Smoke

スモーク

Dym

Drama / Komedie

Německo / USA / Japonsko, 1995, 112 min

Skvostný >malý< velký film o věcech lidských. Lehoučký jak kouř z těžkého doutníku... Není nad to, si takhle s přáteli v klídku dát cigárko. Nebo že by libo doutníček? A není třeba přitom nakonec ani šlukovat. Tak ať nikdo netvrdí, že kvůli tomuhle filmu si začal s kouřením. Protože takovou trafiku jen tak leckde nenajdete... :-) . . .(25.4.2007)

Silný aj pohodový nezávislý film. Zaujalo ma, ako Harvey Keitel fotil niekoľko rokov v kuse, ráno čo ráno, jedno jediné miesto pred svojim obchodom, ako aj otázka, koľko váži dym.(1.1.2005)

Vím, proč kouřím, protože jsem v pohodě nebo jsem v pohodě a proto kouřím ? Každopádně vím jak zvážit kouř a je fajn si jen tak sednout a koukat na obyčejný film plný obyčejných lidí a obyčejných osudů, ale s neobyčejným osobitým kouzlem..Smoke vám prostě navodí pohodu tak jak to umí dobrá cigaretka.(30.5.2012)

Působivý film....(20.2.2009)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

• - Příběh, který vypráví William Hurt, kdy syn najde zamrzlé tělo svého mrtvého otce, je ten stejný příběh, který Paul Auster použil ve svém románu „The New York Trilogy“. (HellFire)

• - Jméno postavy, kterou hraje William hurt - Paul Benjamin - je odkazem na spisovatele Paula Austera, jehož prostřední jméno je Benjamin, tedy Paul Benjamin Auster. (HellFire)

• - Natáčení probíhalo v USA v New Yorku, konkrétně pak v lokalitách Phillipstown, Garrison, Peekskill,
    Brooklyn Promenade, Park Slope nebo Westchester County. (Terva)