Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• Malarkey

Vznik tohoto filmu datuje období, kdy bezmoc tvůrců natočit povedený film na motivy komiksu šplhá k nejvyššímu vrcholu ubohosti. Začal to Spider-man, který sosal z lidí prachy jak na běžícím páse. Nenechalo se dlouho čekat a jako odpověď na to vznikala celá várka takovýchto filmů. Průměrný Daredevil má s tímto filmem asi nejvíce společného. Ten totiž potvrdil, že ne každá postava dokáže mít takový charakter. No tak do dalšího filmu prskli ženskou, vcelku pěknou ženskou s profesionálním názvem Elektra. Možná z důvodu toho, že to bude pro někoho přitažlivé, ale nevšímali si příběhové linie a pak to dopadlo tak, jak to dopadnout muselo. Povedlo se jim totiž natočit jeden z nejnudnějších a nejkýčovitějších filmů na námět komiksu vůbec. Bitky jsou většinou potmě za pořádného deště a jediné co zaujme je viditelná snaha tvůrců udělat z Elektry rádoby cool záležitost. Nejen já, ale i hodnocení zde, může potvrdit jen to, že se letmá snaha o povznesení filmů tohoto tipu příliš nevydařila. --- Nemůžeš ji zadržet. Nikdo ji nezadrží. – Jí? - Bál jsem se. že když ti to řeknu, tak tu práci nevezmeš.(31.8.2007)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $24,409,722Tržby Celosvetovo $56,681,566║ Kde nič, tu nič, na celej ploche filmu sa neodohrá nič či by mohlo lepšie zaujať, akcia je ako tak stráviteľná, aj keď nemá až tak čím ohúriť a taktiež tie počítačové vsuvky s mágiou len zbytočne robia z tohto filmu miestami riadne nezmyselné béčko. Vystavanie príbehu asi najviac sklame, tam sa mohli určite scenáristi viac potrápiť a nie len polopaticky kopírovať zaužívané šablónky, bez čo i len najmenšej snahy o originálnosť. Film sa dá označiť za zbytočný priestrel vyvodení ako samostatný celok z priemerného Daredevila. /30%/ "Človek sa musí až moc nudiť aby to dopozeral do konca."(28.9.2008)

• Jacinda

Trapný ohavný odpad, který ukradl název mému filmu...(30.10.2008)

• Scrytcher

Komixové filmy se poslední dobou rojí jako na běžícím pásu a filmovému zpracování se dočkala i Elektra. Výsledek je téměř katastrofální. V prvé řadě se Jennifer Garner pro roli drsných zabijáků vůbec nehodí, její postava vás nemůže nijak zaujmout, spíše ze začátku působí nafoukaně, sebejistě, nekleje, nepije, nekouří a co je vůbec nejhorší (a je celkem důležité pro typ filmu jako tento) nelítají z ní vůbec žádné hlášky, při kterých by jste si říkali: ,,Sakra to je baba." První sekvence působí dobře a v červeném úboru vypadá vážně dobře, ale po zbytek filmu je Elektra narvaná klišé jako američan vycházející z KFC. Netvrdím, že komixový film musí být nějaké veledílo, ale mohlo by nám poskytnout dávku slušné popcornové zábavy. To se nám ovšem nedostavilo. Snímek neoriginální, který vám v mnohých směrech připomene PUNISHERA, by se vám měl vyhýbat obloukem.(3.4.2005)

• Divočák

Jak jde z celkem slušného komiksu vyrobit takováhle pseudospirituální nudná sračka vážně nechápu. Opravdu to byl ten stejný Penn, kdo napsal zábavné a odsýpající X-men 3?(25.4.2008)