Let Fénixe

• USA Flight of the Phoenix (více)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

Little_Sawy

Jedna hvězda navíc za Hugha, Dr.Housa, který měl normálny uvažování počas celého filmu. Pouštní boj, o znovu postavení letadla, na čele s blond debilem který si staví modely letadel, je k sakru až moc na hlavu, ale zaujmout to díky buddho má čím. Krom nelítostné dech beroucí pouště a čoraz větším soubojem o vodu, jsou na poušti jěště i komančové, který, jsou půl filmu jen tupý tichý sledovatelé. Jen škoda, že scenárista nepřišel s nečím jiným co by mohlo tempo filmu oživiť. ()

Sa.sa

Povedený remake filmu Let Fénixe z roku1965... Samozřejmě v novém hávu i provedení... Naštěstí se nezvrhne v patos a šílenost jak bývá zvykem u těchto filmů... Je radost se na něj podívat a navíc dává i smysl... ()

Thorian

Nenadchne a ani neurazí, takže u mě to jsou 4*. Za zmínku stojí velmi dobře natočená havárie letadla, poté výborný herecký výkon Giovanni Ribisiho (plus účast Hugh Laurieho, to jsou vždycky kladné body... No pardon, prostě si nemůžu pomoct.) a nakonec slušná hudba Marca Beltramiho. Co film trochu sráží jsou klišovité kecy "Zvládneme to, nejsem žádný nuly", ale... Tady k tomu to asi patří. ()

sun.eagle

Proč se všichni snaží natočit remake nějakého uspěšného filmu? splnění dětského snu?(Jackson-King Kong), prachy? nebo snad nějaká fetiš? jsou světlé výjimky kdy se to podaří, a remake předčí svuj vzor nicmeně ty se dají spočítat na prstech jedné ruky. Let Fénixe z r.2004 je hrozná blbost, tomuhle filmu se vyhněte, raději zkuste osívat vodu zabijete tím čas mnohem smysluplněji. ()

YNWA

To by mně zatraceně zajímalo, kde tahle tragédie sebrala 58%. Nejhorší film o "ztroskotancích". Vždyť je to výsměch. Všichni herci toporní, bez smyslu, bez významu. Ženská postava k ničemu, kapitán Towns psychotická figurka bez charakteru, ňouma konstruktér Elliot floutek, u kterého jsem čekal, že bude po zkonstruování letadla alespoň jedním z těch zbylých tupců zastřelen jako podsvinče - bohužel nestalo se, všichni kamarádi jako by nic. Scénář lze shrnout celkem lehce. Naprostá snůška blábolů a to nemluvím o výkonech lidí, jenž co záběr, to porušení fyzikálních zákonů. Kanystr vody na 7 lidí na několik týdnů, a to jsou v 50-ti stupňové poušti a ještě v plném zápřahu. Myslím že po 24 hodinách by byl kanystr suchý:-) A nesmím opomenout nezapomenutelný filmový moment: Řezání přinejmenším velkého křídla letadla ruční flexou :-D a kam sakra zapojili kabel od flexy????? že by tam někde byla zásuvka :-DDDD A tu jednu hvězdu dávám za to, že jsem to dokoukal až do konce:-) ()

Petomil

Přijde mi, že na to, kdo tam hraje...je to vážně fajn:)sice se nic moc nedozvíme o postavách...nikdo se do nikoho nezabouchne atd...ale poušť a vůbec téma zoufalství ,,někde,, v pustině má kouzlo...tady bylo podle mě tohle téma celkem hezky zpracováno:)Poušť je hezká...jen mi přijde divný, že by tuhle havárii přežilo tolik lidí, v takový plechovce jakou bylo to letadlo...a taky, že i když bylo hrozný vedro, nikdo se nějak extra nepotil:Dse asi i sprchovali stou vodou, co jí bylo ,,málo,,:D ()

burg

Nejspíš to byl záměr tvůrců, ale Giovanni Ribisi mě v tomhle filmu přímo neuvěřitelně štval. Jinak je to docela fajn dobrodružný filmík. ()

bertrand

Otázku proč byl tento remake skvělého Aldrichova snímku natočen už si nedokáží zodpovědět ani jeho tvůrci. Dobře, že to ty kýžené mergle nevyneslo. A ty Můre, Můre, jestli nemáš prachy, běž makat! ()

Hansolo35

Mám pocit, že D.Quaid je zárukou nějaké americko-vlastenecké blbosti (viz. třeba Den poté). A ještě ten černoch s páskou přes oko? Kde proboha berou tyhle týpky? V životě jsem nikoho takového nepotkal. Veškeré další postavy se chovají podivně. Fašistický konstruktér modelů, kapitán, co ničemu nevelí, šťastný nálezce hodinek... atd. Když vyhrají nad bandou pašeráků, tak místo by odvedli a použili stádo velbloudů a jejich zbraně odnášejí 100% umírajícího a brečí nad ním. Vrátí se do tábora pro vodu, ale velbloudi a zbraně je opět nijak nezajímají. Takových chyb je ve filmu mraky. Oproti původní verzi příšerný brak. ()

Number01

Dve hviezdičky dávam len kvôli doktorovi houseovi :). Aj keď tam nemal zrovna nejaké herecké nasadenie. Inak veľmi predvídateľný typický americký film. ()

old_school

Film, který při uvedení v komerční televizi je vskutku CELOVEČERNÍ (s mnoha nekonečnými reklamními bloky 20:00 až 22:30), je natočen v takovém "tempu", že když na začátku třetího reklamního breaku vlezeš do vany a vrátíš se na konci čtvrtého reklamního předělu, tak v pohodě nastoupíš do děje bez toho, že bys v ději jakkoli tápal. Jednu hvězdičku jsem dal za nyní již asi hrubě politicky nekorektní nekompromisní (pro přežití celé skupiny trosečníků zjevně jediné možné) řešení etického problému se záludným nepřítelem, v okamžiku, kdy je zcela závislý na toleranci většinové společnosti. Druhá hvězdička je za občas hezké záběry pouště. Třetí hvězdičku bych dal za ukázku boje o to, kdo je tu šéf, ale to by film nesměl mít původní stopáž 113 min. Let Fénixe měl max. 90 minut, ideálních by bylo 24 minut jako epizoda seriálu Letecké katastrofy VII. SOUHRN: 113 minut filmu + 40 minut reklam je pro Let Fénixe vzdálenost, kterou Fénix neuletí. Tento Fénix nezvládá ani svých čistých 113 minut. Gobi hezká. Zobrazení místního obyvatelstva přesvědčivé. ()

Blind307

...našťastie je tam dosť veľa sympatických postáv, ktoré mne osobne vyhovujú takže to bolo fajné...sklamalo ma, že remake príliš kopírovalo (hlavne na začiatku) originál...potom sa to našťastie zlepšilo...takže slabá trojka, ale predsa... ()

JerryPilsen

Dobrá zápletka i herci,děj moc spád neměl.Schéma "co se může pokazit se pokazí" začalo postupně působit i směšně.Ale přece jenom to nebyla úplná blbost. ()

aneta105

Na tento film jsem se dívala asi 5x, a pořád mi připadal jako průměr, některé scény nic moc a některé zas špica- noční scéna s pašerákami a konec byly as to nejlepší co jsem v něm dokázala najít 60%. ()

teekanee

Koukatelný film. Chování postav je často dost nelogický, občas pár vyložene trapných scén. Zachraňuje to velice solidní obsazení a technická stránka filmu. 60% ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)