Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

spikey1

už když jsem byl malý šprček, nenáviděl jsem tuhle dojičku slz. Babička mi ho mile ráda pouštěla a u toho s mámou plakaly a já se nudil, Willie nikoho nezabil ani se tam nestřílí... Film prostě na prd. ()

P1tr

Willyho jen těžce hodnotit spravedlivě, neboť v mém dětství snímek téměř neopustil videopřehrávač a rotoval v něm pořád dokola. Od dětství jsem film neviděl celý, pouze útržky, nicméně i z těch kousků bylo zřejmé, že se v rámci rodinného žánru jedná o nadprůměrné dílo, které získává plusové body začleněním kosatky jakožto netradičního přítele, čímž získává na atraktivitě a z tohoto prvku těží téměř maximum. ()

solskjaer

Klišé střídá klišé. Už při premiéře tohoto filmu jsem se nesmírně nudil a to jsem ještě nevěděl, že bude mít pokračování. Nuda, nuda, nuda. ()

Zemi11

Kde jsou ty časy, kdy jsem se na každé dovolené u moře nejvíc těšil na cestu autobusem? K povinné výbavě takového dopravního prostředku totiž kromě lékárničky s obvazy a rezervního kola, patřil také film Zachraňte Willyho. ()

lskala

Moderní pohádka, tak trochu pro dospělé. Trochu emocí k tomuhle filmu patří, protože téma záchrany "vězněného" zvířete, je pro mnoho lidí jak dělaná na uronění pár slz. Hvězdička na víc za song Michaela Jacksona. 75% - 4**** ()

Cejny

V dětství to byl můj oblíbený rodinný film. Přátelství s kosatkou je vskutku hodně zajímavé a netradiční téma, které zde bylo zfilmováno. Škoda dalších pokračování, která byla čím dál horší a horší. ()

herr_carter

Spojení písničky Will you be there a plujících kosatek při zapadajícím slunci je kulervoucí nádherný kýč.....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Maynard.

Kdo by neznal tenhle film? Poprvý sme na něm byli v kině na základce, což už je teda morda roků. Ale i takle po letech Willy neztratil svoje kouzlo. Hodně tomu dává muzika, která je fakt podmanivá a uplně mi v nějakých momentech vhání slzy do vočí. Nejvíc je samozřejmě song od Majkla, ten se vážně povedl. Jediný co je na tomhle kousku tak trochu zbytečný, tak sou jeho další a další pokračování, který už toho nemaj tolik nabídnout. Taky bych si jednou chtěl zadrandit na verlibě a nebo na delfínoj a když ani tohle nedopadne, tak aspoň na tučňákoj :o) ()

Han22

Nevím koho v dětství nedojímal příběh přátelství malého chlapce a kosatky Willyho, kterou se rozhodne se svými kamarády zachránit a pustit do moře. Je to opravdu jeden z nejhezčích rodinných filmů, které se v USA natočily a i když už by mě to asi nedostalo, ty 4* si to zaslouží. Už jen za skvělou finální scénu, následovanou Jacksonovou "Will You Be There". ()

Zagros

Film má jednoznačnou cílovku a to jsou malé děti, které si nebudou stěžovat na naivitu, infantilnost, slabý příběh, až příliš jednoznačně dané charaktery postav, atd. Jako dítěti se mi to líbilo a Willymu jsem mocně držel palce. Jako dospělý se na to nikdy už nepodívám a můžu tak s přivřeným okem nechat tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Už klasický snímok svojej doby, ktorý naväzoval na detské dobrodružstvá z osemdesiatiek ála Goonies alebo Stand by me. Pekná myšlienka, kedy sa niekdajšie pointy ako v Orce otočili naopak a skvelú detskú zábavu bolo postarané. Malo to napätie, myšlienku, dobrodružstvo, emócie, pekný film. ()

Tery16

Nevím, ale nějak mě už tyhle filmy o obrovském přátelství dítěte a zvířete neberou. Přestože to má být dojemný příběh, mého srdce se nijak nedotkl. ()

eagle-eye odpad!

Přesně takoéto americké rodinné dobrodružné komedie s písničkami Majkla Džexna nemusim. Nic proti Kosatkám, ale jsou to pěkný, zákeřný mrchy... ()