Ilicka

Hlavní otázkou u sledování roztáčení zemského jádra není, jestli se jedná o blbý film... Lepší je se zeptat o jak blbý film se jedná.:-D Hodně, ale to neznamená, že se nejedná o pekelnou zábavu... Sympatická osádka lodi trousí hlášky a hrdině pokládá život za dobro světa podle vzorce: otec rodiny, kapitán, hrdinný černoch a hlavní záporák, takže je snadné přehlédnout nijak zvlášť dobré triky a logické nesmysly jakéhokoli druhu... V souboji se Sunshine sice prohrává na celé čáře, avšak na herecké obsazení si nemůže stěžovat... Sympatický geolog Aaron Eckhart a pochybnostmi zmítaná pilotka Hillary Swank mě totiž naprosto dostali, a ačkoli mě co chvíli přepadaly záchvaty smíchu, film jsem si náramně užila... PS: Velryby prokázaly, že po myších a delfínech jsou nejchytřejší rasou:-D ()

tron

„Som ženatý s vedou. Manželka je milenka.“ Jadro patrí k filmom, ktoré nemusíte vidieť. Talentovaný režisér si doprial oddych od psychologicky náročnejších projektoch a podľa toho to aj vyzerá. Talentovaní herci si zarábajú na domy, vily a autá a tiež to podľa toho vyzerá: oscarové výkony tu fakt hľadať nemusíte. nenájdete (ale vážne: Eckhart, Lindo, Tucci, Karyo, Greenwood, Swanková... čo tí všetci tu preboha robia?). Scenár je pozliepaný zo samých klišé, bodyocunt prebehne presne podľa očakávaní. Oceňujem aspoň pekné triky, hŕstku lepších scén (holuby á la Hitchcock, pristátie raketoplánu, veľryby) a sem-tam lepšiu hlášku ("Nemáme zmysel pre humor a sme ozbrojení.“). Ani diváci neboli nadšení, film s rozpočtom 60 miliónov na celom svete zarobil len 74. ()

castor

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%. ()

JayZak

Tak takovouhle ptákovinu jsem už dlouho neviděl.. Když POMINU veškeré nesmysly, které se v tomhle filmu objeví, film jako takový je i tak hodně špatný, plný neuvěřitelných klišé.. Herci, které "normálně" považuji za dobré, tu hrají jak postižení (Eckhart, Swanková, Tucci), což jim stěžuje i mizerný scénář.. Fuj. ()

Lateef

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Na začátku filmu, zhruba v 9. minutě, se zblázní ptáci na Trafalgarském náměstí. Při jednom ze záběrů holubů narážejících do skla je vidět, že mezi nimi narazí i ryba. (Camling)
  • Pro zničení Římského kolosea byla vytvořena jeho 40 stop vysoká kopie. (Karlos80)
  • Skutečný raketoplán Endeavour je k vidění v California Science Center v Los Angeles. (veronikajel)