Akční / Dobrodružný / Fantasy / Krimi

USA, 2005, 95 min

• TeeAge

Prečo obdarovaný vyššími silami vždy bývajú vo vilách a sú bohatý? Je to trocu nespravodlivé, nie? Od začiatku do konca klišé. Na scenári cítiť, že bol vytvorený zámerom ,,Aby bol,,. Stotožnenie sa ani len s jendnou postavou, ba ani náznak emocionálneho alebo fizyckého povzbudenia od Elektry. Taký material, a celkom premrhaný. V polovici som zaspal. Hviezda za Terensa Stamp-a ako slepého učiteľa a biliardového uklízeča (38. minúta), a hviezda za umenie uspať ma. To bolo to najmagickejšie, čo sa počas hodine a pól dokázalo stať.(15.11.2008)

• Hellboy

Nebylo to až tak hrozný, jako třeba Catwoman, ale jinak toho mají tyto dva filmy společného dost. Především děsnou nudu. Pokus o psychologii tady vážně něměl co dělat, působí to směšně. Elektra prostě není postava, která by dokázala utáhnout samotný film. Výsledek je ten, že zatímco Catwoman mám (asi na dlouho) zapamatovanou jako strašně debilní film, na Elektru okamžitě zapomenu.(11.8.2008)

Místy sice vyloženě televizní, až příliš často ale docela atmosférické a čas od času dokonce i cool... Čekal jsem něco výrazně horšího...(15.7.2009)

• - Oproti komiksové předloze, kde má Elektra hnědé oči jako má ve skutečnosti Jennifer Garner, ve filmu herečka nosí zelené kontaktní čočky, stejně jako v "jedničce" Daredevilu. (Roman.Ticka)

• - Film měl být původně ohodnocenem ratingem přístupnosti R. Nakonev se však tvůrci rozhodli zpracovat snímek s přístupností PG-13, aby byl přístupnější většímu publiku. (Beckett51)

• - Jediná scéna Bena Afflecka, kterou zde natočil, byla nakonec z finální verze vystřižena. (Roman.Ticka)