Každý rok se střetávají sousední kung-fu školy v turnaji o velkou prestiž. Škola mistra Thana vyhrává každý rok jen díky tomu, že jejich soutěžící oddíl vede Tigr, nejlepší žák školy. Ten se ale nechá podplatit, pod záminkou se vyhne soutěžení a potají vede konkurující oddíl. Ten vyhraje. Rozlobený Than schazuje vinu za náhradníka Tigra - Draka (Chan), kterému za to dělá ve škole peklo.Pak se ale dozví pravdu a Tigra vyhodí. Po velké hádce odejde i Drak s cílem najít Tigra a přinutit ho, aby se vrátil a mistra odprosil. Zaplete se však omylem s policií, která si ho splete s hledaným zločincem, a navíc rozhněvá žáky konkurenční školy. Do toho všeho uteče z vězení obávaný bojovník, pan Khan, ke kterému se připojí Tigr... Drak, který má v zádech policii i lumpy, to však nevzdává a díky své znalosti bojového umění se brání. (matestlust)

TERRORDROME

V hongkongských akčných komédiách to býva tak, že všetci sa najprv debilne ksichtia a potom plačú. Tu je to naopak, najprv plačú a až potom príde ksichtenie a vylomeniny. Je to dobre alebo nie? Každopádne kedysi som na tomto kúsku frčal. Dnes už som bohvieako nadšený nebol, rozbieha sa to veľmi vlažne, postupne prituhuje, Jackie šaškuje s policajtom a jeho famíliou, zahráva sa s jeho vzácnou fajočkou, hádžu sa vzájomne do blata... No v extázi som nebol, lenže potom prišiel záverečný megasúboj a to bola teda paráda ktorá mi rozpumpovala krv. Besný, zábavný, vtipný - na toto sa čakalo a jedine to dvíha hodnotenie tak vysoko. ()

rogger

Moj pôvodný názor boli 4* ale keď som si to tak zanalyzoval a porovnal s ostatnými Chanovkami , ktoré už moje oko videlo tak musim dat 5.. Zatial jednoznačne najlepšie čo sa týka choreografie, kaskadérskych kúskov a aj dávky humoru..to keď chce Jackie zdrhnúť policajtom a nohami je zapretý o jednu stenu a rukami o druhú a pomaličky liezol hore bolo famózne!Čo sa týka kung fu 10/10..aj napriek tomu mám však dve výtky,všimol som si párkrát nepodarený strih pri bojových scénach a na mňa ako fanúšika dostal Jackie vo finále až moc dlhú a dobrú nakladačku.. ()

foundation

Jackie vo vynikajucej forme a pre mna jeden z jeho najlepsich filmov. Pribeh nie je nejako velmi podstatny aj ked urcita dejova linka nechyba. Cely film sa ale hlavne spolieha na neustale kopanice a bitky medzi ktore su zasadene niekedy viac niekedy menej humorne scenky. Zo zaciatku sa vobec cela choreografia jednotlivych subojov predvadza skor v komedialnom style ale postupne sa pomalicky vsetko priostruje v zaverecnej pol hodine uz ide humor takmer uplne stranou a nechava priestor trdym bojovym scenam aby to na zaver vsetko vygradovalo do absolutneho maxima. Zaverecny boj medzi Jackiem a majstrom Kamom nema jedinu chybu. Nedavno som si stiahol verziu kde je dokonca tento suboj oproti tomu na ktory sme boli zvyknuty zo starych VHS este o niekolko scen predlzeny. Jednoducho klasicka Jackieho zalezitost ktora ale pre tentokrat nestoji iba na nom. Aby som bol presny tak spolu s Armour of God 1 a 2 moj najoblubenejsi film s fenomenom zvanym Jackie Chan. ()

ali-n

Vyzerá to tak, že začínam Jackieho filmografiu spoznávať nejak z opačnej strany - stále viac sa objavujú jeho staršie veci a je to len dobre. Pretože to, čo napríklad ponúka Mladý majster miestami hraničí rýchlosťou s bojovými hrami. Ťaťko opisovať, ale za všetko len tie využité predmety, ktoré sa stali akousi JC značkou: fight-dance s vejárom, súboj dvoch stolčekov či ázijské bolero. Jackie nie vždy vyhráva a to je dobre. No a vo finálnom zápase predvádza živé napružené boxovacie vrece a jeho súper tretiu kozmickú rýchlosť a lámačky Kinga z Tekkenu. Obdivujem tohto šialenca s priezviskom Chan. MOJE NAJ - Ja blázon som doteraz používal vodu z fajky na polievanie kvetov. .-))) ()

drankeryth

Nadpriemerne kung fu v ktorom neni nudza o dostatok bojovych scen, hlavne na konci filmu. Dalej su vo filme zakomponovane komedialne sceny ochutene spravnou esenciou dialogov, ktore srsia vsakovakymi grimasami sikmookych cloviecikov:) Hlavny zaporak bol mrstny a talentovany v bojovom umeni, aj ked uz bol postarsieho veku. Jeho rychle kung fu sa mi fakt pacilo. Tento film patri medzi tie lepsie vytvory co sa tyka Jackieho kung fu filmov. ()

• Pre verejnosť sú prezentované 2 oficiálne verzie filmu - jedna 106 minútová (NTSC) Hong Kong cut a 90 minútová medzinárodná - international cut. (Peter-1307)
  • Jackie Chan si při natáčení poranil hrdlo a málem se udusil, a také si téměř zlomil nos. (CrypzzXD)

Časové pásmo bylo změněno