Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

Místy sice vyloženě televizní, až příliš často ale docela atmosférické a čas od času dokonce i cool... Čekal jsem něco výrazně horšího...(15.7.2009)

Po zkouknutí v o něco lepší náladě zvyšuji Elektře hodnocení a dávám dvě a půl hvězdy. Jedna je za Jennifer Garner (no jo, no jo, já vím), druhá za za Terence Stampa a vcelku příjemnou, komiksově oddychovou atmosféru, a půlhvězdu dávám hudbě, která ve filmu sice nijak zvlášť nevynikla, ale za samostatný poslech stojí.(1.11.2009)

Narozdiel od iných si myslím, že to nebolo až také zlé. Elektra má dostatok akčných scén na to aby nenudila. Film dosť rýchlo utečie, ale čo je chybou (ale neviem, pre niekoho možno aj plusom), že film s rýchlosťou blesku z hlavy vyšumí. Ale aj tak by som to už druhýkrát dobrovoľne nepozeral.(13.8.2007)

• k212

Cokoliv čekáte od tohohle filmu, tím není. Tedy přiznejme si jen, že málokdo tušil, že bude sledovat 85 minut pofidérní krize hrdinství. Rob Bowman s vydatnou pomocí scenáristické předehry dá divákovi lačnícímu po komixovém šílenství, přesně to, co chce. Pěkně zhusta ho nakrmí během prvních pěti minut detailně stylizovanou, nicméně po bližším prozkoumání drásavě nedynamickou, akcí (to si ale uvědomíte až po určité době, tedy to, že je to natočeno velmi efektivně a levně, klobouk dolů televizní režiséři). Perfektní blamáž na diváka, po prvních pěti minutách a jediných výstřelech, co ve filmu zazní, je přesně v takovém rozpoložení, kdy mu sliny stékají po bradě a on čeká hodinu a půl dlouhou akční jízdu. Zmínila jsem, že se jedná o preludium? Doslova a do písmene. Pak už sledujeme jen a pouze lineární dekonstrukci a demaskování jednoho ženského hrdinství v hávu nájemného vraha. Prosťounce nalinkovaný děj lehce převyšuje použitá narativní struktura (dětství versus dospělost), děj je oproštěn od jakýchkoliv odboček -škoda skvělá a velmi efektivní suita „záporáků“, se k tomu sama podbízí- ba dokonce je pust jakýchkoliv logických souvislostí či osvětlování. Je to jen divné introspektivní balancování na hranici totální trapnosti a banální psychologizace. Jenže ono to všechno má vlastně atmosféru, taky zajímavou hudbu (ševelící minimalistická elektronika a-la Solaris), ulítlé reálie (prostě nedokážete cokoliv kamkoliv zařadit, dominují přírodní motivy, neuvěřitelné), budete se nejspíš divit, ale ono to má dokonce i atmosféru – samurajsky dusnou. V první "větší" scéně zařve můj nejoblíbenější z filmových úchylů Jason Isaacs (šedooký anglán, mistr uncredited rolí), v páté scéně přichází na scénu Goran Visnjic (můj nejoblíbenější ze smutných chorvatů), pak se objevuje slepý chlapík s tetováním a já prostě vím, že tohle téměř televizní áčko, se stává mým oblíbeně dekonstruovaným filmovým Béčkem. I přes své pomalu se plazící tempo. A ano, tohle není povedený natož zvládnutý film. 40%.(20.11.2007)

• Slarque

Přehlídka toho, jak to nemá vypadat. Po všech stránkách nezvládnutý pokus o komiksovou adaptaci. Ta jedna hvězdička není za žádné klady, jen jsem prostě viděl ještě horší filmy. :-((28.1.2009)