Nyad

V šedesáti letech uplavat víc než 160 kilometrů z Kuby na Floridu bez jakékoli ochrany před žraloky? Diana Nyad má prostě celoživotní sen a teď si ho chce splnit. (Netflix)

Ceberus

Jelikož jsem neměl vůbec nastudováno, o čem film bude, tak jsem měl ze začátku obavy, zda nepůjde o depresivní film pojednávající o důchodkyni, která stráví celý film filozofováním a trápením se nad tím, že už nemůže dělat to, co zamlada. Mno naštěstí se z toho vyklubal důchodcovský Rocky jdoucí si neodbytně za svým cílem, navíc za mě ve skutečnosti mnohem lepší a dojemnější než jakýkoli Rocky. Jodie Foster si tímto upevnila první místo v mém top 10 žebříčku hereček. Pět hvězd nedávám jen proto, že patrně nebudu mít chuť to znovu vidět, jednou ten životopis stačil. ()

gemi

Asi nikdy jsem neviděl příběh o tak silně nezlomné vůli. Vzít si do hlavy, že po šedesátce ve FYZICKÉ disciplíně dokážu něco, co nikdo nikdy nedokázal? Nemožné! A přece... Ačkoliv tam reálně jsou nějaké pochybnosti a její výkon nebyl do dnešního dne oficiálně uznaný. I kdyby to byl smyšlený příběh (jakože není), tak ten konec mě úplně rozsekal. Plakal jsem dojetím. ()

John80

Veľký sen 60 ročnej ženy zaplávať 170 km z Kuby na Floridu cez more žralokov , či iných nástrah sa nevzdať 3* ()

RAFT

Film určitě stojí za shlédnutí. Silný příběh a skvělé herecké obsazení včetně Foster a Bening. Věcná podpora, nasazení, přátelství. Měla jeden sen, vizi a vše se nakonec podařilo. Netflix má zase dobrý film. Za mě 80% ()

noizcore

Sportovní dramata, ve kterých chudák ke slávě přijde, moc v oblibě nemám. Ale tento snímek mě od první minuty přesvědčil, že se jedná o něco výjimečného. Díky skvělé dramatizaci je i poměrně jednoduchý příběh velmi napínavou i akční záležitostí a vyznění závěrečného poselství není vůbec křečovité. 8/10 ()

oldy

Neuvěřitelný výkon a ještě v takovem věku ! Masakr. Za mě byl film spíš dobrý průměr. Ale za ten výkon,klobouk dolu jako. ()

papadoce

Za prvé, fyzický výkon skutočnej Diany Nyad, si zaslúži niekoľko viet určite. Za druhé, okomentujem film o Diane Nyad, herecké výkony, réžiu, hudbu a tak celkový dojem. Keď sedíte v obývačke a počujete niekde v správach v dvadsať sekundovom šote o tom, že ten či tamtá preplávali nejaký kanál, nič to s vami nerobí. To preto, lebo si neviete predstaviť čo to obnáša. Celý ten tréning, s čím všetkým ľudské telo musí bojovať pri samotnom výkone a podobne. Napadlo by vás, že plavec krváca na hlave lebo ho pravidelne napádajú čajky, alebo že počas 60tich hodín schudne priamo vo vode 10 kilogramov? Faktom teda je, že preplávať na otvorenom mori 177 km vcelku je absolútne šialenstvo a Diana Nyad to dokázala na piaty pokus vo veku 64 rokov. Je jedinou na svete. Waw waw waw. Teraz poďme k filmu. Ten vás predovšetkým zdrapne za pozornosť v prvej minúte a už vás nepustí v žiadnej pasáži. Proste plynulo a dynamicky brázdi vlnami Karibiku spolu s vami. Jodie Foster aj Annette Bening boli vo svojom veku v rolách dokonalé. Zahrali to ako panie herečky s veľkým P. Jimmy Chin použil striedavo archívne zábery skutočnej Nyad z jej pokusov, natočené retrospektívne zábery z detstva a natočené zábery zo súčasnosti. Možno som vás teraz totálne zamotal lebo hovorím jak Maďar, ale vo filme samotnom vás to vôbec nezavedie. Je to prehľadné a letí to. Dve hodiny vašej pozornosti ubehnú ako nič. Chin sa vyhol balastom a klišé, hoc scéna so žralokom jemným Hollywoodskym slizom zaváňala. A na mňa ani tých motivačných rečí nebolo až tak priveľa. Nyad je vydareným filmom o niečom jedinečnom. Babám by som zlaté sošky doprial. Záverečné titulky sú bombové. A ešte naposledy k samotnému výkonu. Väčšina z nás sa zrejme opýta samých seba, a načo to robila? Odpoveď si musíme dať sami. Ja myslím, že rozumiem. 85%. ()

iz67

Naprosto nejnechutnejsi kombinace všemožných klišé. Nic vás tam nemůže překvapit. Děvčata se snaží hrát, ale nemají co. Po 1/4h by se člověk nejradši za Bening vrhnul do vody a utopil ji, aby to nemusel dál sledovat. ()

rezistence

Nedávno jsem na Instagramu zahlídl postarší ženu vylézající z vody Key Westu obklopenou skupinkou lidí, nemohla téměř chodit, Nyad. Casting je skvěle vybraný, je to drsný, drsný jsou i povahy, sebestřednost, jednoduchost, vůle. Diana Nyad je mi značně nesympatická, ale také neskutečná. ()

tkey

Zprvu jsem na tohle nebyl moc zvědavý, ale tahle věř, bez a dokážeš mořská verze se dala zkousnout vcelku jednoduše. Krásná symfonie, co dokáže lidská mysl a benevolence přírody. Psychologická vsuvka také funguje a i když to asi málokdo rád uslyší, tak ty prasárny co se jí v životě stali, tak bez nich by nevydržela tak dlouho. Bez tragédie není výjimečnosti. ()

