Každý rok se střetávají sousední kung-fu školy v turnaji o velkou prestiž. Škola mistra Thana vyhrává každý rok jen díky tomu, že jejich soutěžící oddíl vede Tigr, nejlepší žák školy. Ten se ale nechá podplatit, pod záminkou se vyhne soutěžení a potají vede konkurující oddíl. Ten vyhraje. Rozlobený Than schazuje vinu za náhradníka Tigra - Draka (Chan), kterému za to dělá ve škole peklo.Pak se ale dozví pravdu a Tigra vyhodí. Po velké hádce odejde i Drak s cílem najít Tigra a přinutit ho, aby se vrátil a mistra odprosil. Zaplete se však omylem s policií, která si ho splete s hledaným zločincem, a navíc rozhněvá žáky konkurenční školy. Do toho všeho uteče z vězení obávaný bojovník, pan Khan, ke kterému se připojí Tigr... Drak, který má v zádech policii i lumpy, to však nevzdává a díky své znalosti bojového umění se brání. (matestlust)

pakobylka

Od podobných filmů zpravidla nelze očekávat perfektně promyšlenou zápletku, ale tady byl scénář slabomyslný snad až příliš, přičemž to nejlepší bylo naservírováno hned v úvodu - čínský "lví tanec" neměl chybu. Souboje byly vesměs choreograficky náročné, nápadité i vtipné, ale místy bylo patrné, že nejsou opravdové, jenom dobře nacvičené. Jackie Chan mě zkrátka tentokrát nedostal zdaleka tak, jak jsem předpokládala, nicméně 3* si určitě zaslouží. ()

Xmilden

Souboje hezké, ale zpočátku rozhodně zdlouhavé a málo vtipné. Asi po 30 minutách, se ale začíná dostávat do hlavní role Jackie a konečně film začne šlapat. Závěrečný protivník je myslím nejtěžší který kdy proti němu stál. Pro srovnání, kdyby existovalo v kung fu bodové hodnocení tak by Jackie prohrál asi 1000:3. Tolik ran co schytá za posledních 20 minut je vskutku neuvěřitelný. V tomto směru hladce trumfnul Rockyho ve 4. díle proti Dragovi:) ()

Lacike

Prvý Jackieho film natocený u Golden Harvest a hned totalna pecka, kedze konecne ziskal absolutnu kontrolu nad vsetkymi aspektami. Ale este tu niektore Jackieho trademarky absentuju (napriklad pokazene zabery na konci alebo nejaký samovrazedný ikonický kaskadersky kusok). Dej je jednoduchý, ale predsalen trochu originalny tým, ze tu nikomu nejde o ziadnu pomstu a behom filmu ani nikto nezomrie. Po zrade jedneho ziaka jeho kung-fu skoly, je z nej vyluceny, ale Jackieho postava sa rozhodne ho nájsť a priviest spät na spravnu cestu. Behom hladania zazije kopu vtipnych zazitkov a vdaka rôznym nedorozumeniam sa casto pripletie aj do bitky. V bitkach sa uz tentokrat naplno vyuzivaju rôzne nahodne predmety. Najviac ma bavila scena v ktorej sa Jackie brani fajkou, ktora pre supera vela znamena a tak ju nechce poskodit. V bitkách este citit pozostatky pomalej fazovanej choreografie, ale tak 50% bitiek je uz dostatocne dynamickych a finalna 20 minutova bitka s hlavnym zaporakom je nezabudnutelna. To co tu Jackie predvadza je neskutocne. Sice vo filme chýba nejaký ultimativny kaskadersky kusok, ale finale zlozene z nekonecneho mnozstva spickovych chvatov to dokonale vynahradi. Jackie so sebou neustale hadze na zem, kruti sa do neuveritelnych kreacii a predvadza chvaty, ktore ste nikde inde predtym a ani potom nevideli. Jackie supera doslova udola svojou vydrzou. Pôsobi jak kralicek Energizer nadopovany Pepkovym spenatom a sudom Red Bullu. Aj co sa tyka humoru, tak film ponukne mnozstvo vtipnych epizodiek, ktore ma dodnes rozosmeju. Z dalsich postav ma najviac bavi starý Fung Fung, ktory vtipne komentuje finalny zapas. V tomto filme som si prvykrat vsimol Yuen Biaoa. Ma tu sice len malu ulohu, ale predvedie sa aj v peknej bitke s Jackiem pri ktorej vyuziva stolicku. Hodnotim nezostrihanu HK 105 minutovu verziu, ktora u nas vysla na DVD. Na VHS u nas v dávnych časoch vysla aj americka asi 90 minutova verzia v ktorej paradoxne vo velkom kratili hlavne bitky. Ale aspon na konci obsahovala pesnicku, ktoru v anglictine naspieval Jackie. V HK verzii ta pesnicka nie je a aj celkovo sa mi hudba v HK verzii zdala slabia a menej zabavna ako v USA verzii. Rozhodne ale odporucam nezostrihanu verziu v nejakom peknom HD ripe. Aspon obcas odhalite pouzitie pomocnych lan pri scenach, ked po kope super odletel niekolko metrov alebo ked Jackie splhal hore v tej ulicke. Takze vysledkom je spickova kung-fu komedia, ktora stale patri k tomu najlepsiemu v Jackieho filmografii. 10/10. ()

ali-n

Vyzerá to tak, že začínam Jackieho filmografiu spoznávať nejak z opačnej strany - stále viac sa objavujú jeho staršie veci a je to len dobre. Pretože to, čo napríklad ponúka Mladý majster miestami hraničí rýchlosťou s bojovými hrami. Ťaťko opisovať, ale za všetko len tie využité predmety, ktoré sa stali akousi JC značkou: fight-dance s vejárom, súboj dvoch stolčekov či ázijské bolero. Jackie nie vždy vyhráva a to je dobre. No a vo finálnom zápase predvádza živé napružené boxovacie vrece a jeho súper tretiu kozmickú rýchlosť a lámačky Kinga z Tekkenu. Obdivujem tohto šialenca s priezviskom Chan. MOJE NAJ - Ja blázon som doteraz používal vodu z fajky na polievanie kvetov. .-))) ()

drankeryth

Nadpriemerne kung fu v ktorom neni nudza o dostatok bojovych scen, hlavne na konci filmu. Dalej su vo filme zakomponovane komedialne sceny ochutene spravnou esenciou dialogov, ktore srsia vsakovakymi grimasami sikmookych cloviecikov:) Hlavny zaporak bol mrstny a talentovany v bojovom umeni, aj ked uz bol postarsieho veku. Jeho rychle kung fu sa mi fakt pacilo. Tento film patri medzi tie lepsie vytvory co sa tyka Jackieho kung fu filmov. ()

• Jackie Chan si při natáčení poranil hrdlo a málem se udusil, a také si téměř zlomil nos. (CrypzzXD)
  • Snímka katapultovala Jackieho Chana medzi hviezdy hong-kongského filmového neba. (Peter-1307)
  • Bojovou scénu s vějíři se kvůli složité choreografii podařilo natočit až na 329. pokus. (Raztubyl)