Smoke

Smoke - Raucher unter sich

Dym

Drama / Komedie

Německo / USA / Japonsko, 1995, 112 min

Koľko hviezd može dať užívateľ Smok tomuto filmu? Odpoveď je jednoznačná.(30.10.2008)

Jedinečný kinematografický veget. Příjemná pohodička, zahalená tabákovým kouřem, po jejímž zhlédnutí chutná to cigárko dvakrát tolik.(8.2.2011)

Hodně zvláštní film. Nerad tady kazím ta vysoká hodnocení ale film mě moc nebavil a stačilo mi, že sem ho viděl jednou. Herci sice hrají výborně ale nějak mě to prostě extra nechytlo (kromě závěrečného výprávění Harveyho Keitela). Avšak když film skončil chvilku mi ještě zůstal v hlavě.(8.3.2007)

Film, ktorému sa darí zachytiť kúzlo všednosti, moment, v ktorom sa z úžasného stáva všedné, a zo všedného úžasné. Okrem toho fascinujúca tabaková lobby, ktorá nič neskrýva a cpe sa vám priamo medzi oči, a aj tak jej to žeriete a tvárite sa, že to tak vlastne nie je. Parádne obsadenie (Harvey Keitel podľa očakávania najlepší) v absolútne nedejovom filme, ktorý je priezračným synonymom civilnej snímky. Keitelove rozprávanie o fotografiách a jeho záverečný príbeh o fotoaparáte sú najlepšou a najkrajšou časťou filmu. 100%(10.2.2014)

Hoci to miestami vyzerá ako "Jarmusch revival", Smoke si žije svojim vlastným životom. Pomaly a plynulo z neho ubúda, rozplýva sa , plynie, pohladí, poteší, zaujme, trochu dojme a zanechá úžasný pocit po záverečnej "vianočnej poviedke"...Smoke je taká kinematografická "cigaretka" na chvíle pohody...Btw- Harvey Keitel a John Hurt boli úžasní!(4.3.2009)