Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

Jane18CZ

Kirsten je fakt dokonalá. Určitě alespoň pro tuto roli. Film udržel mou pozornost od začátku až do konce a má něco do sebe. ()

Seti

Kristen Stewart byla naprosto excelentní, ale film jako celek se mi pod kůži nedostal. Možná to bylo tím, že pro mě nebylo možné se žádným způsobem přiblížit k pocitům hlavní hrdinky. Svým dojmem samozřejmě nechci film nijak shodit, protože se jedná o těžce psychologickou záležitost, kterou stojí za to, už jen kvůli skvělé Kristen, shlédnout. ()

cachina

Bohužel jsem čekal od tohoto snímku mnohem víc. Podíval jsem se na databázi a 83% - to bude dobrý. Ale film mě vůbec nezaujal, občas jsem se nudil, přistihnul jsem se jak myslím úplně na něco jinýho. Film plyne celkem pomalu a až za nějaký čas se divák dozví, o co tam vlastně jde. Ale bohužel jenom závažné téma neudělá z průměrného filmu film dobrý. ()

noctambule

To si člověk pustí film, od kterého kvůli hlavní hrdince moc nečeká a on se z toho vyklube emocionálně silný zážitek. Kristen Stewart mi nebyla sympatická a důvod nevidím jen v Twilightu, protože to šílenství kdovíjak nesleduji. Pokazila mi film Into the wild a měla jsem ji prostě ve škatulce "podivně se tvářící hvězdička". Ale nemám problém přiznat svůj omyl, protože to, co dokázala zahrát ve čtrnácti letech, je síla. Dokazuje, že talent má. Ne že bych si ji oblíbila, ale za roli Melindy má můj respekt. Nebojím se tomu napálit plný počet, je to zasloužené. P.S. Jak se kruci brečí s brýlemi?:-) ()

Luciášek

Tohle může ženě udělat jen zamindrákovaný prase. Jestli je pravda, že Bůh stvořil muže k obrazu svému, tak to teda potěš. ()

zbysik

Malý film se silným tématem, které je v tomto filmu vyobrazeno z mého pohledu bohužel jenom mírně nadprůměrně. Z takovéhoto filmu očekávám, že budou "pršet" emoce tím nejvýraznějším způsobem. V tomto případě se tak bohužel neděje. Vše je příliš bezduché a ploché a fakta nám jsou předkládána chladně. Kristen Stewart hraje dobře, ale nikoli tak, aby sama dokázala pozvednout očividnou úroveň filmu. ()

DannyBoy80

Film o duši jednoho teenagera co si prošel něčím čím neměl, ale nikdo to neví a nikdo to nepoví. Jak dlouho to bude trvat? Kam to může zajít? Dobře zahráno a vcelku tomu docela sedí, že to není natočeno moc drsně a nechutně. Takvých filmů už je hodně. Toto je natočeno decentně a sedí to tomu. ()

Mikeowka

Byla fakt dobrá! Bohužel mě to nezaujalo o nic víc než Čtrnáctka či Třináctka. Rozhodně je to "kvalitou" lepší, ale jak říkám, mi tento film nic "nového nepřinesl... a navíc Kristen nemám ráda... takže hodnotím průměrem. Ale ještě jednou, byla dobrá. Hodně dobrá. ()

peetriss

Životní výkon čtrnáctileté Kristen Stewart, která ztvárnila dívku topící se v posttraumatické introverzi a depresi tak přesvědčivě, že tvoří pevné základy, na kterých stojí celý film. Režisérka přistoupila k látce velmi profesionálně a citlivě, ale přitom ji tvoří svým stylem přístupnou i mladému publiku. Od začátku je divák vtažen do nepříjemných prožitků dívky, trpící projevy nepochopení, odmítání, pohrdání či nenávisti ze strany spolužáků i nejlepších přátel, kteří netuší, co stojí za uzavřeností dívky. Paralelně s tím v občasných flashbacích postupně poznáváme, co se vlastně ono osudného večera stalo. Filmů o znásilnění a jejich duševních následcích či o školní šikaně se natočilo nespočet, tento je však pojat velmi dobře a mimo jiné také obdařen poměrně zajímavou prací kameramana. ()

