Polibek draka

Le Baiser mortel du dragon

Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Lehce nadprůměrné béčko s několika vydařenými mlátičkami, jedním, možná dvěma, vynikajícími akčními momenty a několika, nejspíše neúmyslně, komickými scénami. A navíc Jet Li řádící s akupunkturními jehlami. Kdo by odolal.(25.4.2010)

V oboru "akčňáků" silný nadprůměr, Jet Li je opravdu gumovej a choreografie je skvělá, jako bonus dva asi Němci kteří oba vypadaj jak Duke Nuken. Navíc drsná depresivní atmosféra a špína ulic je tu zachycena možná až moc.(5.3.2005)

Podle zdejšího hodnocení silně nadhodnocený akčňák s druhou nejlepší čínskou mlátičkou. Přecijen úrovně Utrženého Polibek draka nedosahuje ani v nejmenším. Nápaditějšími akčními scénami se šetří a ani záporák za moc nestojí. Prostě taková ta béčková klasika, ze které si za pár let vzpomenu maximálně tak na "šlápotu" jménem Bridget Fonda. 55%(14.4.2016)

• 5150

Nejzajímavější na celém filmu jsou akční pasáže, ve kterých vyniká Jet Li a jeho souboj s dvojčaty je hezkým vyvrcholením filmu. No jinak mi zde chybělo trochu odlehčení v podobě nějaké hlášky a vůbec, všechny postavy se tváří tak děsně vážně...(2.10.2006)

Další ze scénaristických pokusů Luca Besona nepřináší nic nového. Stokrát ohrané téma alespoň nepostradá choreografické vychytávky a dobré obsazení. Jet Li dobře kope, Bridget Fonda má pěkné dlouhé nohy a Tchéky Karyo se pro roli záporáka snad narodil. Přesto to tomuhle filmu bude na zaprášené poličce ve videopůjčovně nebo v Tv víc než slušet.(27.7.2006)