Maxipes Fík (TV seriál)

Československo, 1976, 13x7 min

Jaroslav Forman

Petr Skoumal

Josef Dvořák

Troufám si tvrdit, že bez Josefa Dvořáka by Maxipes Fík byl tak maximálně pražským krysaříkem. I když sousedi vlastní pražského krysaříka a volají na něj Maxi. Chápete to?(9.7.2008)

Známý kreslený večerníček o velkém psovi s typickým dabingem Josefa Dvořáka.(23.2.2013)

Nádherně vyprávěný a neméně dobře nakreslený večerníček, který nás doma ovlivnil natolik, že jsme si ÁJU "pořídili" a říkáme jí tak i dnes v dospělém věku :)(27.9.2003)

• - Grafickou podobu Maxipsa Fíka vytvořil Jiří Šalamoun podle psa, kterého s manželkou pořídili své dceři Barbaře. Dcerka sama přišla s tím, že chce psa, tak rodiče koupili štěně rasy bobtail ze švédského chovu a vzor pro vzhled slavného Fíka byl na světě. (Zdroj: časopis Interview, duben 2015). (Karolek)

• - Josef Dvořák dostal za Maxipsa Fíka deset Diamantových cen. (M.B)

• - Maxipes Fík bydlí v obci Ahníkov, která je v seriálu několikrát zmíněná. Skutečný Ahníkov byla obec nedaleko Kadaně, kde jako učitel působil Fíkův duchovní otec Rudolf Čechura. Vesnice už neexistuje, byla srovnána se zemí kvůli těžbě uhlí. (Stejšn)