Mamutol

Odhodlání a výkon skutečné Diany Nyad je obdivuhodné. Otázka zní, proč byl její výkon vymazán z Guinnessovy knihy rekordů a že to možná bylo trochu jinak, než je prezentováno v tomto filmu. Nicméně tady hodnotíme dílo jako takové a upřímně řečeno, tohle už nikdy více vidět nechci. Znám totiž mnohem lépe zpracované životopisné filmy. ()

pafka

Videt Jodie ůpo letech je velmi prijemne. Jenze to uplne nestaci. Popravde, celou dobu cekate, az se to Nyad povede preplavat tu streku, jenze do te doby je to casto nuda. Vyplnujete si tyhle diry jidlem, zachodem, povidanim s tim druhym. Ne ne, tohle neni uplne ono. Neni to spatne, ale je pade na pade. ()

fimler

Příběh Diany Nyad mě zaujal hodně, následně jsem si o celém jejím životě četl na internetu, ale za mě to není látka vhodná na zfilmování. Číst si o tom je totiž v tomto případě mnohem zajímavější a poutavější než celý tento film. U filmu jsem se hodně nudil, protože se celou dobu opravdu nic neděje a jakmile doplave, nějak to nepůsobí jako životní výkon (což on to je výkon téměř nemožný). Celkově bych ten film pojal úplně jinak nebo bych ho spíš ani netočil. Film podle mě neví, čím by chtěl být. Chtěl fascinovat tím co dokázala, ale zároveň se vůbec nesoustředil na její trénink, motivaci, krušné dospívání či další věci. Nesoustředil se na to, co mě mohlo opravdu fascinovat. Místo toho jsme většinu filmu dostávali mdlé rozhovory mezi Nyad a její nejlepší kamarádkou potažmo trenérkou. Část o dospívání, která byla ve filmu nastíněná mohla hrát mnohem větší roli a jako diváci jsme mnohem více mohli pochopit souvislosti s tím kdo je a její samotné nitro. Také nás film mohl provést jejím předchozím velkým úspěchem, kdy plavala z Baham do Miami. Ten výčet věcí, co se s tímto filmem mohl dělat by byl opravdu velký. Tahle varianta za mě není tolik uspokojivá. P.S. Ale je to fajn návrat Jodie Foster a po dlouhé době výraznější role pro Annette Bening a Rhys Ifanse. ()

hony23

Doplavat z Kuby na Floridu, to znamená zdolat 160 km, ztrávit v moři 60 hodin a čelit žralokům, medůzám, mořským proudům i bouřkám. A když si tento cíl dá 60 letá bábrle, zní to opravdu jako šílený nápad. Emocemi natřískaný příběh o boji se stárnutím, nezdolné vůli i silném přátelství. ()

quido_zidle

Jedna hvězda za Jodie, druhá za Annette, zbytek za nula. Tvl to byla nuda jak Brno. Furt tam někdo mlel pantem o jednom prdu, pak o prdu druhém(aneb dvě lesby bez dětí a smyslu života řeší "životní problémy"). No završily to tři záběry potácející se Annette, každý z jiného úhlu, kdy v každém jednom z nich byla za ní přes celou obrazovku duhová vlajka LGBTBFLMPSVZ+ ...Jděte s tím už fakt někam!  A paní Nyad? To byla neskutečně egoistická sobecká, sebestředná a obdivmilující kráva, která měla místo mozku ego naložené ve slané vodě a normálně jsem si přál, ať jí sežere klidně i ten opravdu debilně natočený(!) žralok... ()

Tomas_PO

Úžasný príbeh, založený na reálnej udalosti, ktorá sa však zdá úplne nereálna. No športovci svojím nastavením mysle dokážu častokrát dokázať nemožné. Výborné herecké obsadenie v podobe Annette Bening a Jodie Foster. Miestami dej akokeby upadol, ale možno to bolo spôsobené len rôznymi domácimi rušivými vplyvmi, ktoré sa počas sledovania filmu vyskytli a vo filme vy sa nestali. No možno to bolo aj kvôli zopár život motivujúcim momentom. V každom prípade neskutočný príbeh, svetový a pritom tak málo známy. ()

Rudolf.Benes

"...sic určitě nebyla první kdo doplaval z Kuby do Ameriky, páč uprchlická krize umí se sebevědomím a vůlí udělat taky své,holt,jen se s tím nemůže dotyčný "atlet"pochlubit a troufám si říct že sponzory taky nesežene.." ..film jsem si pouštěl s jakousi nejistotou a arogancí, páč koukat na starou lesbu a vrásčitou paní co byla před čtvrt stoletím mojí ✓americanbeautymilf✓a teď je z ní tohlensto.. mě spíš odpudilo než nalákalo na herecké hvězdy.. ..tak bych se tímto trapným leč veřejným způsobem chtěl..vám holky omluvit..a zvolat,brávo,bravo ..bravo belissimo..a ať mě žahne čtverhranka,jesli tu nemáme novou adeptku na Oskara!! ..✓vtipné✓, svižné,✓ dojemné a du si zaplavat.. nejlépe na lachtana.. 85/100 ()

Annaroz

Film mě bavil od začátku do konce a to je v dnešní době co říct. Skvělé A.B. a J.F. Miluju herečky, které dokáží s grácií stárnout a mají tolik sebevědomí, že kašlou na kvanta botoxu, výplní rtů a podobných zásahů, které z jejich kolegyň dělají monstra. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD