Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

honzic

Solidní horor s dobrou atmosférou, kde se sice člověk tolik nebojí, ale napětí nechybí a tajemno. I když u konce je to možná škoda, že už bylo brzo vše jasné. Hodnocení: 70 % ()

J.Mayen

Ze je film od myho oblienyho Tora jsem se dozvedel az ze zaverenych titulku. Takze jsem rad, ze jsem mu nemohl nadrzovat a take jsem rad, ze u me Toro odhalil sve slabiny v podobne nudy, ta se tahle tak dlouho a nezajimave, ze jsem se nekolikrat pristihl ze usinam. Kdyby film sestrihal do hodiny stopaze, snad bych i tech hvezd dal vic. Skoda. ()

ScarFace_V8

Film jsem viděl hned poté co skočila druhá Alenka na Nova Cinema. Hnedle dvě Wasikowské po sobě, a protože se na tuto velmi emancipovanou dívku hodně dobře kouká, neodlepil jsem se od obrazovky. Film začal poměrně zajímavě a potom co v průběhu dění několikrát změnil žánr jsem vydržel až do finálního Boss Fightu kde jsem měl nutkání sáhnout po nejbližším ovladači a čekat na QTE. „Na svou dobu velmi emancipovaná dívka“, která se mění na svou dobu v téměř bezmocnou a zlomenou dívku. Dost smutné a dokonce to ve mně vzbudilo mít obavy o hlavní hrdinku – to už jsem dlouho nezažil. Scénář měl nepochybně mnoho děr a v některých situacích jsem se vyloženě bál, aby mi nevypadly oči z důlků kolikrát jsem s nimi protočil. Atmosféra filmu byla hodně dechberoucí, tedy až do doby, než se na scénu dostavily efekty a velmi neefektivní jumpscary, kterých naštěstí nebylo moc. V určitých případech byl děj velmi předvídatelný a celkově by se tento námět dal natočit mnohem lépe. Ale jinak na film, od kterého jsem nic nečekal, ani jsem nevěděl kdo ho natočil a podíval se na něj jen kvůli Alence, jsem byl příjemně překvapen. ()

djbarrel

Pohádka pro dětičky, tedy kdyby tam nebyli ty incestní vztahy a mrtvý dítě naložený v jílu. Film je označovaný jako horor/thriller/mystery atd, nu já v tom nic takového neviděl. Možná trochu ty středověký romantiky, ale jinak film vršil jednu logickou chybu na druhou a celý to ubíjela nuda. Jediný co bylo fakt komický byl ten barák do kterého sněžilo :) To prostě chceš, útulný domov. Strašidla jak z pohádky, no hrůza. U Polednice jsem byl víc vystrašenej, než tady. 15% za ten rozbořenej barák, kterej mě docela bavil. Jinak fakt nic. ()

Renswo

Crimson Peak: gotický fantasy horor , ktorý okrem pekných kostýmov a dekorácií ničím nenadchol . Má to veľmi ďaleko od Faunův labyrint (2006) čo sa príbehu a napätia tyka. Zápletka tu bola nedostatočne rozvinutá a časom má to veľmi nudilo. Čakal som že sa dostaví nejake vzrušenie , ale nič z toho sa nestalo. Veľmi má mrzí že toto dielo má žáner Horor , keďže nič take hororove sa tu neudeje , pre skutočného fanúšika hororov by tento film bol zbytočným. ()

matys12

Já nevím… Guillermo umí výborné fantasy, ale horory mu podle mě vůbec nejdou. Ať už se pokoušel o jakoukoliv hororovou duchařinu, tak se mu to tady nepovedlo. Víc než jako plnokrevný horor, který jsem očekával mi to připadlo jako jakýsi pokus o děsivé fantasy s prvky hororu (scéna v koupelně, scény s matkou na začátku filmu, koukněte se sami), ale pořád to nějak nefungovalo. Ty duchové prostě nejsou hororově ztvárněny a divím se, že tolik hororových fanoušků tomu dalo takové vysoké hodnocení (asi tomu hororu tolik nerozumím i když ho mám tak moc rád, nebo nevím). Námět dobrý, zpracování už tak ne (konec mi připadl až komický). Ale na druhou stranu velkým kladen jsou kostýmy a ten dům byl opravdu špičkově zpracován tohle Guillermo fakt umí, ale celkově mi to jako horor nějak nesedlo. Věřím, že kdyby se toho ujal jiný režisér, mohl by to být sakra dobrý horor, ale Guillermo to podle mě nějak nezvládl a měl by se spíš držet svého klasického fantasy. Pardon. ()

Karin00

Guillermo je fantastický, jeho filmy miluji, sice mi přišlo, že už se chvílemi trošku opakuje, ale to ráda odpustím :) Po vizuální stránce zase úchvatné, líbilo se mi zasazení do historické doby, hezky zchátralý dům, i když se bohužel využívalo nejvíce jen asi 3 míst - vstupní hala, chodba, pokoj. Wasikowska sympatická, párkrát mě dost vystrašili, hezký milostný příběh, oškliví duchové - někdy ale bohužel působili spíše komicky, ale jinak nic nechybělo a celkově hodnotím kladně :) Moc se mi líbilo ozvláštnění využitím krvavé barvy jílu, ať již ve sněhu, tekoucí po stěnách, nebo v kádích. ()

Jessicahamby

Jeden z nejlepších gotických hororů jaký jsem kdy viděla. Obsazení uchvacující (prostě Tom...) a ačkoliv byl film prostě dost předvídatelný, celkově jsem si ho dost užila. ()

