Das Rätsel der roten Orchidee

Secret of the Red Orchid

Krimi

Západní Německo, 1962, 84 min

• petrik11

Horšie ako slabé. Zápletka na zasmiatie. Pokus o humor biedny. Aj ten Londýn sa mi akosi vytratil. Kladný hrdina nulový, záporný tiež taký mydlový. Žiadne pozitívum a aj Eddie skôr debilko ako vtipný(8.4.2012)

dalsí edgar wallace a tentokrát je to docela jízda...christopher lee jako detektiv proti padouchovi kinskimu(25.1.2003)

Tak konečně jedna dobrá Wallaccevka. Je to solidní podívaná s pěknou atmosférou parádníma hercema, nebudu vyzdvihovat Leeho který podává standartní výkone ale Kinského který je prostě ďábel v každé roli. Film je solidní hlavně díky rychlosti což není tak obvyklé u Wallacovek. Vražd je docela dost a tak se člověk moc nenudí. Solidní film.(1.9.2014)

Priemerná gangsterská krimi o boji dvoch zločineckých skupín. Rukopis Edgara Wallaceho je v motíve dedičstva a v slušnom tempe. Na rozveselenie je tu opäť starý známy Eddi Arent. 10. wallaceovka v poradí.(14.4.2011)

Wallaceovka, která je spíše gangsterkou, než detektivkou. Klady pěkně shrnul fragre, já jen přidám skvělou hudbu (P.Thomas prostě umí) a rozkošnou kopici mrtvol. E.Arenta bych si ovšem jako sluhu rozhodně nevzal (zde má slušivou přezdívku Sluha smti...no, chvílemi mě spíše napadalo Smrtící sluha). Zato Marisa Mellová je šťabajzna k nakousnutí. Film šetří mlhou i nahotou, ale příběh vcelku odsýpá. Kinski (zde až nebezpečně sladký) a Lee odvedli své standardní výkony.(20.12.2015)

• - Christopher Lee nemusel být v Německu dabován, protože umí perfektně německy. Naopak pro anglickou verzi již jeho postava dabována byla. (Listeroman)