Beckham

• Velká Británie Beckham
Velká Británie / USA, 2023, 4 h 45 min (Minutáž: 66–77 min)

Epizody(4)

Dokumentární seriál o raketovém vzestupu Davida Beckhama, kluka z chudých poměrů, co to dotáhl až mezi světovou fotbalovou elitu. Uvidíte i zatím nezveřejněné záběry. (Netflix)

theSaint

Beckham je fotbalová legenda, ať se to někomu líbí či ne. Dal jsem to na jeden zátah a to dokument není zrovna nejkratší. Netflix tohle umí, to se musí nechat.  Líbilo víc než například nedávný Arnold a zřejmě to bude tím, že jsem u Beckhama viděl i kus lidskosti a cítil z něj upřímnost a určitou skromnost bez potřeby se ukazovat jako macho. I přes jeho zálibu v krásných (a drahých) věcech pořád působí jako člověk nohama na zemi a především jako citlivá bytost, která si nese své šrámy stále s sebou. Zároveň se to obešlo bez motivačních keců, poučování a rad, co má člověk dělat a bez čeho to nikam nedotáhne (viz. Arnold). Prostě kluk, co miluje fotbal a dal mu všechno. Easy like that. Sympatická mi byla také jeho obsese v uklízení a dokonce i jeho krásná Viky, což mě celkem překvapilo, to bych nečekal. Celkově příjemný, neklouže to po povrchu a zároveň to nejde ani až na dřeň. Není to bezbřehá self-promotion a věnuje se to čistě sportovní stránce věci- a to se mi líbí. Rozebrat ho jako člověka vlastně není na místě, není k tomu důvod. ()

jasanka

Nektere casti me bavily vic, jine min. Celkove ale fajn odpocinek, ktery je zaroven pohodovy i frustrujici, a taky se v nem clovek neco dozvi. 3,5* ()

Olík

Víte jak to s podobnými sportovními medailonky bývá……něco se vynechá, něco se zveličí, něco se přibarví. Ale když celý váš život připomíná těmi nejlepšími manažery vedenou obchodní značku, tak jak asi může vypadat jeho následné zfilmování. Ale já toho kluka spicegirlsového měl (vlastně pořád mám) rád, dokonce jsem měl dres z tržnice s jeho jmenovkou a i pár jeho vlasových kreací jsem v dávných dobách zkopírovat. A tak jsem Beckhama o Beckhamovi zhltl prakticky na jeden zátah a ještě mi zbylo pozornosti pro Victorii. ()

Kopi1

Parádně udělaný dokument, do detailu rozkouskována všechna rozhodnutí, proč se dělo tohle a takhle a hlavně jak těžký měli život jako rodina, kde neměli ani chvíli klid od veřejnosti. Nemám asi ani co vytknout. Užil jsem si 4 díly. ()

Vito

To sem fakt nečekal. Nikdy jsem nebyl kdovíjaký Beckhamův fanoušek, a jeho fotbalovou kariéru jsem vlastně vůbec neznal. Takže mě ten dokument hodně překvapil. Ale nejvíc mě překvapil samotný David. Měl jsem o něm určitou představu, přeci jen nešlo o něm během jeho kariéry vůbec nevědět, ale až díky tomuhle dokumentu jsem zjistil, jak moc jsem byl mimo. Rozhodně stojí za to vidět. Není to první takový dokument, který jsem viděl, a který ukazuje, že i sportovní nebo filmové superstar jsou taky jenom lidi, a někdy mnohem normálnější, než my "ostatní". I oni mají svoje problémy a starosti, jen často skryté za public image, se kterou mnohdy nemají takřka nic společného... ()

beckham-

Své doby můj nejoblíbenější sportovec, miláček, idol, "láska". Poodkrývá více ze své kariéry a svého soukromí. Leckdy zažíval velmi těžké chvíle, které si neumíme představit a ke klidu mu nepomohla ani jeho sláva a peníze. ()

Aleix

Skvělé .Becks je a byl borec. Krásné vzpomínky na Velké zápasy. Překvapením pro mě bylo zjištění, že Viktoria nebude taková pizda jak jsem si myslel. ()

Likan7

Díky němu jsem začal sledovat fotbal..začal milovat Manchester United. Jeho čtyřdílný dokument na Netflixu je skvělý od začátku do konce. Rozhovory a vzpomínání se všemi, kteří prošli jeho kariérou. První díly rozhodně lepší než druhá půlka, ale těch nahlédnutí pod pokličku je tolik, že i ty slabší chvíle baví a jsou zajímavé. Jen škoda, že Beckham vlastně neodpověděl na pár otázek, které seriál otevřel. Sice to trochu špiní Fergusonovu auru dokonalosti, ale to si nevybereš, Netflix prostě sportovní dokumenty umí bezchybně. Lahůdka. ()

E lan

Prvně musím přiznat, že Beckhama nemám rád. Nevím proč, ale nemám. I po slhlédnutí tohoto jednostranně natočeného dokumentárního seriálu se to nezmění. Přesto to ale byl zajímavý pohled do života jednoho fotbalisty. Navíc poslední díl minisérie je velmi zajímavý. Nové cíle a život staré hvězdy bylo to nejlepší co mi to dalo. ()

Franche

Velice hezky a poutavě natočený dokument o jedné fantastické fotbalové ikoně. A taky o člověku, otci a manželovi, který tak nějak dělá vše srdcem a s láskou. ()

wege

Celý den ležíte s rýmičkou, zevlíte a pak si pustíte Davida. V 11 v noci jste toho tak plní, že rozlijete čaj po celé kuchyni. Já vím, že to měl pod kontrolou a že ho to asi trošku přikrášluje, ale sakra musíte ho obdivovat za spoustu věcí. Nejenom za to, jaký byl fotbalista, to si pamatujete a měli jste ho rádi už tehdy. Sledujete ho na sítích a musíte ocenit jeho sebeprezentaci. Musel být neskutečně psychicky odolný, ten tlak médií, a hlavně to peklo, co zažíval po MS 98 bylo neskutečné. Jak v dokumentu říkají, na vrcholku hory fouká ten nejsilnější vítr. Sakra, jemu foukalo tisíce uragánů každý den a sám ve vlastní hlavě to ustál. Ten člověk musí být inspirací v jakékoliv ohledu. Líbilo se mi, jak neskrýval ani tu svoji aféru, jak sice neřekl nic přímo, ale bylo cítit z toho, že má máslo na hlavě. Jak říká, že se někdy probudil a říkal si: Jak půjdu do práce? Jak mám předstírat, že se nic neděje? Když každý den otevřel oči, že se mu udělalo zle (člověk tam úplně cítí to, že se mu udělalo zle při pohledu do zrcadla). Kéž by takový pocit měli všichni, kdo uhnou z cesty. Žádné hledání lehčích cest, žádné házení to na Viktorii. Odměnou mu je krásný a spokojený život. Člověku úplně plesá srdce, když to vidí. Velká škoda, že to tak nejde u všech. Sice občas myslel (zejména při přestupech) sobecky na sebe, ale vždy s ohledem na rodinu. Ta mu byla vždy nejvíce. Fakt v mnohém poučný dokument. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 32). ()

MFloyd

Solidní dokuseriál, tak akorát dlouhý, aby řekl to, co má a zároveň s dobrým tempem vyprávění. Nechá vás na Davida, ale i Victorii, udělat si názor čistě subjektivní, bez zaujatého pohledu režie. Po Last Dance a Arnoldovi další z těch opravdu dobrých dokumentů. ()