Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

tatanapope

U tohohle filmu jsem měla tak trochu pocit, že už jsem něco hodně podobného viděla a snad i se stejným obsazením, tak že mě to příliš nebavilo.Ke všemu tomu chyběl jakýkoliv šmrnc a ani Catherine Zeta-Jones mi neseděla do dané role, uvěřila bych jí to tak před deseti lety, teď lifting,nelifting už jsou na jejím těle vidět známky staří a to vůbec nepůsobilo dobře ani realisticky. Celkově to bylo velice průměrné a film bude rád, když přivřu oko a dostane 3 hvězdy. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od Tonach ()

Martin741

Reziser Jon Amiel je teda dost zanrovo roztatareny, sudim podla jeho reziserskej filmografie. Treba vsak povedat, ze tymto filmom sa blysol. Slusny scenar, ktory slape naplno, k tomu hviezdne herecke osadenstvo ako Connery, Zeta Jones, Rhames, vyborne dialogy a pokojna, kludna atmosfera snimku zaistuju odo mna vysokych 76 %. ()

Kaka

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava. ()

gogos

70-ti letý skot skáče po mrakodrapech v půlkilometrové výšce, balí o 40 let mladší kočku a jen tak mimochodem udělá odlehčenou verzi loupeže století a oblafne FBI... Choreo akčních scéni nic moc, občas se zadaří nějaký odlehčený vtípek. Past je průměrným akčním dobrodružstvím, které nenadchne ani neurazí... ()

Xmilden

Je s podivem jak určité filmy, které divák v době svého vzniku jakštakš zvládal za cenu určitého nadhledu, působí po pár letech naprosto nudně. Past není ani zdaleka povedeným heist movie. Sean Connery prakticky dosluhuje a Catherine sice působí sexy, ale taky místy až nesympaticky. Hra na kočku a na myš mohla být určitě promakanější a hlavně natočená ve větším tempu. 55% ()

• Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)