Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

Vcelku nuda, ale jinak nedokážu posoudit, v čem je vlastně ten film tak špatný a co se během produkce pokazilo...50%(31.3.2013)

• castor

V Daredevilovi byla blýskavým šperkem, sama ale celý film neutáhne!! Tvůrci jen exhibují s ostrým střihem (zejména v závěru), nudnými retrospektivami a scénáristickou nemohoucností. Prvních třicet minut se neděje zhola nic a to je na 90minutový snímek poměrně nesnesitelné. Režijně to však není zcela na odpis, akční sekvence jsou na tu bídu docela zdařilé, stejně jako vybrané lokace, hudební podtext a i samotná Jennifer Garner!! 30%(7.1.2007)

• LiVentura

Příliš překombinované, fádní téma, hrdinka slušná, nicméně neoriginální a protivníci, jak říkám, příliš mnoho vjemů z tohoto snímku.!!!(22.7.2009)

Místy sice vyloženě televizní, až příliš často ale docela atmosférické a čas od času dokonce i cool... Čekal jsem něco výrazně horšího...(15.7.2009)

• anais

Kdysi se mi vcelku líbil Dardevil. Nebyl to sice žádný klenot mezi komiksovými adaptacemi (a hraje v něm Ben Affleck), jenže se jednalo o solidní porci zábavy. Zábavy přesně takové, jakou člověk od filmu o maskovaném hrdinovi očekává. Možná jsem si něco podobného sliboval od Elektory. Asi proto, že se v podstatě jedná o jakési volné pokračování Dardevila (Affleck si dokonce v Elektře svou roli zopakoval, ale nakonec ho vystřihli . Bowman (Akta X, Reign of fire)se však rozhodl o poměrně nestandardní pojetí. Nenatočil Elektru jako akční film (aspoň na mě Elektra moc akčně nepůsobila). Je to film o tápání jedné ženy. Tápání maskované hrdinky, jejíž motivaci nelze chápat, jelikož se nechápe ona sama. K tomu všemu ve filmu není vlastně ani jeden souboj, ve kterém by zvítězila (pominuli ten závěrečný, ve kterém její vítězství působí spíš jako neuvěřitelné deux ex machina), nebo předvedla něco zvláštního. Film se vleče v až absurdně pomalém tempu. Neřeší se v něm nic podstatného, bohužel ani zábavného. Není tu jediný vtípek, jediná skulinka pro oddech vyčerpaného diváka. Nabízí se srovnání s Kočičí ženou. To byl film strašný. Množství šílených nápadů režiséra Pitofa se změnilo v kýčovitě barevný maglajs. Bowmanův superhrdinský film na to šel z druhé strany. Nápady žádné, tempo pomalé. Tedy výsledný trapas menší, ale za koukání to stejně nestojí. (nějak se mi do hodnocení nevešly klady – marně se snažící Jennifer Gardner byla ok, záporák Tatoo byl rozhodně pěkně vymyšlený. Předlohu jsem nečetl, tak ale nevím jestli se nevyskytl už v komiksu – tedy poklona jeho vraždícímu tetování možná patří spíš Franku Millerovi naž Bowmanovi)(10.9.2005)

• - Scény Bena Afflecka, které zde natočil, byly nakonec z finální verze vystřiženy. (Roman.Ticka)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky. (Roman.Ticka)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)