Smršť

Hlavním hrdinou filmu Smršť je forenzní psycholog Martin Lang (Tomáš Maštalír), který přijíždí spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do lázní v horách. Daleko od civilizace si chtějí odpočinout a zkusit zachránit vztah. Procházejí vážnou partnerskou krizí, která pramení z hluboko ukrytého traumatu, a tento pobyt je pro ně ultimátem – buď svoje problémy překonají, anebo se každý vydá vlastní cestou. Koloběh rutinních dní však naruší příchod tajemné zásilky – balíku s důkazním materiálem z vyšetřování tragického případu. Odesílatelem je Langův kolega psycholog. Ten od něj potřebuje pomoc v případě známém jako „jízda smrti“, na jehož konci byli čtyři mrtví. Lang se zpočátku zdráhá, ale postupně podlehne neznámé síle, která ho k tragické události přitahuje. (Bontonfilm)

benedikt28

Trochu Mulholland Drive, trochu Twin Peaks, prostě hodně pošilhávání po Lynchovi. Inspirace ale vůbec nevadí, husí kůže a zimomriavky se dostavily spolehlivě. Vyplatí se vidět v kině!!! ()

Grezocrusk

Išiel som do kina s tým, že to bude dlhé a nič moc a mal som pravdu. Film ma 120 minút.. Prvých 30 minút úplná zbytočnosť , niektoré úseky sa doslova opakujú, zvukové efekty sú v polovičke celého filmu asi random a strašne ma sralo zahmlievanie a zaostrovanie malého úseku, čím som si myslel, že kukám to v kvalite 360p...Samotný dej je na začiatku nezaujímaví, po hodine to naberá nejaký smer ale koniec, ktorý sa strašne naťahoval ho nakoniec zas poslal von z dverí a v skutočnosti po filme zistíte , že neviete čo malo byť jeho výsledkom....Oproti knižnej predlohe je to podpriemerný film... Našťastie aj keď je film označený ako Thriller či Mysteriózny, boli tam dosadené (pravdepodobne bez úmyslu) aj vtipno-cringe pasáže ako napríklad spev Evy Mázikovej. V zhrnutí teda film neodporúčam, nie je tam nič čo by vás zaujalo a 2 hodiny radšej strávte s rodinou alebo pozretím nejakej starej dobrej klasiky. ()

Estadra

Film se asi hodinu neskutečně táhne... A nic podstatného se tam neděje.... Nudila jsem se a ještě horší bylo když si Martin pouští video toho vraha... Ten tak dlouze mluvil že jsem se začala bat že ve filmu bude jen tohle... Druha hodina filmu byla lepší.... Ale i tak je to prostě málo.  Dva lidi odešly z kina a já fakt chvilema uvažovala že půjdu taky ale zůstala jsem. Když po hodině lidi začaly koukat do mobilu tak jsem pochopila že nejsem jediná kdo se nudí 2* za herecké výkony. ()

randalll

Silný děj v neustálém očekávání a napětí. Výborný až děsivý hudební podkres jen podtrhoval napjatou atmosféru filmu. Bravurní herecké výkony, jak v hlavních tak i vedlejších rolích. Se zvukem a střihem se výrobci tedy moc nepárali, ale hodnocení čtyř hvězdiček si Smršť jednoznačně zaslouží. ()

Johny2022

Pozeratelne, ale....je to taky priemer ... Atmosféra ci herecké výkony ok...ale nejakým pokusom o Shining by som to nenazval. V tom tichu, keď som počul zivnutie, tak to hovorilo za vše... Opäť jeden z tých filmov, ktoré keď neuvidíte, nič sa nestane. Urobí sa veľké promo a o 5 rokov si na film nik nespomenie. ()

Zeduke

Nikdy nekončiace sa cykly, v ktorých sa postavy strácajú a dej sa nedeje, lebo veď včerajšok, dnešok a zajtrajšok sú vlastne jedno. Chladnejší vizuál som už dlho nevidel, za čo patrí skutočne klobúk dolu. Groteskné postavy z kúpeľov à la Truman Show sú lahodné, ale pokiaľ sa 2/3 filmu deje pramálo, tak záverečná tretina, nech už bude akokoľvek dynamická už absenciu angažujúcej zápletky nespasí. Mám podozrenie a obavu, že záznam z výpovede, keby bola dlhšia, tak nám autori pustia celý! Tým, čo sa nestratili, či nestratili záujem tak spievam ešte jedno Živió! ()

Marissa33

Do kina som šla kvôli kamarátovi, ktorý Kariku žerie. On bol nadšený. Ja už menej. Film nemal dej. Knihy sa držal len veľmi okrajovo vo forme záberov, ktoré Maštalír ako forenzný psychológ skúmal. Prostredie kúpeľov, ktoré vyzerali ako z čias minulých a budovanie napätia navodili slušnú atmosféru zaváňajúcu hororom. To musím uznať bolo dobre urobené. Pracovať s atmosférou tvorcovia vedia. Ale koniec ma dostal a nie práve v dobrom. O čom to vlastne bolo? Neviem a asi sa ani nedozviem. Nech to beriem z akejkoľvek strany dej nedával žiadnu logiku ani zmysel. Škoda, myslím že sa z toho dalo vyťažiť viac. ()

timush

Veľmi zaujímavý počin a to som predlohu nečítala. Možno lepšie, možno nie. Možno sa na ňu dám, aj keď to nie je celkom môj žáner. Výborná atmosféra filmu Vás nepustí ani na chvíľku a občasné bizarné vsuvky napovedajú, že možno nič nemusí byť ako sa javí. Podľa mňa bola záverečná pointa celkom jasná a vysvetľujúca alebo mám len prílišnú predstavivosť. Obraz Andreja Dúbravského a odkaz na Bebjakov film Marhuľový ostrov bola len čerešnička na torte a moje srdce zaplesalo. ()

Kelinej

Mám rád filmy postavené na náznacích, záhadných detailech, husté a dál houstnoucí atmosféře. Tady je navíc několik bonusů. Vynikající ústřední dvojice, zajímavé prostředí, vhodně zvolená hudba a zejména  profesionální Bebjakova režie. Je poznat, jak se s filmy - na rozdíl od seriálů - vysloveně mazlí. Ne všechno jsem pochopil a bez druhé projekce se neobejdu, přesto v mých očích se tato pocta Kingovi a Kubrickovi povedla. ()

podlet

První záběr rozklepanej dron a pak "služební zbraň Glock 17 a na fotce Hackler". Ale to se okamžitě smazalo naprosto ultimátním vizuálem a super atmosférou a skvělym soundtrackem/sounddesignem. Knihu neznám, takže film je pro mě dobrej. A ano, podobnost se "Shining" mě napadla brzo po začátku. ()

farky

Jeden z najlepších slovenských filmov. Ponurá temná atmosféra vytvorená skvelými interiérmi a stále niekde vzadu dobiedzajúcimi zvukmi. Psychologický thriller s prvkami hororu vás párkrát nadvihne z kresla. Odporúčam si tento film pozrieť v kine. Vypichnem výborne vybrané miesto natáčania - ponuré pusté chodby kúpeľov trochu v kontraste s prvorepublikovým zariadením apartmánu a socialistickým lookom spoločenských priestorov. Dej nie je zasadený do konkrétneho časového obdobia, pretože to nie je podstatné. Skvelo vybraní herci - majstri svojho umenia nenechávajú priestor na žiadny trápny monent. Vyzdvihol by som výborne zahranú postavu riaditeľky v podaní Évy Bandor. Smršť je naozaj výnimočný počin Petra Bebjaka u ktorého si už zvykáme na latku nastavenú poriadne vysoko. Film, ktorý by určite obstál v svetovej konkurencii. Postupné naberanie obrátok k záveru so šialeným tempom mi ešte dlho ostalo v hlave a ja som rozmýšľal ako to vlastne bolo. A to mám na takýchto filmoch najradšej, keď pri záverečných titulkoch ostanem prikovaný v kresle a ešte dlho potom o ňom rozmýšľam. ()

Tania84

Po tom ako som si prečítala knižnú predlohu mala som od filmu veľké očakávania. No ostala som hlboko sklamaná ba priam zhrozená. Okolo knihy to podľa mňa ani len nešlo. Možno ten začiatok so scénou na benzínke, ktorá je aj v knihe. Inak to bol zhluk nelogických dialógov, a zvratov ktoré ani neviem čo znamenali. Kameraman by mal vrátiť diplom. Hrozné prestrihy jedno cez druhé, proste taký guľáš, ktorý nezachránilo ani vynikajúce herecké duo Maštalír - Geislerová. K úlohe Režného vo filme sa ani nevyjadrujem. To mohli vybrať aj lepšieho herca. A ten koniec to pobehovanie po chodbách kúpeľov to bolo niečo príšerné. Proste škoda času a peňazí. Opäť som sa raz presvedčila, že sfilmovanie knihy nie je vždy dobrý nápad a nemusí to dobre dopadnúť. Jediné plus možno tak trochu prírody na začiatku ale tak mohli to točiť aj v prostredí kde sa to naozaj odohrávalo v knihe čiže na Liptove v okolí Liptovskej Mary. Dúfam, že už Bebjak  nebude filmovať ďalšiu knihu od pána Kariku lebo zasa by to podľa mňa iba domrvil, ako v prípade Trhliny. ()