Už brzy se životy skupiny Čechů a Slováků změní a vy budete mít příležitost sledovat jejich cestu v nejdrsnější reality show světa. Proti sobě se postaví dva kmeny složené z těch nejodvážnějších a nejdrsnějších kandidátů. Jejich dobrodružstvím vás bude opět provázet zkušený Ondřej Novotný. Každý ze soutěžících se postaví jedné z největších výzev svého života a bude čelit neúprosným podmínkám. O hladu, v izolaci a bez civilizačních výdobytků. Budou si muset poradit nejen se svými soupeři, džunglí, nedostatkem potravin a fyzicky náročnými úkoly, ale i sami se sebou. Aby přežili, budou nuceni si vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, založit a udržovat oheň a zajistit si potravu. Čeká je vstup do neznáma, kde se může situace nečekaně změnit každou vteřinu. Survivor Česko & Slovensko 2023 bude fyzicky i psychicky náročnější než předchozí ročníky, plný nových výzev a nečekaných zvratů. Podmínky na ostrově v Dominikánské republice budou drsnější. Soutěžící zakusí opravdový život v divočině na vlastní pěst. Přežije ale jen jeden z nich a ten si odnese 2 500 000 Kč. (TV Nova)

lookin328

Je to lepší, než první série, jsou tam o trochu sympatičtější soutěžící, ale stejně je to pořád žalostně málo. Nejhorší je, že ona by to v klidu mohla být pohodová tříhvězda, ale tvůrci se furt sami střílej do vlastní nohy. Chybné grafiky, zmatené střihy, neskutečně, ale neskutečně dlouhej průběh kmenové rady a samotného hlasování… No, oproti první řadě je posun aspoň to, že po prvních pár dílech nejsem znechucen a jsem odhodlán dál sledovat, tak uvidíme… ()

Foxhound#1

Po shlédnutí první epizody se nemohu ubránit dojmu, že z recenzí a ohlasu diváků si tvůrci neodnesli NIC, ale lautr nic, čím by tu druhou řadu mohli vylepšit. První epizoda měla skoro 2 hodiny, fajn říkám si že to bude i s vatou na reklamy. Omyl, odvysíláno vcelku, čili příští epizody budou mít dva a půl hodinovou dotaci a do toho naflákáme nejmíň 4 reklamy. Bohužel ten obsah je stále stejná agónie, spousta balastu, který by se dal vystříhat aby z toho byla stravitelná epizoda na hodinku s obsahem 3 dnů na ostrově. Ne, soutěž opět rozfrcaná na 6 kol a nijak nestříhaná, opičí dráhy stále na jedno brdo. A soutěžící? "Hvězdy" tradičně sestaveny z odpadu internetové scény, čest výjimkám (Švanci) a "prostý lid" zaplněn z poloviny dalšími pseudocelebritami z instáče či fejkových reality show. Mimochodem stále budu srovnávat s originálním a opravdu NEJTĚŽŠÍ reality show, i když víme že tohle je nějaký turecký fejk z wishe. Vážně v originálu dostaly kmeny připravený květináč na ohniště, spoustu prken na stavbu přístřešku, deky a mikiny? Že jsem si nikdy nevšim. Zatím nechám bez dalšího hodnocení, ale jestli se to dostane na moje 2* první série, tak to bude zázrak. FEW MOMENTS LATER ... po nějakých 12 dílech je jasno, je to ještě větší trapárna než posledně. Neskutečně netahované, na 1,5 hodiny dostanete jen souboj o imunitu nebo jen souboj o odměnu a k tomu nějakou omáčku. Gender pravidlo vyřazování, taková PÍČOVINA!!! Ne přátelé, myslel jsem, že víc zkurvit to nelze, ale produkce mi dokázala opak. EDIT OK po vychladnutí mi to nedalo a nějak jsem to zkouknul skoro až do konce, ale vlastně jsem samotné finále neviděl - vřelé díky za FUCK YO a spoilerování na burešdnes.cz, i tak musím uznat, že se to proti loňsku nakonec trochu posunulo k lepšímu. ()

walkingdead

Možná by to mělo vyšší hodnocení, kdyby to většina lidí nesrovnávala s americkým Survivorem, s kterým to má společný jen název. Problém je, že Češi asi podobné soutěže dělat neumějí. Obvykle je špatný už casting, ten tady teda tak tragický nebyl (až na účast až moc velkého počtu lidí, kteří se "živí" jako "reality star"), protože se našlo i pár zajímavých hráčů, jak sympaťáků, tak padouchů. Pro hru byla škoda, že ti největší labilové a psychopati vypadli většinou hodně brzy. Mírné negativum je dlouhá stopáž jednotlivých dílů, ale s přetáčením se dá jeden díl vidět za 30-40 minut a člověk o nic důležitého nepřijde. Nejsympatičtější mi nakonec po nevýrazném začátku byla misska Andrea (hodně jí pomohl odchod jejího ex, po kterém se ocitla sama proti všem v kmeni a výborně to ustála), ale bylo asi jasné, že se svou rolí "hodné holky" to do finále dotáhnout nemůže. Nejzajímavější hráči: Johana, Tomáš, Karolína. Novotný jako moderátor občas nedokázal zkrotit své ego (chápu alergii mnoha lidí na slovo "platforma", které z jeho úst během všech epizod zaznělo asi víc než 1000krát:-)). Na druhou stranu jsem rád za každý pořad, který moderuje někdo jiný než Bouček, protože takových moc není... S přimhouřenýma očima tam teda házím 3/5. ()

dragon94 odpad!

Robinsonův ostrov byl docela fajn. První série Survivora trpěla na naprosto nekonečné soutěže, na čím dál tím zvětšující se počet bodů, jak přes kopírák, ale pořád měla docela čím zaujmout. Ať už to byli občas zajímavé odměny (Punčochář), nebo souboje kapitánů Braňa a Tomáše. Druhou sérii však zabilo, nejen naprosto nesmyslné genderové pravidlo. Předně už casting nepatřil mezi povedené. Za celou hru se našlo opravdu jen pár lidí z těch 24, kteří se pokoušeli alespoň trošku něco hrát. Absence kapitánů tomu taky nijak nepomohla. Bohužel jakékoli pokusy o nějakou hru byly zabity délkou samotné soutěže. Když totiž vypadává pouze jeden hráč ze dvou kmenů za 5 dní, tak se taky může docela dobře stát, že než vyřadíte osobu, kterou chcete vyřadit bude vám to trvat klidně i 20 dní. A nikdo si nechce velkým tahem poštvat proti sobě lidi, se kterými bude muset žít takhle dlouho v táboře, než dostane další šanci jej vyřadit. Bohužel tenhle problém prouhloubil i fakt, že jsme se nedočkali žádného většího promíchání kmenů tak jako tomu bylo v první sérii. Díky čemuž všechno co se domluvilo v prvních dnech platilo až do sloučení, které proběhlo až 55. den. Tou dobou už ale rozdělenost kmenů byla na tolik zásadní, že nikdo ani neměl důvod měnit svoje strany. Občas sice někdo prohlásil, že už se jedná o individuální hru, ale hra nebyla ani na moment individuální. Snad až potom v posledních 4. hráčích. Ale závěrečné hlasování jasně ukázalo, že původní barvy jsou víc, než cokoli jiného. Zaplať pán bůh za tu jedinou hráčku v kmeni rebelů, která nakonec hlasovala, né podle barvy, ale podle toho kdo si to podle ní více zasloužil. Ale abych jen nehanil občas se našel zajímavý moment, ve kterém někdo použil nějakou výhodu a tím trošku zamíchal kartami. Bohužel vždy jen na maximálně jeden večer. Tu soutěž mám rád (originál) a asi se budu dívat i na další sérii, i když s 2x rychlostí, ale tahle série se fakt hodně nepovedla. ()

