poster

Nezvaný host (studentský film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1969, 22 min

Scénář:

Vlastimil Venclík

Zvuk:

Ivo Špalj
(další profese)
 • triatlet
  ****

  Manželka: "My Tě máme tak rádi." Rus: "Já vás taky. Ale jak říkám, raději netykat." Manželka: "Nezapomeňte na hlášení." - Rus (k manželovi): "Vem to dneska za mě." Zdánlivě absurdní snímek, který díky krátké délce nenudí a navíc trefně ukazuje příchod "přátelské pomoci". Podobné téma o nesvobodě, ale ve větším, rozvedeno např. ve filmu Ucho.(21.8.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Spíš odvážné než dobré nebo důležité. Já to oceňuju, ale uměle navyšovat hodnocení se mi nechce.(23.4.2014)

 • Kulmon
  *****

  Pod nenápadným cvičením studenta třetího ročníku FAMU se skrývá důmyslná satira na okupační poměry v Československu v roce 1968. Pod každým slovem můžeme nalézt nějakou narážku. Rus vtrhl do naší země, nikoho se neptal, nikdo ho nechtěl a přitom tu je. Konstatujeme fakt a netřeba o tom jakkoliv debatovat. Zprvu jsme vystrašeni, ale nakonec zjistíme, že ho máme rádi a za nikoho bychom jej nevyměnili. Naprosto geniální!(22.8.2009)

 • Sarkastic
  ****

  „To bude maminka…nebo nějakej ožrala, já se jdu podívat.“ Filmová hříčka stejně zábavná jako mrazivá. A Landovský si snímek ukradl celý pro sebe. Rád si Nezvaného hosta zase někdy pustím, za mě to budou silné 4*. „Měli jsme o vás strach.“ – „Nevíme, co bychom si bez tebe počali.“ – „Hele, neurazíš se? Radši netykat. Radši netykat, víš, jak to chodí.“(14.5.2014)

 • Slarque
  ****

  Slušné ročníkové cvičení, které vyprovokovalo poněkud přehnanou reakci. Podobné filmečky koneckonců skoro nikdo neuvidí... Každopádně malé české lidičky a jejich reakci na násilné vniknutí vetřelce do vlastního životního prostoru vystihl autor velmi trefně.(28.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace