Breakheartský průsmyk

• Kanada

Breakheart Pass

Western / Mysteriózní / Krimi / Akční

USA, 1975, 95 min

Průměrný béčkový mix westernu a kriminálky, s kníratým Charlesem Bronsonem a pískající parní mašinou v krásné přírodě. Nic víc, nic míň. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=yvDrSCTUtAs(2.6.2010)

..brilantní hudba.... originální snímek svou poutavou atmosférou věčného starchu při jízdě zasněženou Vysočinou a krimizápletce v jinak velice slušivém westernovém hávu..(3.9.2007)

Na Bronsona se dobře kouká, Goldsmith se dobře poslouchá a scénář nemá příliš mnoho logických chyb a děr. Ve výsledku je z toho celkem poutavý dobrodružný film na jedno zachmuřené odpoledne.(17.11.2012)

Děj v uzavřeném nebo ohraničeném prostoru je pro mě vždy o něco atraktivnější. Navíc jsem pro sebe v Breakheartském průsmyku objevila Charlese Bronsona.(19.6.2007)

Originálně natočený příběh, který je nejen velmi dobrým westernem, ale také akčním, kriminálním a v neposlední řadě až špionážním počinem. Velmi dobře se sleduje celá herecká parta v čele s Charlesem. Dialogy také zdařilé. Tento snímek je doladěn o výtečnou hudební složku Jerryho Goldsmitha.(7.5.2011)