Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 72% | FDb.cz - 84.5% | Opravdu velmi dobře vygradovaný nadčasový Thriller se skvělým Venturou a ďábelským Burtonem, kterým ještě velmi dobře sekunduje Lee Remick, plný parádního napětí a hutné atmosféry 70's Londýna, k tomu se skvělým koncem (i v katedrále, i úplný závěr). Tehdy za studené války to fakt musela být síla! I v dnešní době skvělý film, který neztrácí tempo a my opravdu nemůžeme snad nic vyčíst. Téměř 5*. 80% ()

cinema_cz

Parapsychologický thriller, opírající se o dobře vystavěnou atmosféru stupňované hrůzy a Burtonův mrazivě soustředěný herecký výkon, v nuzné žánrové nabídce tehdejších kin představoval nezapomenutelný divácký zážitek. (Alena Prokopovká, Ci 04/2008) ()

adamix

Tento film ma dostal presne tak isto, ako za školských čias Friedkinov ExorcistaNečakáte, že to bude také drsné. Spočiatku máte pocit, že ide o starú suchú kriminálku s Venturom, ale čím viac ide dej do hĺbky, Morlarova osobnosť sa mení z obete na ,,démona" a vyjde najavo celá pointa, je to hneď jasné, že sa jedná o jeden z najlepších komorných trilerov danej doby. Známku ,,horor", by som mu nedal, ale finále vám priam roztrhá všetky napnuté nervy. Richard Burton so svojím hlbokým démonickým pohľadom by si zaslúžil sošku akadémie. A rozhodne uznanie širšieho publika, ako aj celý film. Anarchistická nevídanosť, z ktorej zamrazí. ()

Pete

Velmi dobré, hlavně v tom, jak se daří budovat celý film napětí až do samotného závěru. Nejsem z Medusy ale zdaleka tak odvařený, jako z obdobných snímků, které jsem zhlédl kdysi v tom správném věku. Herci skvělí, nicméně životní výkony podali jinde. ()

Marg

Při sledování jsem měl podobné pocity jako při "Přichází Satan". Myslím, že se autorům povedlo natočit skvělý horor. ()

Fallout

Poprvé jsem DM viděl asi ve čtrnácti a ještě pár let mi při vzpomínce na tento film mrazilo v zádech.Dnes ve třiadvaceti a díky zprzněnému dabingu na tv Prima už zážitek není tak intenzivní,ale přesto si díky husté,pod kůži se zažírající atmosféře a kvalitním hereckým výkonům pět hvězdiček zaslouží ()

Lewaso

Kdo neviděl - neuvěří. Vytvořit důvěryhodnou atmosféru děsivého napětí s tak minimálními prostředky 70. let je hodno geniality. ()

Mr.Shon

Atmosféra a zase atmosféra to je hlavní silou tohoto snímku. Nádherný 70 - tkový intelektuální horror… co dodat. ()

akcul

Bylo mi devět, když se v jedno nedělní odpoledne na obrazovce objevily Morlarovy oči a já se od té doby neodnaučila znovu a znovu nepodléhat Burtonově pohledu. Musím se omluvit, že tady na kritiku moc nedojde, je ale pravda, že jsem film dlouho znala s českým dabingem a skoro mi připadá, že dabing tak ostentativně nepoukazuje na paralelu zkamenění a následné smrti mezi Morlarem a Medúzou, to mi v originálu přišlo trošku úsměvné. Každopádně originál je originál. Chápu, že film není pro všechny, někomu může připadat překonaný. Za mě však obsazení skvělé, hudba znepokojující, neuvěřitelné se stává realitou. Podmanivé dílo s hutnými nelítostnými dialogy. Jsou stejně nelítostné, jak se nelítostně se Morlar chová ke světu a svět naopak k němu. Fascinuje vás zlo i nadlidský hněv, kterého jste svědkem. Jsem člověk pozitivní, ale nemůžu si pomoct, atmosféra je skvělá. Díky za konec, jiný už by znamenal americkou koprodukci:-) Souhlasim s Gemini, proč takových filmů není víc? ()

DooFooS

Nezapomenutelná houstnoucí atmosféra filmu, který spěje v nekompromisní finále v čele s výborným Richardem Burtononem na jehož upřený, lehce šílený pohled nejde zapomenout. ()

infernet

John Morlar je děsivý až na půdu a i jeho ironické hlášky jsou super. "Ty ses chtěl ženit!" "Spletl jsem si Tě se ženou!" Obhajovací řeč v soudní síni můžu slyšet stále dokola a pořád mě nepřestává fascinovat. A konečné rozuzlení mě vždycky přimrazí do křesla a to už jsem tento film viděl nepočítaněkrát. Prostě klasika filmového napětí."Sakra ženská tak už skoč!!!" ()

Nonna

Mrazivé, mrazivé, děsivě plíživé.....divák tuší, co bude, a stejně čeká, že se to v dobré obrátí. Ale neobrátí. A z hlavy to nedostaneš. Pro mě jedna z nejlepších Burtonových rolí, Ventura je jinak skvělý herec, ale v tomto případě je králem plátna Burton. Ty jeho studené oči, nehybná a přitom hrůzu budící mimika obličeje. ...A to je přitom vlastně po celý film posmrti........ ()

harycek

Vynikající film a hlavně skvělí: Richard Burton a Lino Ventura!!S odstupem času jsem nějak začal "Morlarovi" fandit!!! ()

honzic

Kvalitní film, který je scénářově dobrý, ale nelíbí se mi jeho přímé zfilmování, má nerovnovážný děj a působí občas zmateně a chaoticky. Hodnocení: 65 % ()

solisoli

Kultový film s veľmi dobrou myšlienkou, skvelým scenárom a perfektnou dramaturgiou, hereckým obsadením. Dobové veľmi kvalitné dielo, Zaujímavé aj s odstupom času. ()

Luswani

Uff, tenhle film dá ale člověku zabrat! Kam se na něj hrabou dnešní horory. Pamatuji si, že mě tento film v dětství hodně děsil. Teď už se ho samozřejmě nebojím, ale to nic nemění na tom, že takovou atmosféru umí dneska vyvolat málokterý film. Richard Burton celý svůj výkon dokázal uhrát očima, ze kterých šel strach. Lino Ventura byl ve své roli také naprosto přesný, bez sebemenšího zaváhání. Dodnes si pamatuji některé scény, zejména tu závěrečnou v katedrále. Budu věřit, že se i v dnešní době objeví takto silný film. 85% ()