Sl@yer

Výborný příklad toho, jak se dá i z poměrně jednoduchého scénáře natočit moc pěkný film. Velmi mě potěšili herecké výkony, především tehdy 13ti letá Kristen Stewart ukazuje, že hrát opravdu umí. ()

ElizabethB

Po tomto filme si nedovolim pozerat na Kristen Stewart inak nez…s obdivom. Velmi zaujimava drama, ktora rozhodne stoji za pozretie... 8/10 ()

r.deshain

Film, ve kterém hraje jeden člověk. Téměř. Drama z prostředí americké střední školy, s hrinkou pro ostatní náhle uzavřenou do sebe a trpící v prostředí nenávistných spolužáků. Od začátku je nám tak nějak jasné, co může za onu proměnu, postupem času vyplívájí najevo informace o jakési párty, která skončila pro Melindu jednak velkým osobním neštěstím a psychickým šokem a jednak dalším školní rokem plným šikany ostatních, trestjících ji za její reakci na párty a úplnou ztrátu komunikace. Kristen se zde předvedla v daleko lepším světle, než jak jí známe z Twilight. Roli zraněné (sice chvilkama až příliš paličaté, ale "tak se to prostě točí",) dívky nám podala s citem, a potvrzuje, že o role plné smíchu a radosti nemá zájem. Z ostatních výkonů stojí za povšimnutí možná jen učitel výtvarky (ale to spíš jen díky profilu postavy, než díky hereckému výkonu), který jako jediný se snaží Melindě nějakým způsobem pomoct. Celý film není nějak převratný, ale svůj příběh mi odvyprávěl v příjemně strávené hodině a půl (oceňuji, že to nejsou dvě a půl - určitě by se našel někdo, kdo by to tak na točil) a rád si ho jestě někdy prožiju znovu. Nebylo to zbytečných 50 kč.. ()

lareinna

Ak by to nemalo podstatu, na ktorú bola snaha týmto filmom poukázať, teda že je dobré hovoriť o problémoch a trápeniach, zvlášť práve v pubertálnom veku, tak by to stálo za figu. Bolo to rozťahané a hrozne ma znervózňovalo, že zakaždým Melinde trvalo neskutočne dlho, kým sa "vymáčkne". Týmto nebolo pridané dráme na sile - ale mne na nervy. Slabší priemer. ()

Ollie235

Mám raději filmy, ve kterých se víc mluví, navíc tohle bylo nudné a pomalé až moc. Největší problém byl ale v tom, že jsem se absolutně nedokázal nějakým způsobem ztotožnit s hlavní postavou. I když přiznávám, že Kristen tady nebyla špatná. Také mi není jasný ten její náhlý ,,zlom" v myšlení, který přišel jaksi zničeho nic. Na druhou stranu oceňuji slušně zvládnutý konec a několik hlášek, které překvapivě pobavily. Celkově ale podprůměr. ()

aLPaC

Krásný film mimo jiné i o tom, že obliba na střední může být jak horská dráha a jak rychle se můžete od vrstevníků dočkat vyřazení z kolektivu, jak o viditelnými depresemi zmítanou dívku vlastní rodina (především matka) nejeví takový zájem, aby zjistili, co se s ní děje, jak někteří učitelé dokáží šikanovat a někteří povzbuzovat, jak dívka dokáže přemoct strach a stud a sdělí bývalé kamarádce své strašné tajemství (mimochodem vynikající scéna v knihovně) a mimo jiné také o tom, jak na Kristen Stewart je v současnosti neprávem pliváno ať už kvůli aférce s ženatým režisérem (by mě zajímalo kdo z těch, kteří ji odsuzují skutečně znají detaili a kteří se skrývají pokrytecky za americký puritanismus) nebo kvůli Stmívání. Kristen tady totiž dokazuje, jaký je talent a jaká skvělá herečka může být, když dostane tu správnou roli. Musím říct, že mi její kariéra tak trochu připomíná tu DiCapriovu, ten také před Titanicem točil takovéto "malé nezávislé" dramata a po Titanicu na něj mnozí začali plyvat. No teď je v Hollywoodu číslo 1. Uvidíme, co s Kristen bude dál, ale podle mě má určitě na to, aby se z ní stala největší osobnost své generace mezi herečkami a číslo 1. ()