poster

Maxipes Fík (TV seriál)

 • Československo

  Maxipes Fík I.

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1976, 13x7 min

Kamera:

Jaroslav Forman

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Josef Dvořák
(další profese)
 • Sarkastic
  ****

  Stejně jako bych si nedokázal představit Křemílka a Vochomůrku bez Jiřiny Bohdalové, tak si nedokážu odmyslit pana Dvořáka u příběhů Áji a Maxipsa Fíka. Také jsem rád poslouchával na kazetách dobrodružství tohoto obrovského, ale dobráckého psa, možná ještě raději než Křemílka a Vochomůrku. Opět ve svém žánru patří k nejlepším.(29.3.2008)

 • Vignette
  *****

  Můj oblíbený obřík :o)(28.9.2007)

 • duklak2
  ****

  Když psa, tak jedině Fíka, nebo Dášenku. Já bych volil Fíka a to jen kvůli jeho velikosti a ochoty pomoci v každé situaci. Jo a ještě, narozdíl od jiných psů umí Fík i mluvit. Je to nádherný večerníček, který mohu doporučit. Na závěr vzkaz pro všechny maminky malých ratolestí. Nebojte se, když uvidíte vaše děti si hrát s velkými psy. Třeba to budou potomci maxipsa Fíka.(16.6.2008)

 • Madsbender
  *****

  Animovaná televízna klasika. Čo viac treba dodať?(18.3.2013)

 • Tosim
  ****

  Tady opět zapracovaly zkušenosti s dětstvím a gramofonem - dřív, než jsem viděl jakýkoli z Večerníčků, jsem poslouchal desky s těmito příběhy, které krásně vyprávěl Josef Dvořák. Když jsem to viděl, mé nadšení trošku opadlo, ale fascinace "audio stopou" zůstala :-)(27.9.2003)

 • - Josef Dvořák pochází z Kadaně, nedaleko vesnice Ahníkov, kde žije filmový Fík. (M.B)

 • - V dobách, kdy začínalo natáčení mluveného slova pro tento večerníček, popíjel často Josef Dvořák s přáteli po různých hospůdkách. Tehdy ještě vydatně kouřil a jednoho večera si dopřál doutník, po kterém ráno přišel o hlas. Mělo se zrovna natáčet, a tak se šel režiséru Bedřichovi omluvit, že je indisponován. Václav Bedřich vyskočil radostí, když slyšel Dvořákův zastřený sudovitý hlas a vykřikl: To je ono! Máme hlas maxipsa Fíka!" A tak přišel Fík ke svému typickému hlasovému zabarvení. (Landauer)

 • - Maxipes Fík bydlí v obci Ahníkov, která je v seriálu několikrát zmíněná. Skutečný Ahníkov byla obec nedaleko Kadaně, kde jako učitel působil Fíkův duchovní otec Rudolf Čechura. Vesnice už neexistuje, byla srovnána se zemí kvůli těžbě uhlí. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace