Štěstí pro začátečníky

• USA Happiness for Beginners

Rozvedená učitelka chce znovu nakopnout svůj život, i ten osobní, a nebojí se tomu jít naproti. Přihlásí se proto na náročnou výpravu do divočiny s partou nových lidí. (Netflix)

Střelec17

Nevím co to semnou je. Ale mě se to líbilo. Film je celkem normální, ničím nepřekvapuje, ani nevybočuje. Na první pohled se jedná o romantickou komedii, kterých se na Netfixu točí spousta. Ale na rozdíl od nich, tak tady je to navíc drama. A to už potřebuje trochu jinak uchopit film, aby to všechno fungovalo. A myslím si, že tady se to povedlo. Od každého žánru bylo něco a s dramatickou stránkou se pracovalo, tak jak to mám rád, ani moc drama ani moc komedie. Putování lesem bylo odreagování nejen pro hlavní představitelku, ale i pro mě. Pozitiva: Celkově se herecké obsazení povedlo. Negativa: Děj mohl být lépe propracovaný. ()

BOURQUE

Na tomto filmu vás najviac potešia prechádzky lesom a kemping. Ostatné veci, hlavne ten romantický motív, odhalíte hneď pri prvom stretnutí ľudí pred kempingom. Jednoduchý romantic-based film, kde v dialógoch medzi postavami bolo trochu viac potenciálu.  Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

p.a.douch

Takže reálně by to bylo tak za tři hvězdy. Ellie Kemper mi není nijak sympatická (ostatně to ani její postava v tomto filmu) a rozhodně bych tedy hrábnul spíše po Windy než pro Helen (když už měl Jake tu možnost). Jinak mě ale postavy neštvaly a herečky i herci podali vcelku dobrý výkon (vyzdvihl bych zejména Bena Cooka) . Vicky Wight se podle mě také nemá za co stydět. Je to zkrátka pohodová komedie, takový hodně solidní průměr. Hvězda navíc za Blythe Danner a „Just Like Heaven“. ()

Heywood

Romantika s běžným námětem rozvedené (a pitomě feminizované), na kterou zamilovaně kouká magor, co si nedokázal za roky najít tu svou. Ale vše řeší "průvodce", což je magor další v pořadí a tak se díváme na partu nesourodých lidiček, co si šli hrát do lesíčka na čundráky. Fakt jsem to špatně rozdýchával, naštěstí se herci snažili z toho vyždímat, co se dalo a tak to nakonec šlo dokoukat, když si k tomu ale přidáte ten podzimní Connecticut (na mě tam bylo v létě úděsné vlhko). Co mi nesedlo byla hlavní hrdinka, fakt ta paní byla nehezká a protivná a nic nepomohlo, že to měla být fasáda hodného člověka. Hm. Moc jsem tomu nevěřil. 45% ()

Malarkey

Doufal jsem v relaxační vtipnou komedii. Výsledek je ale takový, že parta mongoloidů formou teambuildingu  vylezla z městské nory a poprvé vidí les. A ne, není to vtipné. Mohlo to být vtipné, ale není to tak. Je to smutné. A nejvíc mě vlastně zaráží, že nevím, jestli to myslí vážně nebo ne. V obou ohledech to ale kvalitu filmu nespasí. ()

• Film sa natáčal v Stamforde (Connecticut, USA). Zábery z mesta pri otvorení filmu sú z Pittsburghu, Pennsylvánia. (Arsenal83)
  • Přestože jsou v divočině s minimem toaletních potřeb nebo bez nich po dobu dvou týdnů nebo déle, mají muži po celou dobu výpravy stejně dlouhé vousy nebo je nemají. (Johnny.ARN)
  • Heleniny (Ellie Kemper) boty se v průběhu filmu mění z modrých na začátku na oranžové později. (Johnny.ARN)