Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• AngelAngie

Nebýt toho lesního lesbického polibku, dám ještě míň ..(24.5.2008)

• Shakers

Hlavne hrdinky čo sa hrajú na najväčšie zabijacký moc v obľube nemám a ani tento film nie moc dobrý.Cely film je jednoduchý.Záporne postavy chcú zabiť kladne a to je všetko.Efekty nič moc ale zopár akcie tam bolo dobrých. 50% - 2*(28.3.2010)

• choze

Je to spin-off DAREDEVILA! Co ještě potřebujete vědět? (ano, viděl jsem to poctivě celé)(2.7.2005)

• Isherwood

V kinech Daredevil dvakrát nezabodoval, tak producenti vyslyšeli přání mužské části světa, která bezděčně slintala při pohledu na Jenifer Garnerovou, a věnovali Elektře samostatný film. A právě to, na co se těšily snad všichni filmoví fanoušci (ne fanynky...), selhalo nejvíc. Maskéry Elektry bych odsoudil za... Přiléhavý sado-maso kožený obleček vyměnila Elektra za křiklavě červenou soupravičku, která toho zakrývá chvílemi až moc. Červená barva je sice věrnější komiksu, ale působí tak trošku divně. A ty krásné vlnité vlasy maskéři narovnali a navíc jí přičesali naprosto příšernou ofinu. Tohle už mi vážně zamíchalo žaludečními šťávami. Že scénář filmu nebude nijak objevný podobně jako u Daredevila mě ani nepřekvapuje. Ale že bude až tak (s prominutím) debilní a nelogický už je i na mě trochu moc. Příšerná základní dějová linka je vlastně totálně o ničem. Ve filmu se nekoná ani jeden zvrat, ani jedna postava nepronese větu, která by už nebyla ke slyšení někde jinde. Tak ubohou báchorku mohl napsat úplně kdokoliv. Pominutí scénáristovi mysli (a nakonec nejenom jeho) nakonec lepí dohromady jeden člověk. Na tom, že film nebude taková hrůza a že bude alespoň stravitelný do konce, má zásluhu jen a jen režisér Rob Bowman, který svým umem drží celou tuto rychle se potápějící loď nad vodou. Co však na filmu zarazí nejvíc, tak je pohříchu málo akce. Čtyři větší akční scény jsou na necelou hodinu a tři čtvrtě zatraceně málo. A nepomůže jim ani to, že je Bowman natočil v nabušeném cool stylu. Dalším mínusem je rozhodně absence lepšího záporáka. Japonec se dvěma katanama je trochu málo. Jistě, nepočítám ty srandovní bojovníky se schopnostmi, které by jim záviděli i X-Meni. Digitální efekty, kterými si film "pomáhá" až nezdravou měrou, působí dosti lacině. Když to tak vezmu, tak nebýt režiséra film by byl úplně v troskách. Takhle se jedná pouze o tupou slátaninu, ze které jakýkoliv dojem vyšumí dřív než skončí závěrečné titulky.(9.4.2005)

• Superpero

Ty vole jsem fakt dobrej, protože jsem to vydržel dokoukat až do konce. Začíná to relativně dobře jak Elektra vymlátí komando a zabije Jasona Isaacse. Ale potom si poprvý řeknete cože? Když další půlhodinu bydlí v baráčku u moře a povídá si se strašně nesympatickou hokou (ze který se pak vyklube budoucí superninja co všechny mlátí řetízkem) a jejím otcem. No pak se to teda rozjede a po Elektře, otci a harantovi jde superelitní komando, který na mě působí jak z počítačový gamesy. Komando se skládá ze Strašně Zlýho Číňana, Tlustýho Negra, Hubenýho Negra, Potetovanýho Debila a Jedovatý Ženský, už chápete? No ale nejtrapnější postava je stejně jakejsi "velice moudrý, slepý mistr s blonďatejma vlasama co hraje kulečník v ňákym pajzlu" tenhle debil co sežral všechnu moudrost světa plodí hlášky typu: "Jsem slepý, ale vidím toho víc než vy, protože se nedívám." Po všech těhle stupiditách jsem se upnul na finální bitku, že určitě bude za něco stát. OMYL! Všude jen lítaj prostěradla (nevím jestli to má bejt vykrádačka "Hrdiny" jestli jo tak hodně nepovedená) a zas tam je ta strašně debilní holčička. No a za co je teda ta jedna hvezdička? Protože Jennifer Garner je hezká a taky se v tom filmu mihne Cary-Hiroyuki Tagawa a toho já mám rád.(26.11.2005)

• - Elektra se poprvé objevila v roce 1981 v komiksovém sešitu "Daredevil #168". (Bube1)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)