Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Joges

Past má několik nezáživných neli nudných míst, slepých uliček, zastaralé metody, akce které nejsou akční, přesto mě herecké duo Conery - Zeta-Jones znova a znova nutí ke sledování příjemného zlodějského hašteření od začátku až po samotné finále. Zkrátka mezi těma dvěma je jakési woodoo kouzlo :). Kolikrát jsem Past viděl? 10x, 15x? Už ani nevím, ale stále mě baví. ()

nash.

Elegantní oddychovka co si neklade žádné velké cíle, ale má švih, špetku humoru, nadhled, atraktivní loupeživé scény, několik momentů, které se probouraly na seznam klasiky, a dvojici mezi níž funguje chemie dokonalým způsobem. A nejenže je to poslední role Seana Conneryho, ve které si svým šarmem zcela podmanil nejen atraktivní partnerku, ale také celý film a publikum, ale Catherine Zeta-Jones tu navíc předvede asi nejsmyslnější překonávaní laserových nástrah v historii lupičských filmů. Co víc si v deštivý podvečer přát. ()

suicide

Překvapivě dobrý film. Sean Connery jako vždy v roli dokonalého gantlemana (ostatně jakou jinou roli by mohl hrát) a Catherine Zeta-Jones v roli.. no krásky,, i když ne zrovna bondgirl. LAe z Conneryho mám takový dojem, že kdysi točil akční filmy, v nichž dělal akci sám, teď zestárnul, tak si našel lidi, co budou akční za něj a on se na ně bude dívat - a pokud jde o pěknou ženskou, jedině dobře, Ale já byl spokojený - a to i s koncem. ()

Roman.Ticka

Ani po třetím shlédnutí a s dostatečným odstupem, mi tahle thiefstory názor nezměnila. Catherine je víc hezká než hraje, Sean je tady naprosto nevyužitý a jeho poněkud senilní úsměv na druhé straně peronu, mi přišel viditelně umělý a na pokraji sil až celkového zhroucení. Ještě, že si ti dva spolu nic nezačali, byl by to doraz a naprosté fiasko! ()

lennyd

Virgina Bakerová (Catherina Zeta-Jones), vyšetřovatelka pojišťovny dostává nový případ. Má chytit Maca (Sean Connery), jednoho z nejlepších zlodějů umění všech dob. Ale Virginie s ním má jiné plány. Spolu ukradnou slavnou čínskou masku za 40 milónů dolarů, ale to vše jen proto, že se připravují na největší lup všech dob. Z půlnoci při přechodu na nové tisíciletí, chtějí vybílit mezinárodní banku, a dopomoct si tak 8 miliardám dolarů.... Vcelku zajímavý "zlodějský" filmeček, při kterém musí všem dobrákům vstávat vlasy na hlavě. Ti zlí jsou zde dobří a ti dobří (policie) zase naopak zlí. Ale to nebrání všem hercům, aby se do filmu pořádně opřeli (přiznám se, byl to první film který jsem viděl s Catherine Zeta-Jonesovou, a ta loupež čínské masky mě totálně odrovnala). Sean Connery jí vcelku dobře sekunduje, v menších roličkách se mihnou například Ving Rhames nebo Will Patton... Něco mezi 3 a 4 hvězdičkama .... ()

• Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)
  • Pôvodne mal film režírovať Antoine Fuqua. Chcel, aby film obsahoval veľkolepejšie akčné scény. Fuqua si predstavoval pomerne veľkú, impozantnú automobilovú naháňačku v scéne, kde Gin a Mac utečú od temného obchodníka so starožitnosťami a vrcholná lúpež mala obsahovať viac vyspelých technológií a oveľa zložitejší únik. Avšak Sean Connery nebol spokojný s Fuquaovými plánmi, a tak sa musel porúčať. (m.a.t.o.)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)