Nezvaný host (studentský film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1969, 22 min

Vlastimil Venclík

Zvuk:

Ivo Špalj

Jakýkoli byl původní záměr, s odstupem času jde, i navzdory jízlivým podtónům, o neskutečně mrazivé podobenství o lidské povaze a možná o jeden z nejvýstižnějších filmů na téma česko-ruského "přátelství". Kvantum nabízejících se interpretací zde není na škodu. Nezvaný host má díky jisté významové zamlženosti stále ohromnou vypovídací hodnotu (posuďte sami, kolik "nezvaných hostů" si pouštíme do bytů třeba prostřednictvím moderních technologií).(28.5.2012)

Nejangažovanější kousek co kdy vznikl na území Československa.(17.3.2009)

Spíš odvážné než dobré nebo důležité. Já to oceňuju, ale uměle navyšovat hodnocení se mi nechce.(23.4.2014)

„To bude maminka…nebo nějakej ožrala, já se jdu podívat.“ Filmová hříčka stejně zábavná jako mrazivá. A Landovský si snímek ukradl celý pro sebe. Rád si Nezvaného hosta zase někdy pustím, za mě to budou silné 4*. „Měli jsme o vás strach.“ – „Nevíme, co bychom si bez tebe počali.“ – „Hele, neurazíš se? Radši netykat. Radši netykat, víš, jak to chodí.“(14.5.2014)

"Ten vedle, ten má svini." Povedená satira, která nevypovídá jen o poměrech v totalitním Československu, ale o povaze českého člověka vůbec. Skvělý (typický) Pavel Landovský.(10.10.2011)