Smoke

スモーク

Dym

Drama / Komedie

Německo / USA / Japonsko, 1995, 112 min

Citlivé a farebné rozprávanie podobné KÁVE A CIGARETÁM (akurát bez kávy). Aj keď bol celkom dobrý, mohol by sa zmestiť do jedného veľmi dobrého románu, ale filmovo je niekedy až príliš kostrbatý. Whitaker šokujúco drsný no reálny ako vždy. Ak vás baví počúvať rozprávanie zážitkov a poviedok s minimálnými pohybmi kamery kľudne si zapáľte a pozerajte(10.8.2008)

Ten vánoční příběh na konci mě zkrátka dostává (ostatně jako celý tento film).(26.5.2003)

Nekouřím, nefotím stále stejné místo, nestal jsem se majitelem zletilé dcery a celkově nadšení z tohoto snímku nechápu. On byl sice celkem fajn, skvělí herci ho nenuceně táhli k nadprůměru, ale taky chvílemi nudil a totální absenci humoru já zkrátka neodpouštím. Taky mám svých starostí nad hlavu a tady má každá postava trable, které nechci znát a už vůbec je nechci řešit. Navíc jsem tentokrát nezvládl typické "nezávislé" kecy typu: Mám ti to říct? Ty opravdu chceš, abych ti to řekl? Fakt nevím , jestli ti to mám říct. Tak dobře, já ti to řeknu. Ale dobře mě poslouchej, protože to, co ti řeknu, bude fakt pecka.(24.3.2014)

"Celkom obyčajný"snímok bez digitálnych efektov a podobných javov,avšak s veľkým srdcom!Smoke zachytáva časť všednej populácie,ktorá má čo ukázať.Príbeh a herectvo,o tom to celé je...!(21.6.2008)

Silný aj pohodový nezávislý film. Zaujalo ma, ako Harvey Keitel fotil niekoľko rokov v kuse, ráno čo ráno, jedno jediné miesto pred svojim obchodom, ako aj otázka, koľko váži dym.(1.1.2005)