Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

patrikus

"Mysteriózní britská kriminálka s francouzským vyšetřovatelem Linem Venturou, který se setkává na své londýnské stáži se strastiplým příběhem člověka, který funguje, jako stroj na neštěstí a katastrofy" - tohle mi řekl jeden známý, když se zmiňoval o tomto filmu. Já na to odpověděl: TAK TO MUSÍM VIDĚT !!! netřeba nijak hodnotit, vše již bylo řečeno - prostě nadčasový film !!! ()

Hanys_

Za komančů to možná mohl být v kinech hit, ale mě včera Medusa neohromila. Burton sice vynikající (i v českém dabingu), ale to nic nemění na tom, že se jedná o takovou lepší televizní kriminálku s mysteriózním podtextem. Tentokrát mi hodnocení na Imdb dává celkem smysl. 6/10 ()

aquiver

Kdyby Dotek Medúzy někdo natočil dnes, komerční konvence by ho pravděpodobně zničily. Díky své době je poctivě natočený - režie, scénář i herectví je na vysoké úrovni, a velmi působivý (s vygradovaným závěrem). Jen minimálně tenhle kousek za ty desítky let zestárl. Horor a thriller s tématem katastrofy a zla... 90 % ()

SpaceOdyseus

Spickove temny a skvele odvypraveny thriller, kde jsem si az nezdrave uzival detektivni cast. Vypraveni tam strida casove linie lehceji nez Nemy Bobes. ()

Bouřňák

Velice dobře natočený a dosti mrazivý thriller. Říkal jsem si, že na plné hodnocení to není, ale marně hledám, co vytknout. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že je tomuto filmu téměř 30 let - občas to bylo znát, ale dojem z filmu to nekazí. ()

Radim

Skvěle napsaný a nafilmovaný příběh, moc často něco podobně mrazivého nejde vidět. Mám rád klasicky vystavěný hororový příběh - pomalý rozjezd, postupně se zvyšující napětí, šílené tempo na závěr. Po dlouhém uvažování nedávám plný počet bodů, protože na filmu se trochu podepsal zub času a já hodnotím pro budoucí diváky, které na to připravuji. ()

Mleako

Zpočátku trochu rozvleklé a člověk příliš netuší, co se bude dít dál, ale od druhé třetiny začíná napětí exponenciálně růst a vrcholí velkolepým finále, u kterého rozhodně plakat dojetím, že svět byl zachráněn, nebudete. Takové filmy se už dnes opravdu netočí. ()

ClimbVibe

Snímek na který trochu spadal prach, ale i přesto je v mnoha místech pořád dobrý. Napětí se nenápadně stupňuje až do finále a zejména výborného konce... Na plný počet to pro mně už dneska není, ale i tak hodnotím velice kladně. ()

Ještěřák

Chlápek, jehož mozek byl jakýmsi amatérským vrahem rozčísnut po podlaze, ne a ne rozhoupat se do pekla anebo do nebe. Zázrak? Prokletí? To spíš. ___ Slovo, který hledám je... těžkotonážní. Fakt jsem se bál - a to se prosím většina "Medúzy" odehrávala za bílého dne. Těžko to dusno popsat slovy. THREE DAYS OF A CONDOR je oproti THE MEDUSA TOUCH naivní pohádka pro nezletilce, a ačkoli je Redford bezesporu kvalitní herec, Burton zde vyloženě připomíná, že jsou "herci" a "Herci". 80% a **** nikoli z nostalgie. Najde se další sedmdesátková perla? ()

Hanes88

Mysteriózní filmy já můžu a ikdyž se mi moc do tohoto filmu nechtělo, po konci můžu říct, že je to úžasný film. Přes výkon Richarda Burtona, tajemnou atmosféru až k půvabné Lee Remick - prostě nemůžu jinak než 80%. ()

Disease

Kdysi v kině na mě určitě působil napínavěji, ale až tak nezestárl. Jako film pro pamětníky funguje stále dobře. ()

Dzonysek

Je to velká škoda, že už se dneska tolik netočej filmy s postupně gradovaným napětím, ale spíš "bafací" horory a stupidní remaky typu Texaskýho masakru. Za to Dotek Medusy lze jedině doporučit. A Richard Burton v hlavní roli předvádí fantastickej výkon. ()

lucijelucije

R. Burton byl úžasný, ten jeho pohled opravdu zabíjel =) Co k The Medusa Touch říct?? Báječné mysteriózní drama. Celou dobu jdete po stopě s detektivem, při čemž vlastně není tak těžké uhádnout, kdo chtěl vraždu spáchat, ale když později zjistíte, že vlastně vůbec není důležité, kdo chtěl vraždit, ale proč chtěl vraždit, zůstanete s pusou otevřenou. Až do konce jste v napětí a tohle já mám ráda. Výborné!!! ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I am the man with the power to create catastrophe."     Mysteriózna hororová dráma, ktorá si spočiatku celkom zručne udržiava mrazivo tajuplnú atmosféru (okrem samotného príbehu tomu napomáha aj príhodná znepokojivá hudba). Tvorcovia však z môjho pohľadu priveľmi skoro vyložia karty na stôl a potom už je ten príbeh príliš priamočiary, trochu jednotvárny, takmer bez prekvapivých zvratov. Proste to tajuplné napätie sa postupne vytráca a najväčšou záhadou na konci filmu tak pre mňa ostane to strašidelne nadsadené hodnotenie na ČSFD (84%, čo je úplne niekde inde ako hodnotenie na IMDb - 69%). Je tiež pravdou, že hororovo ladené filmy to majú nesmierne ťažké a drvivú väčšinu z nich postihne nemilý údel, že z hľadiska strašidelnosti po čase prestávajú fungovať. To je aj prípad tohto filmu, ktorý z dnešného pohľadu obstojí len v obmedzenej miere (to "hrôzostrašné" vyvrcholenie v katedrále vyvoláva dnes skôr úsmev). V tomto žánri je len málo skvelých diel, ktoré sa dajú označiť za nadčasové, diel výnimočných tvorcov (ako Stanley Kubrick), ku ktorým Jack Gold určite nepatrí. Iba vďaka výborných hercom, ktorými sú predovšetkým Lino Ventura ako inšpektor Brunel a Richard Burton (ten to má proste v očiach) ako spisovateľ Morlar, nejdem s hodnotením ešte nižšie. Hoci, trochu to tým dvom kazí dosť toporná Lee Remick ako doktorka Zonfeld.     "Are you deliberately trying to make a fool of me?" "I'm sure one can only make a fool of himself, Mr. Copley." ()

Eldoth

Další ...z dnes už klasických filmů, po jehož zhlédnutí běhá mráz po zádech. Vynikající herecké obsazení + povedený scénář dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších mysteriózních thrillerů všech dob. ()

Mikino00

Celé to působilo hodně neuvěřitelně, katedrála byla přehnaná. Kdybych si měl vybrat tak Omen mi připadal "uvěřitelnější". Nicméně na konci mě opravdu mrazilo. ()

Jorge-Z

Naprosto nečekaný thriller s výjimečnou atmosférou Londýna a hlavně démonickým Richardem Burtonem. Je fakt. že vypátrat vraha časem nebylo těžké, ale právě to vůbec neubralo na spádu a napětí celého filmu. Ten jeho pohled si budu navždy pamatovat. ()

Movie Gourmet

Špičkový film s Lino Ventura v hlavní roli, zlatý fond světové kinematografie, kdysi jsem to viděl a udělalo to na mě dost silný dojem, všem mohu jen doporučit. Verdikt: 4* a 85 %. ()

laepus

Viděno právě podruhé... a bylo to ještě lepší než poprvé... krásně vystavěný příběh plný flashbacků, lekaček, napínaček, otázek, tajemna, zla... stará dobrá klasická kvalitní podívaná. ()