poster

Breakheartský průsmyk

 • USA

  Breakheart Pass

 • Kanada

  Breakheart Pass

Western / Mysteriózní / Krimi / Akční

USA, 1975, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kyselina
  ****

  Děj v uzavřeném nebo ohraničeném prostoru je pro mě vždy o něco atraktivnější. Navíc jsem pro sebe v Breakheartském průsmyku objevila Charlese Bronsona.(19.6.2007)

 • cheyene
  ****

  Breakheartský průsmyk je spíš dobrodružná krimi podívaná z dob Divokého západu než klasický western. Prostředí je tu ovšem lákavé, zápletka slušná a herci výborní. Za zmínku stojí také hudba a dějové zvraty.(14.3.2012)

 • Gemini
  ***

  Překvapivě funkční spojení špionážního/detektivního filmu a westernu. Scénář by sice šel ještě dopilovat a v závěru jsem si nebyl jistý, jestli to s těmi indiány a krokem jedoucím vlakem je myšleno vážně, ale herecké výkony leccos zachraňují. Jediné, k čemu nemůžu mít žádné výhrady, je neskutečně živá a atmosférická hudba Jerryho Goldsmithe. Jelikož projet Breakheartský Průsmyk trvá něco kolem hodiny a půl, je to taková příjemná pohodová podívaná... tak akorát na sedmdesát procent, možná o trošku víc. 70%(24.11.2012)

 • MrCreosote
  ****

  Stejně jako u o sedm let staršího válečného filmu Kam orli nelétají, i zde najdeme v titulcích jména scenáristy Alistaira MacLeana a producenta Elliotta Kastnera. A oba snímky jsou si v lecčems podobné, především zaměřením na dobrodružný příběh a dějové zvraty, kterým rozumí a dokáže je vyřešit jenom hlavní postava. Atmosféra v první části mi připomněla Vraždu v Orient Expressu, když ale počet mrtvol začne růst exponenciální řadou, vyšetřovací linie odbočí stranou a začne se bojovat, střílet a zápasit s nožem na život a na smrt. Ve výsledku mi z toho vychází napínavé a odlehčené westernové dobrodružství, které vás postupně vtáhne a nepustí.(30.12.2011)

 • LiVentura
  *****

  ..brilantní hudba.... originální snímek svou poutavou atmosférou věčného starchu při jízdě zasněženou Vysočinou a krimizápletce v jinak velice slušivém westernovém hávu..(3.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace