Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• mandes

rozpočet : $43 million tžby celosvetovo : $56,551,804(18.12.2006)

Já bych tak přísný, jako jsou tu ostatní, nebyl. Sice je to jen bezduchá akce, ve které se najde spousta nelogických věcí a mnoho hluchých míst, ale na takový páteční večer, kdy se vám fakt nechce přemýšlet, či dělat něco prospěšnějšího, je to akorát. Navíc Garner je vcelku sympatická, takže tak .. :-)(1.11.2008)

• Malarkey

Vznik tohoto filmu datuje období, kdy bezmoc tvůrců natočit povedený film na motivy komiksu šplhá k nejvyššímu vrcholu ubohosti. Začal to Spider-man, který sosal z lidí prachy jak na běžícím páse. Nenechalo se dlouho čekat a jako odpověď na to vznikala celá várka takovýchto filmů. Průměrný Daredevil má s tímto filmem asi nejvíce společného. Ten totiž potvrdil, že ne každá postava dokáže mít takový charakter. No tak do dalšího filmu prskli ženskou, vcelku pěknou ženskou s profesionálním názvem Elektra. Možná z důvodu toho, že to bude pro někoho přitažlivé, ale nevšímali si příběhové linie a pak to dopadlo tak, jak to dopadnout muselo. Povedlo se jim totiž natočit jeden z nejnudnějších a nejkýčovitějších filmů na námět komiksu vůbec. Bitky jsou většinou potmě za pořádného deště a jediné co zaujme je viditelná snaha tvůrců udělat z Elektry rádoby cool záležitost. Nejen já, ale i hodnocení zde, může potvrdit jen to, že se letmá snaha o povznesení filmů tohoto tipu příliš nevydařila. --- Nemůžeš ji zadržet. Nikdo ji nezadrží. – Jí? - Bál jsem se. že když ti to řeknu, tak tu práci nevezmeš.(31.8.2007)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky, stejně jako v "jedničce" Daredevilu. (Roman.Ticka)

• - Jediná scéna Bena Afflecka, kterou zde natočil, byla nakonec z finální verze vystřižena. (Roman.Ticka)