Nerdvana

"Mě by jen zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu. - Stříleli za války do vzduchu!" Vzít takovej materiál, zabít ho a uvláčet nudou k smrti, to mě fakt naštvalo. Ta stopáž byla nekonečná, od počítání minut se po první půlce dostanete k počítání vteřin. Takže pokud nejste uječená šestnáctiletá fanynka Lokiho, hledejte v programu dál. ()

mr.twizta

Del Toro se asi nikdy nezmeni. Vytvarnou stranku si pohlida jako nikdo druhy, ale scenaristicke plochosti se nedokazal vyvarovat ani tentokrat. Co na tom, ze Allerdale Hall je desive carokrasne misto, kdyz pribehove nedokaze Crimson Peak az na vyjimky vubec strhnout. Guillermo tvrdi, ze i po nekolikerem shlednuti dokaze divak objevovat nove a nove produkcni vyhravky. Jenomze ja si nejsem jisty, jestli se mi to podruhe absolvovat chce. ()

Fuksinka

Vizuálně nádherné, vypilované do posledního detailu. Spousta scén byla naprosto dech beroucích - odporný výraz, ale jiné mě nenapadá. Škoda jen, že lesklí červení duchové nepůsobili moc strašidelně, ale spíš divně a že přes veškerou vizuální nádheru byl odfláknut příběh. Chtělo by to aspoň jedno překvapení. ()

Tomko87

Nuž jedno musím Del Torovy nechať. Vždy má pôsobivý audiovizuál. Na každý záber radosť pozerať. Tak ako vo Faunovom labyrinte. V oboch spomínaných filmoch si drží svoju mieru brutality. Príbeh je však veľmi predvídateľný. Hlavne u fanúšikov hororu. Príde mi ako keby do svojho filmu nahádzal z každého strašidelného filmu a zamiešal to do svojho počinu. Mne dokonca prišiel predvídateľné aj záverečné odhalenie. Neviem či to bol úmysel, alebo náhoda, no film je ladený skôr ženskému publiku. Ako chápem, chcel tam pridať love story ale to mu očividne nejde. Dakedy to nechtiac prebíja parádnu gotickú hororovú atmosféru. Nejak ma už od Alície od Burtona irituje Mia Wasikowska . Tak to bolo aj tu. Nepomôžem si no. Trochu ma mrzeli až do oka bijúci digi duchovia. Ale na druhej strane tak tiež mali na sebe Del Torovu nezameniteľnú výtvarnú stránku a vedeli aj postrašiť. Najnovší Del Torov počin ma sklamal. To je tak, keď trailer sa tvári inak a výsledný film inak. Nemyslím si že je preceňovaný režisér, ale sakra som od neho čakal viac originality. Asi starne. Doslova dych berúci vizuál, pár strašidelných momentov a božia Jessica Chastain film nezachránia. ()

wick

Sterilní nuda...kde se nebojíte ani minutu, digitální duchové jsou snad parodie na horor? 30% za dům jako nejlepší role ve filmu, tak před 10 lety by z toho Guillermo možná udělal atmosférickou strašidelnou podívanou, což není ani náhodou. ()

halberdier

Slušný a ve druhé polovině i zábavný horror s nádhernou výpravou a výbornou Jessicou Chastain. Od Guillermo del Tora jsem ale čekal přece jen trochu víc. První třetina odehrávající se mimo sídlo Crimson Peak, není až na pár lekaček příliš zajímavá. Naštěstí po přesunutí děje do strašidelného sídla děj nabere spád a začne i dobře bavit. (7/10) ()

ProfiDivak

Del Toro tentoraz príliš nevystrašil (keď začala tá upgradeovaná mama aj tu rovnako čímsi klepať skoro ma porazilo) ani neprišiel s niečím príliš podnetným, ale mňa nesklamal. ()

Scaevola

O hravosti G. del Tora snad není pochyb. Jistě je možné namítnout, že všichni představitelé hlavních rolí už jinde předvedli víc, že použitá barevnost je jaksi pouze na okrasu a i já uznávám, že rozmanití duchové jsou v příběhu jen jako samoúčelná vábnička bez vlivu na děj (stejně jako hutný jíl a podivný těžarský stroj), ale to nic nemění na tom, že jsem byl okouzlen, příjemně postrašen a fascinován, jakáto chemie fungovala mezi tři hlavními aktéry: Milá, praštěná a výraznější, než kdy jindy, vtahovala M. Wasikowska do děje, který korunovala tajnosnubná postava J. Chastain, a mezi nimi létal nerozhodný T. Hiddleston přesně tak neurčitě vychytralý, jak by si jeden mohl slibovat. Pakliže se řekne gotický horror roku 2015, není už potřeba hledat jinde. ()

Khare

Působivý vizuál, ráda se na to kdykoliv podívám znovu. Ale celou dobu jsem měla neodbytný pocit already seen, nebyl to remake? Postavy byly jasně kladné a záporné už od začátku, takže jsem pořád čekala, že bude nakonec všechno jinak, na závěr nastane zvrat, překvapení nebo aspoň malá, úplně maličká nečekanost, všechno ale jede tak předvídatelně a schématicky, že kdybych si pustila prvních deset minut, mohla bych si zbytek odvyprávět sama. Duchové tu byli naprosto zbyteční (vizuálně opět působiví, to ano, ale pro příběh postradatelní), spíš jsem ani některé s nimi související scény nepochopila, ale nebudu spoilovat. Ústřední trio se mi líbilo, slaboch Thomas byl perfektní postava. Škoda že byla zápletka tak jednoduchá, bizarní dům nevyužitý, a že efekt "purpurového vrchu" nastal až v posledních pár minutách. ()

Susperian

Mě osobně, se ztvárnění líbilo, ale ten žalostný, předvidatelný a kýčovitý příběh už ne. I tak lehký nadprůměr. ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze