Rychlá závodní auta, rivalita, přátelství, láska.  Světové okruhy s tribunami křičících fanoušků, adrenalinové jízdy po dálnicích, závody na sněhu a ledu mezi vrcholky zasněžených Alp, překrásné ženy - nejen v publiku, ale i za volantem... to je život automobilových šampiónů. Závodník Michel Vaillant je obdivovaným hrdinou, téměř vždy vyhrává. Proti rodině Vaillantových se ale spiknou rivalové z konkurenční "stáje" a rozhodnou se vyřadit je z prestižního závodu Le Mans. Mezi těmi nejlepšími rozhoduje o vítězství nebo prohře často jen souhra náhod. A náhodě se přece dá trochu pomoc i... Během rozhodujícího závodu musí Michell Vaillant zachránit svou rodinu, lásku i život. (oficiální text distributora)

Earl_23

A mně se to líbilo! :) Dobře, možná by se dala vytknout celá řada věcí, ale zároveň je tu dost věcí, které by se daly vychválit. Pro nás neznámí herci zahráli relativně dobře, téma sabotáží a podrazů při závodě Le Mans je skvělé a musím poměrně vychválit i režii. Především závodní scény totiž byly takřka bezchybné... spousta pozoruhodných záběrů. Za mě 4 hvězdičky (70%), jeden z nejlepších filmů o motorismu. Ale zároveň musím přiznat, že je tu něco takového "levného", co film sráží poněkud na zem. ()

Dale

Luc Besson stiera rozdiely medzi európskym a americkým filmom! Toto žiaľ nie je pochvala. Časy, keď Bessonovo meno zaručovalo kvalitný filmový zážitok, sú už dávnou históriou, v posledných rokoch práveže jeho meno začína pôsobiť ako strašiak asi rovnako ako Uwe Boll a podobní experti na bezduché jednohubky. Jediné, kvôli čomu sa na túto úbohosť oplatí pozerať, sú sympatické herečky a rýchle autá. Na film to je ale trošku málo. ()

DDT

Na drama jsou hrdinové příliš "comicsoví", na comics je film zas až příliš realistický a s nulovým nadhledem. ()

zdepapepa

po silvestrovské noci s partou kamarádů je to hodně vtipné, samotného by mě to asi tolik nebavilo. 1* za auta, 1* za baby, 1* za kamery/střih. Scénář raději nekomentuju... ()

Turiec

Kto má rád autá, zvuk motorov a preteky, určite si príde na svoje. Celkovo podpriemernú snímku zachraňuje vynikajúca kamera a strih. Režisér Louis-Pascal Couvelaire natočil viacero reklamných spotov pre veľké svetové automobilky. A je to na snímke vidieť. Film samotný by som hodnotil *1/2, ale vďaka kamere sa to vyšplhalo na ***. ()

mysiak

Francúzi vedia natočiť cool veci, ale scenáristicky sú na tom veľmi zle...tak by som asi zhodnotil tento film...kamerovo a akčne veľmi zručne a hlavne dobre natočené..Le Mans vážne vynikajúce, ale tej omáčky okolo toho je až moc...a hlavne kľudne by sa bez nej tento film obišiel...a na záver...dobrý film s blbým scenárom a dobrým prevedením... ()

Damiel

Film je dobrou oddychovou zábavou, ale jeho slabinou je, že tak v polovině už víte, jak to celé dopadne. Tvůrci se soustředili zejména na akční scény jak vystřižené ze závodů F1 (záběry z pohledu řidiče v rychlosti 200 – 300 km/h, šílená jízda po okruhu se zavřenýma očima – ne abyste to někde zkoušeli), a důkladnější propracování psychologie postav i jejich motivace jim uteklo. Na plný plyn má místy skutečně komiksový rytmus, ale rámečky s bublinami na papíře jsou přeci jen něco jiného než filmová okénka. ()

Budweiser

Záběry kamer, zvuky vytočených motorů, to musí dostat každého příznivce rychlých aut jako mě :) S dějem už to bylo horší, ale co. Alespoň se divák těší kdy se opět pojede! ()

lioncel

vím, není tu bohužel už žádný Steve McQueen .. ale krásný závodní bouráky ano, takže pro mě alespoň *** tak nějak povinnost ... ()

tomeek

Jednoduchý příběh o závodníkovi s krásnými záběry a perfektním zvukem. Mě se to líbilo. Největší respekt všem řidičům WRC, protože jim se v řízení ani Schumacher nemůže rovnat. ()

dANo

Vizuálne je to fakt dobré (kamera, filtre, vtáčie perspektívy, či akčné scény pretekov), ale ináč je to hrozný film bez príbehu, hereckých výkonov a vôbec nechápem zmysel takého niečoho, lebo keď si chcem pozrieť v telke niečo z motorizmu, tak si radšej pozriem nejakú F1-ku, alebo WRC. ()

NoFiction

No, žádné překvapení od toho nečekejte. Místy to je opravdu na bodu mrazu, sem tam pěkné záběry z krajiny a závodního okruhu. Takže dáme si Mcdonald a jdeme se projet na večerní okruh se zavřenýma očima. ()

rubik1

Nuda, fraška, nereálny dej ale hlavne ten koniec ako tam tlačil to auto do cieľa to je na čistý ODPAD. Ale tak niečo na tom filme bolo (Diane Kruger :) takže dávam 2* ()

sedm.1

Tisíc facek by bylo málo.Zpackat takhle rozjetý film,to je fakt na přesdržku(a že francouzi jsou na to specialisté,že Purpurové řeky?).Na plný plyn se skutečně rozjede na plné obrátky od začátku,scény ze závodu jsou skvěle nasnímané,dynamické a nenudící a i od počátku primitivní příběh se dá unést.Ovšem jen do doby,kdy film pod plným plynem dojede na okružní dráhu Le Mans.Zde se z plného plynu přeřadí snad až na zpátečku a měl jsem co dělat,abych se udržel a nerozflákal TV na padrť.Tak neskutečně debilní děj jsem už dlouho neviděl!O samém konci se už nebudu radši ani zmiňovat,nebo bych znovu zrudnul vzteky,imbecilita v každém záběru,v každé scéně,v každém momentu,jednání postav(kterým se tedy jen tak na okraj propůjčili opravdu vesměs netalentovaní a nesympatický herci) je nesnesitelné,primitivní a je to jedna velká neuvěřitelná blamáž.Skutečně,tak kvalitativně rozdílné dvě části filmu si ani nepamatuji,zde je navíc ta horší varianta,že tou totálně nablblou částí je samotné finále filmu.Měl to být cool film,se silmými motory,dramatickými závody a nařachanými záběry.To se dařilo první půlku filmu,pak to však sklouzlo do největší filmových bažin,blat a sra*ek!Opravdu hodně odřené 2*! ()

velkyvezir

Film, u kterého s každou další dvacetiminutovkou jsem snižoval o hvězdičku hodnocení a hlavně mínění o Bessonovi coby producentovi. To už Formule byla dívatelnější. První čtvrthodinka byla celkem slibná, ale ve chvíli, kdy se do filmového guláše začaly přidávat tak laciné ingredience typu vdova se zamiluje do hrdiny, zakomplexovaná šéfka týmu vydírá hrdinu únosem otce, záměny jezdců ve vozech atd. atd. jsem se nudil víc a víc. Hvězdička za krásné ženy. Zlatý Steve McQueen a jeho verze Le Mans! ()

kwoky

Hodnotim jinak, ale jinak plne souhlasim s Tylerem, ktery dava jen 1* :) Jo a urcite bych chtel mit zavodnika v pribuzenstvu (abych, kdyz umre, mohl jet Le Mans) :) ()