Série(3)

Recenze uživatele Trustme k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2022) (S01)

Zajímavosti z natáčení a zákulisí: Natáčelo se u Máchova jezera, na Lipně nad Vltavou, při Mušovských jezerech a koupališti Džbán. Jde o první reality show, kterou režírovali diváci a fanoušci originálního Survivoru prostřednictvím diskuzí na sociálních sítích a pomáhali tak amatérským tvůrcům postupně s režií, dramaturgií a principy. Hudbu skládal Basil Poledouris a Vangelis. Jedná se o dosud nejdrsnější reality show natočenou nejdál od civilizace, infrastruktury a fast foods za rok 2022 na území ČR. Tvůrci se nechali inspirovat tropickými lokacemi originální a populární americké série Survivor. Pro nedostatek financí však museli použít turecký fake. Stejně tak volba na dva týmy, jenž jeden tvořily celebrity byla velmi úsporná a nasazeny tak byly celebrity pouze známé divákům kanálu You Tube nebo čtenářům TV magazínu. Výběr celebrit byl konzultován s psychiatry, ortopedy a šéfkuchaři. Ti doporučili konkrétní jedince, kteří by se mohli velmi brzy sami vyřadit, ať už díky depresím z teplé deky ve spacáku nebo nemožnosti si denně zapálit jointa nebo sportovně založení uchazeči, kteří si ublíží i na rovné cestě ke koupališti Džbán. Tím také produkce následně značně ušetřila a mohla si dopřát i natáčení v klubu Duplex. Soutěžící měli na výběr z několika módních outfitů, dle počasí nebo typu soutěže, které měli poblíž natáčecích míst v karavanech. O úpravu většiny žen se staral tým maskérů, kteří to neměli vůbec lehké - upravit dámy tak, aby působily nenamalovaně, ale přitom svěže, učesaně, ale přitom zanedbaně a depilační experti dohlíželi, aby náhodou někomu něco nepovyrostlo, neboť moderní trosečník přežije pouze je-li pravidelně depilován. Samostatnou kapitolou jsou někteří z účastníků zájezdu, kteří prostě dojeli na... skautský tábor a byli překvapeni, že večer se nespí v chatkách, ale že se musí natočit pár záběrů noclehu na prkenné palandě a hasiči jim budou stříkat vodu do spacáků. Casting pořadu divákům naservíroval klasickou a Evropskou unií vyžadovanou sestavu soutěžících. Nechyběl: Bílý uprchlík z odvykačky. Černý svalovec - vymetač reality show. Žlutá ambiciózní Asiatka - vymetačka všech reality show. Blbá blondýna - vymetačka tv show. Maďarský pitbull - najdi & znič. Truhlář-filozof otrava. Sympatický moderátor rádia, který nevyhraje, protože mu scénář přikáže odstoupit. Youtuberka s povolením nasírat. Silikonová držitelka silikonových ňader. Nešikovný hloupý fitness trenér, kterému jsou svaly na nic. A obligátní ženomuž, hledající pohlaví daleko od domova. Sem tam se potěšilo pánské oko na opálené zadky i předky. Sympatie však divák těžko hledá během pěti měsíců vysílání. Přesto je třeba trošku povzbudit tvůrce, produkci a doufat, že podobný Survivor Light už nikdy nebude a rady od diváku, fanoušků Survivor Original si vezmou k srdci a buď se na to úplně vyserou a nebo natočí pořádnýho Survivora s celebritami jako jsou Jakub Prachař, Eva Burešová, Ondřej Sokol, Adam Mišík, Jan Kraus nebo Roman Prymula. ()

Série 2 (2023) (S02)

Nejlákavější dietologická hubnoucí reality show se zájezdem k moři zdarma je zpět! Druhý česko/slovenský Survivor se o trochu víc polepšil. Dostavilo se více té strategie, psychologie, více zvratů, zajímavější jedinci. Opět jeden z kmenů jsou "celebrity", kde znám akorát Švancaru a hošany z Love Islandu, zbytek jsou populární obraběč kovů, světoznámá prodavačka lahůdek a nebo ikona stavebnictví - přidavač cementu Matěj. I tato série má unikátní úlety - letos se vsadilo na hlasové mutační dysfunkce. Každý kmen měl svého zástupce - kmen Hrdinů měl třímetrového mamlase Filipa Jánoše, který strašil diváky nejen svým zjevem, ale hlavně hlasovým modulátorem, který imitoval Darth Vadera v rouře. Hlas krákorající tříleté holčičky byl použit pro miss Andreu Bezděkovou, které ovšem takový hlas slušel. Kmen Rebelů obdržel hysterického blba Jiřího Hanouska, který zvolil typickou modulaci, zkreslení hlasu, která se používá v inkognito rozhovorech svědků krimi zpráv a v animovaných filmech. Krom toho byl nejotravnější mužskou postavou této série a zavčasu byl úředně odstraněn a nejspíš v zákulisí umlácen členy kmene na rozloučenou. Principy "nejdrsnější reality show světa" byly ještě více potlačeny směrem ke komfortu: Někteří soutěžící (ženy) pravděpodobně odvezly do džungle svůj kompletní šatník - přece nebudou mít dva natáčecí dny po sobě stejné plavky! Nafasované pláštěnky, flaška s vodou na každým kroku, až příliš žrádla v odměnách a turistika po civilizaci. Příjemné překvapení v podobě holčičí zarputilosti, bojovnosti, statečnosti a dokonce inteligence v sexy tělech. O některých hráčích jsem neměl do půlky soutěže potuchy, že tam jsou, kde se tam najednou objevili, zkrátka byli pasivní, nudní a tím pádem je kamera ani netočila a pak byli vyřazeni, takže si vybavuji zpětně tak deset hráčů z celkového počtu 24, které se dalo zapamatovat pro jejich činy. Oblíbené postavy: Žaneta a Andrea - krásky, které dokázaly, že i princeznička může porážet těžší váhy a žrát chobotnici na kokosové šťávě. Martin "To Je Sparta" - slovenský redneck, osobitý magor, který mě bavil a chvíli jsem doufal, že toho hulváta jen dobře hraje, protože v soutěžích byl až podezřele bystrý. Neoblíbené postavy: Kateřina Kundosaki - arogantní pipina, která pro takovou hru měla malý mozek a příliš velké kozy. Johana - manipulátorka a vychcaná máma kmenu, díky které vypadlo plno lidí včetně toho finále.  Pepa, Pítr, Tomáš - trojice zmrdů, kteří umí kecat o svém dramatickém životě a tváří se u toho jak fotomodel při sraní, ale vzájemně by si vrazili kudlu do zad pro prachy. Wolverinovi jsem výhru nepřál, ale ani nevím, kdo jiný by si ji zasloužil. Přesto lze říct, že tato série přinesla soutěžící, kterým jsem dával 14 dní, než utečou zpátky do Brna před komárama a oni to nevzdali. ()