Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

pakobylka

Příběh, na němž není nic složitého - je přehledný jako širá pláň, předvídatelný, černobílý a třeba i trochu prostoduchý, ale jeho neoddiskutovatelnými klady jsou úžasná dobová atmosféra a přímočarý tah na branku. Sly je prostě zase jednou ten správný chlap se silnými svaly a se silným náklaďákem - chlap, který zůstává tím jediným pevným bodem ve vesmíru, když se všechny okolní světy hroutí. Nemusíte brát mé 4* moc vážně, ale "Do útoku“ je snímek, ke kterému mám osobní vztah - a nezklamal mě ani po letech. ()

PROCESOR

Wow , natočit film, jak si frajeři dávaj páku a udělat z toho drama a zatáhnout do toho synka to chce opravdu scénáristovo delirium. ()

zette

Filmovy plakat jsem mel jako dite na cernobile fotce a mel jsem z toho druhe Vanoce:-). Film je pro osmdesata leta typicky, presto jen sotva muze konkurovat tem nejlepsim akcnim snimkum te doby. ()

Juto

Zatiaľ čo technické aspekty filmu sú prvotriedne a Stallone zvláda viac ako len jednoslabičné predstavenie. Tak film ,,Do útoku" nedokáže prekonať môj pocit deja vu ani poskytnúť žiadny dôvod pre Hawkovu vhodnosť ako rodiča. 5/10 ()

Googlak

Poviem pravdu, že sa mi tento film páčil, Sly tu bojuje o lásku svojho syna proti "láskavemu svokrovi", ... Podľa mňa je tu krásny príbeh s troškou akcie , ... Turnaj je na konci skvelý ()

majo25

Táto Stalloneho osemdesiatková klasika (aspoň predpokladám podľa tunajšieho počtu hodnotení) mi statočne odolávala, no nakoniec mi aj tak neunikla. Nostalgia preto u mňa hroziť nebude. S filmom som mal viacero drobných problémov, vyplývajúcich z tradičných hollywoodskych klišé tej doby či tuctovou jednoduchou zápletkou, ale inak celkom fungoval. Stallone síce neoslňuje, ale ani nevadí, skôr sa činí v otcosynovských pasážach ako v tých akčných. Dnes by sa už ale nemohlo stať, že by do takejto role bol obsadený maník s tak málo vypracovanými svalmi. Zaujala scéna s kamiónom, s ktorým Sly prebúral luxusnú vilu. Osemdesiatkové akčné béčko ako vyšité. ()

otík

Můj milý Slyi. Olejíčkem na své bicáky jsi v tomto filmu opravdu nešetřil. Stejně jako ukecanými scénami, které ti možná prošli v prvním Rockym, ale sám dobře víš, že nejlépe ti to jde s nožem velikým jak kráva, samopalem a obzvláště těžkým kulometem. Škoda, že jsi to poznal až v tolik pokročilém věku. Ale než jsi na to přišel, neodpustil jsi nám, tvým zapřísáhlým fanouškům, taky nějaký ten slabší kousek. Udělat rodinný film jistě není špatný nápad, ale sledování filmu musí rodinu bavit. S tímhle filmem jsem měl problém i já. Zvládl jsem ho na dvakrát a měl jsem co dělat. Nuda, nuda, až ten závěr je slušně natočený a docela i napínavý. Ale jinak je to fakt sračka. Nebýt to ty, nedodíval bych se. Přestaň mačkat pěst a upaluj do Barmy! ()

sir-dave

Strašná nostalgie. Sice je to vykrádačka Rockyho ale tohle se mi líbilo více, než všechny staré Rocky dohromady. Super atmosféra po celou dobu filmu. Na takové filmy mám slabost. ()

Nivenx

Hm až moc podobné Rockymu, at' už scénářem nebo celkovým zpracováním akorát mnohem akčnější a přidám byl ještě syn. Jinak film nenudí, je svižně a lehce natočen, ale je to už hodně ohranné téma. 55% ()

Deyw

film nabusenej soundtrackem jako prase! jinak je to jak rika vetsina..chudak co ma sen a silu jako kreten se rozhodne si vypacit miliony a koupit si vysnenej nakladak...prolina se to, kdy hlida kluka a jak mel spatny dectvi a jeho otec je naprosty kokot..takova klasika v cechach.. :D z respektu k panovi co tam hraje je to klasika, ale jako film je to spatny. videt to dneska poprvi v zivote tak chci vratit tech 93minut zivota.. ()

eye candy

filmů kde si to upocení chlupatí kamionáři rozdávaj v páce je asi tolik jako těch ve kterých si to rozdávaj v páce autobusáci, možná o jeden víc, na druhou stranu nutno jedním dechem dodat, že kdyby nebyl žádný zas tolik by se toho nezměnilo ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1988 : VÍŤAZ (2) : Najhorší herec VR - David Mendenhall, Najhorší nový herecký objav - David Mendenhall, NOMINÁCIE(+1) : Najhorší herec - Sylvester Stallone. ()

viperDavid

Inflantivní pribeh s vynikajicim syrovym Stalonem. Jeste v dobe kdy se hralo svym zpusobem a neprehravalo co se da. Navic je to velmi koukatelne a zabavne. 4* si to proste zaslouzi ()

Jazzzz

Perfektní film, kde takřka negramotný otec v podobě Sylvestra Stallona bojuje o svého syna. Jeho syn je bohužel naprosto špatně vychovaný snob, bez pořádného uspořádaného sloupce priorit. Během filmu však poznává u svého otce, že jsou důležitější věci než nažehlené oblečení a deset sluhů za zadkem. Na konec výhra Stallona v soutěži v páce umožní být otci a synovi zase znovu spolu. ()

TO

Nejlepší film se Stallonem. Chlapsky dojemný. Nezaměnitelný styl osmdesátých let, který se už nikdy nevrátí. ()

neoBlast

Synopse říká tentokrát opravdu nejvíce: "Řidič kamiónu Sylvester Stallone neviděl deset let svého syna a neměl o něm žádné zprávy. Až umírající matka je chtěla dát zase dohromady a on musel o jeho lásku bojovat." Neexistuje film, kde je více buranských, zpocených a chlupatých řidičů náklaďáků (sorry Kurte). Závěrečný turnaj je naprosto dokonalý a vlhkým snem všech fanoušků osmdesátek. A před deseti lety bych chtěl mít ten boží plakát na stěně pokojíčku. Náklaďák, Stallone, jestřáb! Chvíli to bylo na *****, ale jen tak tak to Slyovi uteklo. 20 % ()

Tomes83

Sladký příběh otce a syna, vynahradí podívaná na esa v páce a Stalloneho pojízdnou posilovnu a kšiltovku, kterou používá k přepnutí se do boje, aby nám opět potvrdil své zápasnické kvality stejně jako Rocky! ()