Maxipes Fík (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1976, 13x7 min

Petr Skoumal

Josef Dvořák

Nádherně vyprávěný a neméně dobře nakreslený večerníček, který nás doma ovlivnil natolik, že jsme si ÁJU "pořídili" a říkáme jí tak i dnes v dospělém věku :)(27.9.2003)

Tady opět zapracovaly zkušenosti s dětstvím a gramofonem - dřív, než jsem viděl jakýkoli z Večerníčků, jsem poslouchal desky s těmito příběhy, které krásně vyprávěl Josef Dvořák. Když jsem to viděl, mé nadšení trošku opadlo, ale fascinace "audio stopou" zůstala :-)(27.9.2003)

Dokonalý večerníček. Pro mne naprosto bez chyb a možnosti cokoliv udělat lépe. Velká poklona tvůrcům a především naprosto nezapomenutelnému a nezaměnitelnému vypravěči...(26.1.2007)

Maxipes Fík mě bavil jak na kazetě v magneťáku, tak na videu.(18.8.2008)

Co pro mě znamená Maxipes Fík? Asi to co pro dnešní děti, Pokemon-Digimon, Pikachu, Shrek, Nemo aj. trikové specialitky. Ne, teď vážně.. Tak zajisté jednoho z nejlepších animovaných zvířecích hrdinů-legend (mé generace), která byla navíc geniálně spojená s naprosto nezaměnitelným a báječným Dvořákovým komentářem ale také výtečnou Skoumalovou hudbou. Teď když jsem se zas po čase dostal opět k Večerníčku a shlédl jeden díl, tak jsem se jen tiše zasnil a řekl si sakra proč mi zase nemůže být pět..? Tak alespoň duchem jsem se vrátil o dvacet let zpátky někdy do předškolního věku a bylo mi nádherně. Můj Večerníčkový TOP 5. Skvělý animovaný počin s nezapomneutelným slovním průvodce mpanem Dvořákem.(9.4.2007)

Nejoblíbenějším je Maxipes Fík filmařem, který ještě dříve býval označován hvězdočkou.(30.5.2004)

Stejně jako jsem nedávno psal u Rumcajse, i u Fíka jsem měl v dětství tak naposlouchanou audiokazetu a gramodesku, že jim skoro dávám přednost (jak tak čtu, nejsem v tom sám). BTW všimli jste si, jak je to nádherně politicky nekorektní večerníček? Fík požíval alkohol, řídil bez oprávnění, odmlouval strážcům zákona, udeřil verlybu, dravou šelmu nechal zavřít do ZOO... To by se v době eurovečerníčků stát nemohlo.(21.3.2010)

No jo, základní kámen to byl, o tom není nejmenších pochyb, ...ale od té doby co je na něm demonstrováno kopírování videokazet a vy ho musíte stále přetáčet, kdykoli si půjčíte film, se stal tím nejotravnějším stvořením! :-)(21.10.2003)

Tak na tahle dobrodružství jsem se jako malý těšíval skoro nejvíc. Super příběhy, které bavily i na desce. Fík, to byl pro mě vždycky sympaťák. Z českých večerníčků mu v mých dětských očích mohli konkurovat snad jen "Králíci z klobouku".(12.6.2005)

Jeden z nejlepších večerníčků a určitě patří mezi moje nejoblíbenější, které jsem moc rád sledoval. Příběhy Reka teda Feka, nakonec se pejsek pojmenoval Fík, to už Ája vyslovit dokázala. A taky jsem přestal růst, když jsem se napil poprvé piva. / Viděné epizody *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )(26.5.2012)

Audio verzi mám radši.(18.3.2009)

"Ten pes umí mluvit!" Kdyby jen to. On je to totiž taky docela koumák, jehož od splnění úkolu neodradí žádný dvojsmysl. Proto může skákat pro pivo, zachraňovat záchranáře, ztroskotat na velrybě i transformovat se v klokana.(20.1.2009)

Série nejmilejších pohádkových příběhů ČT. Kultovní Večerníček by zabral jistě široký pochvalný komentář, leč stačí jedno skromné slovo, krásné. :-))(12.10.2009)

Stejně jako bych si nedokázal představit Křemílka a Vochomůrku bez Jiřiny Bohdalové, tak si nedokážu odmyslit pana Dvořáka u příběhů Áji a Maxipsa Fíka. Také jsem rád poslouchával na kazetách dobrodružství tohoto obrovského, ale dobráckého psa, možná ještě raději než Křemílka a Vochomůrku. Opět ve svém žánru patří k nejlepším.(29.3.2008)

Milé, pěkné, velice dobře namluveno Pepou Dvořákem...(14.1.2007)

85%(27.6.2007)

Za lesem a rybníkem stála malá, divná tvrz - namluveni Pepíkem v ní Ája, na ní Maxiprs. Jedno krásné, letní ráno, byť jí ohnul nakřivo, zjebal ji na pruhovano. Fotřík dal mu na pivo. Pročež, páni šiditelé, odhoďme veškerý stud. Natrhněme Áju směle, papá za to dává sud. Hýk, hýk, hýk. Ano. Jsem mírně poškozený. A co jako!!(19.11.2013)

Fík patřil mezi úplně ty nejoblíbenější, jeho příběhy měly šťávu. Je to dětský kult a to nejlepší, na co se dalo v dětství koukat. A Dvořákův skvělý dabing taky udělal své.(11.1.2008)

Maxipsa Fíka jsem měl moc rád. Ať přímo jeho, nebo i spin-off o zajícovi na začátku každého dílu. Příjemný Dvořákův přednes a jednoduchá, ale opět velmi pohodlná animace, to vše zabaleno ve vděčném humoru, dělá z tohohle večerníčku nezapomenutelnou pohádku, jistě nejen pro mě.(14.12.2009)

Odvtedy, ako som videl Fíka, chcem mať raz takého psa.(4.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7