poster

Polibek draka

 • USA

  Kiss of the Dragon

 • Francie

  Le Baiser mortel du dragon

 • Slovensko

  Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ****

  Tak Jetovi to konečne začalo mlátiť aj mimo Hong Kong. Závan starého dobrého sa po Hollywoodskych trapošinách dostavil z Francúzka (Raffaelli - hip hip). Keby Nahon zo svojich krajanov nespravil úplných debilov a vyškrtali so scénaru zbytočnú Bridget mohlo to byť oveľa lepšie. Karyo, ako vždy lahôdkový. 75%(29.5.2005)

 • H34D
  ***

  Škoda, že tohle napsalo už spoustu lidí přede mnou, ale nemohu si to odpustit - scénář je opravdu slabý. Zápletka je ještě slušná, ale navazující koncepce příběhu značně provařená s okoukanými charaktery, trapnými "náhodami", patetičností a ubíjejícími dialogy. Zkrátka akční scénář jak vystřižený z 80. let... Ani režisér to moc nespravil, kecání střídá akci a naopak, velmi triviální a nepříliš promyšlené schéma. Na druhou stranu "obyčejně" ještě hned neznamená "špatně", jen bych od kinematografie 21. století čekal víc. Pokud nebudeme nároční, zjistíme, že na Polibek draka se dívá i vzhledem k záporům překvapivě dobře, Jet Li je bojový mág, jeho umění je stylové a o diváckou zábavu se spolehlivě postará. 6/10(10.10.2008)

 • predators
  ****

  Těšil sem se na pořádný bojový film a Jet Liho v akci. A musím říct, že některé kousky byly fakt supr. Není to sice ten nejnašlapanější kung-fu film, ale stojí za to se na něj podívat. Minimálně už jen kvůli dobrému scénáři.Ok75%(26.8.2007)

 • Xmilden
  ***

  Podle zdejšího hodnocení silně nadhodnocený akčňák s druhou nejlepší čínskou mlátičkou. Přecijen úrovně Utrženého Polibek draka nedosahuje ani v nejmenším. Nápaditějšími akčními scénami se šetří a ani záporák za moc nestojí. Prostě taková ta béčková klasika, ze které si za pár let vzpomenu maximálně tak na "šlápotu" jménem Bridget Fonda. 55%(14.4.2016)

 • Lateef
  ****

  Výborný akční film, jenž stojí na opravdu pevných základech v podobě dechberoucí choreografie a ztvárnění osobních soubojů. K celkovému dojmu pak také jistě přispěly charaktery obou hlavních postav, sledujeme kontrast klidného, rozvážného a vyrovnaného Jet Liho a cholerického, prudkého a drsného Tchéky Karya. Přidávám ještě velice podařený soundtrack, z něhož vyzdvihuji song Mystikal Fever, který doprovází jednu z luxusních závěrečných bitek. A ta jednosměrná cirkulace krve způsobená akupunkturním narušením krční části míchy fakt stojí za to. /Koordinátoři bojových scén: Pascal Guégan, Philippe Guégan, nácvik bojových scén: Mathew Lorenceau/ 25 miliónů dolarů(rozpočet)/64,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/7 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(1.2.2009)

 • - V celém filmu je použito pouze sedm pomocných lan. (D3VIL)

 • - V sirotčinci je dcera Jessicy zaznamenána jako "Isabel Kamen". Isabel je skutečné jméno herečky (Isabelle Duhauvelle), Kamen je potom příjmení jednoho z tvůrců filmu - Roberta Marka Kamena. (D3VIL)

 • - Scéna, v níž je Jet Li přepaden francouzskou policií, se natáčela v tunelu, ve kterém zemřela princezna Diana. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace