Let Fénixe

• USA Flight of the Phoenix (více)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

Jara_II

Tak tenhle film jednoznačně táhne trojice herců - Dennis Quaid, Giovanni Ribisi a Hugh Laurie, bez které bych se na Let Fénixe téměř určitě nedodíval. V ději nepřekvapí snad vůbec nic, v dialozích spousta blbostí zatahá za uši, ale jak jsem řekl - díky onomu trojlístku to dokoukat šlo.. ()

RobbieM@N

Pošetilé jest očekávat od Johna Moorea víc než povrchní patetickou podívanou, vyplňuje cliché a zaběhnuté věci velice slibně, avšak bez mého filmového uspokojení. S hrdiny a charaktery nezachází Moore nijak do hloubky, i když postava Ribisiho je velice dobře zahraná a napsaná. ()

Pitryx odpad!

Snad malinko dobře natočená havárie letadla, ale pak už se na diváka valí nesmysl za nesmyslem. Pokud neberu v potaz technickou stránku /pár lidí v poušti postaví letadlo/, které je pak zasypáno pískem /jak jej vyhrabali??/, tak se na nás valí i nesmysly lidského faktoru. Mám známého, který dva roky v Gobi pracoval a ten mi říkal, že u snímku přímo "řičel" smíchy. No, já tam tedy nikdy nebyl, ale bylo mi divné, že za celý film jsem neviděl z člověka ukápnout pot. Jo, herci se občas něčím namazali, ale jen tak., aby se neřeklo. Další kiksy už tu rozebírat nemíním a že jich bylo. Dějově statické, ale co také s tím, že. Když máme k dispozici jen písek a pár lidí. Nuž, oživme to pašeráky. Ach jo. Zcela jistě se pašeráci pohybují hluboko v Gobi. Takže konečné resumé, film jest naprostým kravinismem a rozhodně jej podruhé vidět nemusím a ani nechci. ()

woolfie

Kdybych to byl býval věděl... tak bych se podíval jenom na trailer. Protože vidět celý film je naprosto zbytečná záležitost. Plytký příběh, bez napětí, nudné a neosobní výkony herců (proč tam hrál Quaid?). Jediné, co je k něčemu, je poušť... ()

Tichoza

Další film na jdeno podívání. Co ale musim vyzdvihnout je havárie letadla v poušti...to byl opravdu mazec. Dále už jen ohraná písnička...bla bla bla a nakonec hurá. ()

wendus92

To opravdu nebylo vůbec, ale vůbec špatné. Tohle je, tedy alespoň podle mě, jeden z filmů, který si zaslouží vyšší hodnocení, než hořkých 58 procent. Je pravda, že příběh byl možná klišovitý, ale já jsem se ani chvíli nenudila. Počáteční havárie je naprosto dokonalá a herci svou úlohu zahráli výborně. Nádherná kamera, několik dalších velmi dobře natočených a napínavých scén, zajímavbá hudba a vůbec je to moc pěkný film s neustálými dějovými zvraty. Dávám 75 %. ()

sirrgulo

Koukat se na snímek dá a díky pádu hned v úvodu a následným problémům se soužitím, přežitím a stavěním letadla je docela zajímavý. Nemění to však nic na tom, že několik scén je zbytečných. ()

Mr.Shock

Teď marně vzpomínám, kdy že jsem ten film viděl. Koukám na trailer a říkám si "Tyjo to je mi nějaké povědomé". Už z traileru jde poznat, že originál je v tomhle případě rozhodně lepší než český dabing. Asi si to pustím znova, už jen kvůli přírodní blond na hlavě Giovanniho Ribisi a Eówyn :) ()

CrazymanM

Nebylo to špatné,ale příliš mě to nezaujalo,přidalo mi to hodně přitažené za vlasy.Původní snímek jsem neviděl,takže nemohu srovnávat,tady se to ale moc nepovedlo! ()

PeterMC

Toto by si zasluzilo kvalitny remake, tema rozhodne zaujimava, prevedenie o poznanie slabsie, ale aj tak som vyrzal do konca :) ()

luke774

Některé lidi při divoké cestě předběhne vlastní kolo, Franka Townse při písečné bouři předbíhá vrtule, rozseká mu půlku kabiny a při polořízeném pádu to odnese i zadek letadla a jediný doktor na palubě. To je hezký začátek pobytu na Gobi - největší pláži v okolí (jen to moře chybí). Jsou bez rádia, s omezenými zásobami. A pak podivínský Elliott jen tak prohlásí, že navrhuje letadla a z toho vraku by dokázal udělat nový letoun. Zápletka zní sice neuvěřitelně, ale kdo dělá poctivě domácí úkoly, ten už dnes ví, že je to remake slavného filmu z roku 1965. Papírově nepříliš úspěšný remake s nijak slavnými herci, ale to prvních pár minut nemusíte příliš řešit. Dobře naladěni hudební vypalovačkou, ošlehaným Dennisem Quaidem v hlavní roli a hodně vyvedeným (byť příliš digitálním) zřícením letadla, se do příběhu "položíte" a příznivce seriálu Lost by mohlo popadnout dokonce mírné šimrání. To vás však velmi rychle přejde, zhruba ve chvíli, kdy zjistíte, že tenhle dvouhodinový film nikdy neslyšel o něčem jako je vývoj postav. Hrdinové jsou samozřejmě konfrontování s nástrahami matičky přírody, ale buď čas od času někdo umře, nebo... prostě neumře. Nic se nemění a jede se dál, budete mít minimální příležitost někoho poznat do hloubky. Jakousi auru si pěstují jen Dennis Quaid a především Giovanni Ribisi, ale to je tím, že mají klíčové role a jsou prostě lepší herci než ostatní (není těžké trumfnout někoho se jménem Sticky Fingaz, nemyslíte? ;). ()

blazma

Ztroskotání v poušti s různorodou sebrankou pasažérů a snahou co nejdříve najít plán jak se dostat pryč a neumřít. Nenáročné a vcelku fajn podívaná. Někdy až moc ukecaná a nezáživná, ale na nudná odpoledne docela v pohodě. ()

david666

Ačkoliv o některých situacích ve filmu můžeme pochybovat, přesto mě tento film bavil od začátku do konce. K tomu připočtěte solidní herecké obsazení a vychází z toho nadprůměrný dobrodružný film ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)