Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Isherwood

V kinech Daredevil dvakrát nezabodoval, tak producenti vyslyšeli přání mužské části světa, která bezděčně slintala při pohledu na Jenifer Garnerovou, a věnovali Elektře samostatný film. A právě to, na co se těšily snad všichni filmoví fanoušci (ne fanynky...), selhalo nejvíc. Maskéry Elektry bych odsoudil za... Přiléhavý sado-maso kožený obleček vyměnila Elektra za křiklavě červenou soupravičku, která toho zakrývá chvílemi až moc. Červená barva je sice věrnější komiksu, ale působí tak trošku divně. A ty krásné vlnité vlasy maskéři narovnali a navíc jí přičesali naprosto příšernou ofinu. Tohle už mi vážně zamíchalo žaludečními šťávami. Že scénář filmu nebude nijak objevný podobně jako u Daredevila mě ani nepřekvapuje. Ale že bude až tak (s prominutím) debilní a nelogický už je i na mě trochu moc. Příšerná základní dějová linka je vlastně totálně o ničem. Ve filmu se nekoná ani jeden zvrat, ani jedna postava nepronese větu, která by už nebyla ke slyšení někde jinde. Tak ubohou báchorku mohl napsat úplně kdokoliv. Pominutí scénáristovi mysli (a nakonec nejenom jeho) nakonec lepí dohromady jeden člověk. Na tom, že film nebude taková hrůza a že bude alespoň stravitelný do konce, má zásluhu jen a jen režisér Rob Bowman, který svým umem drží celou tuto rychle se potápějící loď nad vodou. Co však na filmu zarazí nejvíc, tak je pohříchu málo akce. Čtyři větší akční scény jsou na necelou hodinu a tři čtvrtě zatraceně málo. A nepomůže jim ani to, že je Bowman natočil v nabušeném cool stylu. Dalším mínusem je rozhodně absence lepšího záporáka. Japonec se dvěma katanama je trochu málo. Jistě, nepočítám ty srandovní bojovníky se schopnostmi, které by jim záviděli i X-Meni. Digitální efekty, kterými si film "pomáhá" až nezdravou měrou, působí dosti lacině. Když to tak vezmu, tak nebýt režiséra film by byl úplně v troskách. Takhle se jedná pouze o tupou slátaninu, ze které jakýkoliv dojem vyšumí dřív než skončí závěrečné titulky.(9.4.2005)

• TeeAge

Prečo obdarovaný vyššími silami vždy bývajú vo vilách a sú bohatý? Je to trocu nespravodlivé, nie? Od začiatku do konca klišé. Na scenári cítiť, že bol vytvorený zámerom ,,Aby bol,,. Stotožnenie sa ani len s jendnou postavou, ba ani náznak emocionálneho alebo fizyckého povzbudenia od Elektry. Taký material, a celkom premrhaný. V polovici som zaspal. Hviezda za Terensa Stamp-a ako slepého učiteľa a biliardového uklízeča (38. minúta), a hviezda za umenie uspať ma. To bolo to najmagickejšie, čo sa počas hodine a pól dokázalo stať.(15.11.2008)

• Shakers

Hlavne hrdinky čo sa hrajú na najväčšie zabijacký moc v obľube nemám a ani tento film nie moc dobrý.Cely film je jednoduchý.Záporne postavy chcú zabiť kladne a to je všetko.Efekty nič moc ale zopár akcie tam bolo dobrých. 50% - 2*(28.3.2010)

• Nin

Elektra nestojí za nic. Mně osobně opět nejvíc vadilo totální zmršení postavy, která původně není vůbec špatná. Nejdřív jsem vinil Jennifer Garner, že je v jejím podání ten drsný nepřístupný nájemný zabiják opět spíš taková fňukna, která se svý depky snaží zakrýt křečovitě drsným obličejem, ale on i scénář jí nevychází vůbec vstříc... Ta drsná vražedkyně totiž není schopná zabít svůj cíl poté, co tu rodinku nechtěně na pár hodin pozná a dokonce se jí rozhodne bránit před všema ninjama, co po ní jdou... Dojemné. Ale abych to zkrátil, tak jediná zajímavá věc na filmu je právě Jennifer Garner v sexy červeném oblečku, který ovšem nepřipomíná Elektru, ale spíš by se občas skvěle hodila do nějaké roli v příběhu podle Sin City (třeba v Tátova holčička). Jinak je místy film až k smíchu. Například - Jste Elektra. Velkej borec vám zrovna jednu fláknul a vy jste odletěli. Poté po vás rychle mrštil nějakou velkou kládu. Co uděláte? a) Skrčíte se __ b) Přeskočíte jí __ c) Otočíte se, utíkáte před ní a poté vyběhnete na strom, který bude tou kládou zničen, takže budete padat (c je správně). P.S. Taky vám nepřípadá moc cool malá holka, co mláti zlý chlápky zlatým řetízkem? (1/10)(17.11.2006)

• Adrian

Daredevilov spin-off je síce vďaka Jennifer viacej sexi ako Affleckov maskovaný červeniak, ale rovnako je žiaľ aj oveľa, oveľa nudnejší, debilnejší a zbytočnejší. Len o niečo menej zbytočný výgrc ako Uweho Alone in the dark.(27.3.2005)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)