nikdy nebude stylově zabíjet lidi za tučnou odměnu. Když byla Elektra v tradiční škole bojového umění, tak jsem se ještě zasmál dokonalýmu nalíčení, ale fakt velkej šok jsem zažil při prvním polibku. Promiň. – Ani já nechtěla. Za prvé je to naprosto stupidní dialog (nebojte, bude jich víc) a za druhé netuším proč to udělali. Nepředcházelo tomu nic, co by je aspoň náznakem sblížilo. Asi to byl pokus někam směřovat děj, ale na mé straně zůstal nepochopen. To samý v bledě modrém si ty dvě hrdličky zopakují s těmi samými hlody ještě jednou před koncem filmu. Děj je přímočaře primitivní, zabíjení „nezničitelnejch“ poskoků nevěrohodný, to samý u probodnutí hlavního záporáka. Navíc nám začnou autoři předhazovat druhýho kladného hrdinu, kterej by měl být ještě kladnější a lepšejšejší než samotná Elektra a to už je fakt konec. Abych tu ale nevypisoval jen samý negativa, tak musím pochválit tvůrce speciálních efektů a choreografy, kteří se na Elektře pěkně vyřádili. Jo a taky se mi líbil dokonalej rozhovor s obětí hned na slibném začátku filmu.(1.11.2008)

 • k212
  **

  Cokoliv čekáte od tohohle filmu, tím není. Tedy přiznejme si jen, že málokdo tušil, že bude sledovat 85 minut pofidérní krize hrdinství. Rob Bowman s vydatnou pomocí scenáristické předehry dá divákovi lačnícímu po komixovém šílenství, přesně to, co chce. Pěkně zhusta ho nakrmí během prvních pěti minut detailně stylizovanou, nicméně po bližším prozkoumání drásavě nedynamickou, akcí (to si ale uvědomíte až po určité době, tedy to, že je to natočeno velmi efektivně a levně, klobouk dolů televizní režiséři). Perfektní blamáž na diváka, po prvních pěti minutách a jediných výstřelech, co ve filmu zazní, je přesně v takovém rozpoložení, kdy mu sliny stékají po bradě a on čeká hodinu a půl dlouhou akční jízdu. Zmínila jsem, že se jedná o preludium? Doslova a do písmene. Pak už sledujeme jen a pouze lineární dekonstrukci a demaskování jednoho ženského hrdinství v hávu nájemného vraha. Prosťounce nalinkovaný děj lehce převyšuje použitá narativní struktura (dětství versus dospělost), děj je oproštěn od jakýchkoliv odboček -škoda skvělá a velmi efektivní suita „záporáků“, se k tomu sama podbízí- ba dokonce je pust jakýchkoliv logických souvislostí či osvětlování. Je to jen divné introspektivní balancování na hranici totální trapnosti a banální psychologizace. Jenže ono to všechno má vlastně atmosféru, taky zajímavou hudbu (ševelící minimalistická elektronika a-la Solaris), ulítlé reálie (prostě nedokážete cokoliv kamkoliv zařadit, dominují přírodní motivy, neuvěřitelné), budete se nejspíš divit, ale ono to má dokonce i atmosféru – samurajsky dusnou. V první "větší" scéně zařve můj nejoblíbenější z filmových úchylů Jason Isaacs (šedooký anglán, mistr uncredited rolí), v páté scéně přichází na scénu Goran Visnjic (můj nejoblíbenější ze smutných chorvatů), pak se objevuje slepý chlapík s tetováním a já prostě vím, že tohle téměř televizní áčko, se stává mým oblíbeně dekonstruovaným filmovým Béčkem. I přes své pomalu se plazící tempo. A ano, tohle není povedený natož zvládnutý film. 40%.(20.11.2007)

 • Skejpr
  ***

  Místy sice vyloženě televizní, až příliš často ale docela atmosférické a čas od času dokonce i cool... Čekal jsem něco výrazně horšího...(15.7.2009)

 • Superpero
  *

  Ty vole jsem fakt dobrej, protože jsem to vydržel dokoukat až do konce. Začíná to relativně dobře jak Elektra vymlátí komando a zabije Jasona Isaacse. Ale potom si poprvý řeknete cože? Když další půlhodinu bydlí v baráčku u moře a povídá si se strašně nesympatickou hokou (ze který se pak vyklube budoucí superninja co všechny mlátí řetízkem) a jejím otcem. No pak se to teda rozjede a po Elektře, otci a harantovi jde superelitní komando, který na mě působí jak z počítačový gamesy. Komando se skládá ze Strašně Zlýho Číňana, Tlustýho Negra, Hubenýho Negra, Potetovanýho Debila a Jedovatý Ženský, už chápete? No ale nejtrapnější postava je stejně jakejsi "velice moudrý, slepý mistr s blonďatejma vlasama co hraje kulečník v ňákym pajzlu" tenhle debil co sežral všechnu moudrost světa plodí hlášky typu: "Jsem slepý, ale vidím toho víc než vy, protože se nedívám." Po všech těhle stupiditách jsem se upnul na finální bitku, že určitě bude za něco stát. OMYL! Všude jen lítaj prostěradla (nevím jestli to má bejt vykrádačka "Hrdiny" jestli jo tak hodně nepovedená) a zas tam je ta strašně debilní holčička. No a za co je teda ta jedna hvezdička? Protože Jennifer Garner je hezká a taky se v tom filmu mihne Cary-Hiroyuki Tagawa a toho já mám rád.(26.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace