Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Brazil

Výborné herecké výkony. Režijně dobře zvládnuto. Trikově odpovídá své době, ale dnes tím film nejvíc trpí. ()

Cortesz

Tak na tenhle film sem narazil jen proto, že můj otec ho kdysi pořád opěvoval, že je to skvělej horor. Tak sem až ve svých 21 letech se odhodlal si tento snímek půjčit a shlédnout ten otcův horor. No horor to sice není, ale určitě jeden z nejlepších thrillerů, kterej sem ve svém životě viděl. A pokud otec myslel tu hororovou, mrazivou atmosféru tak v tom měl pravdu, protože atmosféru tento film má naprosto mrazivou, šílenou, která mě naprosto vyčerpala, a mnoho hororů by mohlo závidět. Téma telekineze jsem snad ještě v žádném jiném filmu nezachytil a film je proto hodně originální, ale co je zde naprosto fascinující je Richard Burton, kterej i když nemá pro sebe tolik prostoru jako Lino Ventura, kterej je také skvělej, ale na Burtona prostě nemá, protože tento pan Herec strhává veškerou pozornost na sebe a obyčejnej pohled jeho očí vás naprosto rozseká. Navíc to má naprosto nečekanej a dechberoucí konec. 30 let stará podívaná, která neztrácí svoje kouzlo ani po tolika letech a mnoho dnešních hororů a thrillerů by mohlo závidět. ()

Bigfuckman

Tento mysteriózní thiller my mohl sloužit jako vzorek jak se má točit takovýto žánr. Koprodukce Francie s UK se ukázala být velmi dobrým tahem. ()

dreamflyer

Tak kdo u tohohle filmu nezjistí,že mu můžou vstát chluby po celým těle a aspon jednou ho nezamrazí,tak asi tenhle film ani nesledoval. Vroubek casu je znat jen na zpracovaní na který ale po chvilce člověk stejně zapomene díky perfektně obsazeným hercům a zajímavýmu ději. Tenhle film me chvilkama donutil verit neuveritelnymu........a film kterej dokaze i po 30ti letech takhle zapusobit si rozhodne zaslouzis svych pet hvezdicek. ()

huzgi

Ve své době nesmírně strašidelný zážitek, i dnes jsou cítit ozvuky výrazného filmového počinu.... ()

xxlch

Mám ráda L. Venturu a nemám ráda R.Burtona,ale tendlenc filmík je skutečně něco.Po vcelku pomalém začátku se rozvíjí do hodně svižného tempa aby pomalu vygradoval do překvapivého a ohromujícího závěru.Na to kolik je tomuto filmíku let, mu nelze vcelku nic vytknout a nedokonalost některých scén??? - v dnešní moderní digi době se mnohdy natočí cosi ,co se s tímto dílem nedá vůbec srovnat.Ten, kdo není rozežraný dnešníma moderníma efektama si užije bezva napětíčko.Pro filmfandy je to povinnost! ()

jprmusic

Filmů, jako je Dotek medůzy, je neskonale málo. Měl jsem z něj husí kůži už jako kluk ( byl to jeden z mála podobných filmů- ještě tak Klid noci -, který tu za bolševika šel vidět v kině) a mám z něj husí kůži pořád. Dle mého životní role Richarda Burtona - čert vem všechny Kleopatry. ()

Peter-1307

Zlatý film v kategórii desivý thriller, na tému zlo a diabol. Nezabudnuteľný pohľad plný tajomna a zla Richarda Burtona, skvelé herecké výkony hlavných predstaviteľov pod vedením Jacka Golda. Na tento film som bol v kine a bol som vtedy celkom rád, že to nepozerám sám. Ešte nejaký ten čas potom sa mi o tomto filme snívalo. Skutočný skvost, ktorý má svoje čaro i dnes. A nielen preto, že takéto filmy sa dnes tak často nenatáčajú. A je to škoda. ()

soviczka

Ani po 34 letech od natočení neztratil tento film nic ze své tíživé atmosféry, pohled Richarda Burtona doprovázený jeho hlubokým hlasem je stále stejně nepříjemně paralyzující, snažení Lina Ventury zabránit další katastrofě je stále stejně zoufalé... ()

Ernie_13

To som vážne jediný koho trápi neobjasnenie toho, že KTO BOL VLASTNE TEN MUŽ, ZA KTORÝM MORLAR TAK ODRAZU VYBEHOL OD SVOJHO VYDAVATEĽA, ABY SA S NÍM MOHOL 3 HODINY BAVIŤ NA LAVIČKE??? No, ale nič. Film to dobrý, napínavý. Trochu mi vadil koniec. To, že od poslednej tretiny bolo jasné, kam to smeruje a celý pocit napätia zo mňa opadol. 78% ()

Moiseiwitsch

Ojedinělý snímek, který nemá ve svém žánru (mysteriózní) konkurenci. Jak se na něčem podílí Francie, tak to většinou za něco stojí!!! Prostě a jednoduše umí točit filmy skoro všech žánrů. Obsazení hlavních rolí je ve filmu zásadní. Páni herci Richard Burton a Lino Ventura na plátně sehrávají drama jako hrom. První shlédnutí je u těchto filmů nejlepší. Některé scény jsou opravdu děsivé a dech beroucí. ()

tatopulos

Nevím, kdo je v tomhle filmu větší sympaťák, jestli Ventura nebo Burton. Každopádně Burtonova posedlost a nemožnost změnit stav věcí je téměř magnetická... ()

smatana.sk

Z detstva som si pamätal len to, že som ten film videl, mal bombastickú povesť, a niekto tam niečo páchal telepaticky a EEG občas dosahovalo nečakané hodnoty. Po opätovnom zhliadnutí som videl len obyčajný mystery thriller s hviezdnym obsadením. A pochopil som, prečo sa tento film mohol dostať do komunistickej filmovej distribúcie: Burtonova kritika kapitalizmu + dezinformačné zábery "telekinetičky" Ninel Kulaginovej. ()

Karda

Po letech znovu film k němuž se rád vracím.A samozřejmě tolik skloňovaný uhrančivý z nejuhrančivějších - R.Burton .Ale trochu se vytrácí fakt,že postava Morlara vznikne z deformovaných společenských pořádků ,které se snaží nabourávat ( úžasná obhajoba a kritika adorace válečnictví , deptání žáků očividně zakomplexovaným učitelem atd...). A to se trochu na pozadí jeho dalších činů ztrácí. Je to sice "záporák" ,ale fandit mu nepřestanete. Stejně tak ovšem i Lino Venturovi. P.S: Scéna seznámení se s Dr.Zonfeld je v češtině nezahratelná ,to je na našem jazyce úžasné. ()