Lukes15

Spoiler! Zlepšení a nedostatky - Už samotný začátek vypadal dobře a nadějně. Minimálně po technické stránce velké zlepšení oproti první sérii (zkrácení stopáže, střih, titulky,...). Hra samotná měla spád a casting taky nevypadal nejhůř (to se později potvrdilo). Drobné nedostatky sice zůstaly (například to, že při soutěžích nebyla vidět časomíra, neodhalení toho, kdo jak hlasoval (na konci dílu), nebo informace o tom, proč někdo nehraje, nebo co se mu stalo (Vašek, Martin)). To jsou sice jen "kosmetické" maličkosti, které nijak neovlivní hru samotnou, ale jako divák bych je chtěl vidět. Výborné byly i některé zajímavé drobnosti, jako třeba grafická ukázka místa, kde je zakopaná skrytá imunita. To se mi hodně líbilo. Zajímal by mě názor lidí (těch, kteří československý Survivor srovnávají s Americkým a nedokážou se přenést přes ty rozdíly) na díly, ve kterých došlo k výměně hráčů nebo použití skrytých imunit. Ty totiž podle mě měly "americký nádech" a rozhodně to byly skvělé a napínavé díly. Pokud tito lidé neocení ani toto, tak už je to spíše komplex a potřeba hledat to špatné. Finále a spoilery - Víc mi sedí, když se všechno první natočí a až s odstupem času vysílá (jako v Robinsonově Ostrově, nebo americkém Survivoru). Možná ani americká verze finále, kdy se odhlasuje na ostrově, ale hlasy se přečtou až po kompletním odvysílání živě by nebyla špatná. Letos jsem se spoilerům dokázal více vyhýbat, ale bohužel třeba u Švanciho, se tomu asi ani vyhnout nešlo. Určitě by se to dalo ještě nějak lépe pošetřit, aby informace neutíkaly ven 2 týdny před vysíláním v Tv a týden před Voyem. Pochopil  bych spoiler s týdenním předstihem (dívám se na Nově, ne na Voyo - takže by to vlastně ani nebyl spoiler. Toto Nově nebudu vyčítat, protože každý má možnost si Voyo předplatit a když se rozhodnu sledovat v Tv a nechci toho moc vědět dopředu, musím být opatrný.) Co jí ale vyčítat budu je to, že v ukázkách z následujícího dílu jasně dají najevo, kdo získal individuální imunitu. Obzvlášť, když je to už v závěrečné fázi, kdy zbývá 7 lidí... Gender pravidlo... Na začátku jsem byl hodně naštvaný a absolutně to nechápal. Úplně v pořádku je, že jde proti sobě do souboje stejný počet mužů a žen, ale zakázat na kmenové radě psát ženy a říct "dnes musí jít muž" je s prominutím (nebo možná bez prominutí) sr*čka. Sra*ka, na kterou bohužel mají tvůrci právo, protože je v oficiálních pravidlech (takže nic nevyčítám tvůrcům a produkci. Prostě použili to, co použít mohli). Bohužel to pro mě celkově popírá smysl celé hry. Přestože tady casting chválím, tak si myslím, že ten ženský byl o něco slabší. Kvůli tomu vypadávaly ženy tak brzo a nutno říct, že drtivá většina žen (5/6), co vypadly na začátku, měly špatnou, nebo žádnou strategii a vypadly zaslouženě... Zajímalo by mě, jestli by se to samé stalo i s muži, pokud by byli v menšině (což by samozřejmě bylo taky špatně, toto prostě ve hře nemá co dělat.) Souboje - Jako velké zlepšení vnímám to, že bylo více týmových soutěží a ne jen individuální jeden na jednoho jako vloni. Letos to dokázali dobře vyvážit a soutěže nebyly pořád dokola to samé. U soutěží po sloučení se mi hodně líbilo, že často byly "vyřazovačky", kdy se souboj konal v několika kolech, ze kterých vyšli 3 finalisté souboje o imunitu. Obzvlášť po sloučení, kdy je soubojů méně a jsou kratší, je to určitě výživnější, než souboje, které trvají 5 minut a hráči jen stojí a něco drží. Ty byly po sloučení taky, takže to opět bylo skvěle vyvážené). Takže vyváženost, pestrost a zajímavost soubojů taky dobré. Oblíbení hráči: Johanka, Švanci, Martin, Andrea, Pepa. Na Survivoru je nejzajímavější to, že může vyhrát kdokoli a že i nejlepší hráč nemusí vyhrát. To se tady přesně stalo. Podle mého názoru jasná vítězka Johanka, která měla hru téměř od začátku pod kontrolou a postupem času ji zcela ovládala. Na druhou stranu z posledních sedmi mohl vyhrát kdokoli, což taky potvrzuje o dost lepší casting, než v první sérii. Vítěz asi ok, ikdyž jsem to přál jiným. Rozhodně si to i on zasloužil. Podtrženo sečteno jsem spokojený. Jde vidět velké zlepšení oproti první sérii a hlavně je zřejmé, že se nad tím někdo zamyslel a snažili se vyhovět přáním a připomínkám divákům. Na duel jsem si zvykl a (už) ho vnímám pozitivně. Změna soubojů i zkrácení stopáže + další už zmíněné zlepšení a především lepší casting taky super. Ondra Novotný jako moderátor tradičně skvělý a i on dělá Survivor cz/sk lepším. Když neberu drobné nedostatky, které jsem už taky zmiňoval, tak jediná věc, která mi vadí je gender pravidlo, ale na to bohužel tvůrci mají právo. Dám 4*, ikdyž jsem stejně hodnotil i některé americké Survivory, které pořád považuju za lepší a dynamičtější, ale tato série vůbec nebyla špatná a doufám, že se můžeme těšit na další pokračování. () (méně) (více)

• Technik Martin na ostrově zhubl za 54 dní 16 kilogramů. (TheSlezy)