Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

blackrain

Filmu jsem se až do své dospělosti vyhýbala, protože mě jako malou děsil. Myslela jsem, že na mě po tolika letech bude působit jinak. Sice už mě tolik neděsí, ale působivý je. Dotek Medusy je koncertem dvou vynikajících herců, Richarda Burtona a Lina Ventury. Richard Burton měl strašně pronikavý až skoro děsivý pohled. Hudba výborně vystihla atmosféru a chvílemi mi připomínala Psycho. Hodně zvláštní a zajímavý thriller. ()

suicide

Čas je velká neznámá, zde 30 let způsobilo, že film ztratil hodně ze své dřívější velkoleposti. Pár děsivých momentů měl, ale ne ve smyslu, že bych se klepal, ale spíše že jsem si řekl: "Hmmm, to je ale zajímavé." Ale i když mě film nenadchnul tak jak by mohl před 30 lety, tak pořád musím ocenit tu myšlenku užít té mocné, ale choré mysli... ()

IllIlIlIIl

Rozhodně působivý komorní snímek, který svým tématem nenásilně drží diváky v pozornosti a ve vší své bdělosti. Slabším místem byl závěr filmu, kdy vyšetřování a divákův žádaný moment překvapení spěje ke svému průhlednému konci a kdy se veškeré dění stáčí k nezáživné záchranné akci ukončené jakýmsi useknutým koncem... ()

Maq

Když šel tento film v kinech, bylo mi čtrnáct, šel jsem na něj s kamarády, a pořídili jsme si velmi silný, nezapomenutelný zážitek. Po letech jsem se na něj znovu podíval, trošku s obavami, že se kouzlo rozplyne. --- Tedy, pravda, triky jsou už trošku zaprášené. To je ale celkem to nejmenší. Některé dialogy a vedlejší postavy by se dnes už také asi měly řešit trošku méně naivně. Ale kriminální zápletka je skvělá, Zlo strašlivé a záhadné, a herecké legendy hrají ostošest. A skřípání elektroencefalografu nezestárlo vůbec, nahání mi hrůzu i dnes. --- Panečku, to je věc! ()

YURAyura

Mazacka klasika ze stare skoly! Burton je squely! Efekty jsou dobre. Napeti mrazive. Konec zaznamenanihodny. Takovychto filmu, kdyby se tocilo v dnesni dobe 10 za rok, tak snad zase zacnu chodit do kina ;]] ()

stration

Bylo mi tak deset, když jsem to viděl poprvé. Nepředstavitelný zážitek. Musel jsem na to myslet několik týdnů. Od té doby jsem viděl ještě tak třikrát, ale ten pocit zůstává. Tajemno, zima, strach, výborní herci a vše podtrhující závěr. Dotek medůzy je prostě pro mě klasika a jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. ()

Rosalinda

*****1/2. Naprosto bravurní film, který bych chtěla vidět v kině z první řady v originále s titulky! Bohužel se mi něco takového nemůže stát. Asi jsem se narodila na některé věci nějak pozdě. Takové filmy se už zkrátka netočí a zpracovat teď podobné téma? Američani navíc? Tak z toho vznikne fraška největší, ze které bych nechtěla vidět ani minutu. Proto také už do kina skoro ani nechodím. Toto mne však připoutalo a po celou dobu filmu nepustilo. Film jako takový rozebírat nebudu, o to se tu již postarali jiní; všechno zapadá, nic nechybí, nic nepřečnívá. Pan Lino Ventura ještě ve větší formě než jindy. Film bez příkras se skvělými herci, dosti civilní a o to děsivější. ()

Remedy

Démonická podívaná, ve které se postupně přikládá pod kotel takovým způsobem, že budete na konci jen stěží dýchat. Začíná to v podstatě jako standardní whodunnit detektivka, ovšem to následné rozplétání minulosti a motivů hlavní postavy posouvá celý děj do mrazivých vod hororu, který rozhodně není tuctový. Ďábelsky přesný Richard Burton, bezútěšná atmosféra a nepříjemně hryzavý pocit na konci skutečně zajišťují mimořádný divácký zážitek, který z hlavy jen tak nedostanu. [90%] ()

L_O_U_S

Jako malý jsem zhlédl scénu s hroucením katedrály s prostřihy na Morlarovo EEG a měl jsem co dělat, abych to ustál. Po mnoha letech jsem v trafice narazil na levné DVD (tenhle film vlastně stál na počátku mé sbírky), ale jaksi mě to nepohltilo. Po opakované projekci jsem k tomuhle filmu přece jen cestu najít dokázal. U závěrečných scén se už sice nebojím, ale i tak pro mě Medúza zůstala slušnou kriminálkou s mysteriózními prvky a řáckou atmosférou. "Já jsem člověk s mocí stvořit katastrofu." (388.) ()

salalala

Hodně, hodně dobrý film. Náhodou jsem na něj narazil, tak jsem ho stáhl a pustil. A ouha, to byla bomba. Takovýhle filmy mám rád, tudíž mě to zaujalo během pár okamžiků. Neklidná a úžasně klaustrofobická hudba a hlavně parádní atmosféra, která nedá člověku vydechnout. Skvělý jsou taky přechody ze současnosti do minulosti, který film hrozně oživujou a fungujou. Opravdu silné a mrazivé momenty jsou tu dva - padající letadlo vrážející do budovy a závěr, kdy spisovatel odpojený od přístrojů otevře oči. V neposlední řadě třeba zmínit parádní výkony Ventury a ještě o chlup lepšího Burtona, jehož pohled byl opravdu dost děsivý a uhrančivý. Škoda, že spolu neměli žádnou společnou scénu. Lee Remick je taky skvělá, nicméně ve společnosti těchto dvou hraje až třetí housle. Na pět to neni, ale pořád to jsou hodně dobrý čtyři hvězdy, protože tohle je silný zážitek. Takový filmy se už dnes bohužel netočí. 80% ()

Lucjen

Na jednej strane Dotyk medúzy vyvoláva nespočetne veľa znepokojujúcich otázok, na ktoré neponúka odpoveď. Na tej druhej zlyháva vo všetkých pokusoch o vybudovanie napätia, atmosféra funguje iba miestami a slabo. Potenciál využitý ani nie z polovice. A je to hrozná škoda, pretože to, čo dokazuje Burton iba svojím prenikavým pohľadom je neskutočné. Myšlienka v mysli zostane, film už tak veľmi nie... ()

Hamaradža

Na to, aké veľkolepé sú trikové scény, sa na tých interiérových značne podpísal čas - pôsobia veľmi televízne. Nevadí to však príliš, pretože tento žánrový film oplýva mimoriadne kvalitným krimi scenárom s mysterióznym podtónom. Pripomenulo mi to aj o dva roky starší Omen (ktorý ma dostal ešte o niečo viac). ()

Fanucci

Děsivý, hypnotizující Richard Burton v roli ztělesněného zla...Paráda. Příběh není příliš překvapivý, ale je skvěle podán, člověk je napnutý od první minuty. Finále graduje přesně jak by u každého filmu mělo:-) Také mne zarazila podoba Lina Ventury s Robertem DeNirem (v postarším věku). Celkem sranda. ()

berusche

Krucinál, zas jsem se netrefila...celá moje TOPka ---> pět, pět a pět!!! A já? *** ! Skládám již poněkolikáté hold mistru Burtonovi, ale bohužel, mě to úplně minulo. Mysteriózní mi to nepřišlo, vrahem nebyl zahradník, a ještě je to vysvětlené všechno moc explicitně a dle mého brzo. Jsem smutná, že jsem v některých vodách tak sama samotinká. ()

easaque

trochu se zpožděním jsem shlédl tuto klasiku v žánru mysteriózní horor a docela mne zaujala. Příběh je napínavý a působí i po těch letech sugestivně. Všechno podstatné tu napsali druzí, tak já můžu jen doporučit všem, co mají rádi tento styl - lepší 4 hvězdičky ()

(mOnkey)

Opravdu pozoruhodný příspěvek do žánru mysteriózních thrillerů, který kvůli svému námětu může být pouze tak věrohodný, jako je jeho nejslabší článek. A ten jsem já osobně za celou dobu nějak nezaznamenal. Výtečná filmařina, od jejíhož námětu bych jindy v mnoha ohledech příliš nečekal. To by ovšem nesměl být na place perfektní Lino Ventura, hlavně však bravurní Richard Burton, jehož strnulý pohled jsem po celou dobu děsně žral. Z toho mála, co jsem s ním viděl, si troufám tvrdit, že právě tady předvádí svůj životní výkon (tak kde je sakra Oscar?). 85% ()

Caminzind

Nahlédl jsem do nejhlubších, nejděsivějších propastí lidské psychiky? Setkal jsem se snad se zlem, o jehož existenci si normální člověk ani neumí udělat představu? Tak to ani omylem. Tři hvězdy jsou za Burtona a místy děsivou atmosféru (režie, kamera, hudba), ale scénář už za moc nestojí. Forma se zde míjí s obsahem. Zklamání v důsledku očekávání. 69% ()