Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

CaMMe

Smekám před Kristen Stewart. Díky ní má film něco, co ho nestaví jenom ke klasickým dramatům o znásilnění, šikaně apod. Mrzí mě, že ale tyto dramata jsou vesměs zajímavé až ke konci. Tak nějak prostě celý film "pouze" čekáte na to až bude konec a vy uvidíte jak to dopadne. Drama je to dobré. Dobré jsou tři hvězdičky, ale díky Kristen (ve 14ti letech úctihodný výkon) dávám čtyři. Film jsem viděl s cz dubingem, který je hrozný, proto doporučuji originál dub..70% ()

Creony

Příběh, který celý stojí na Kristen Stewart. Jeden z jejích nejlepších výkonů. Ostatní postavy, i když nemají moc prostoru, jsou úplně odsunuty do pozadí. Ani na vteřinu jsem nezapochybovala o tom, co hlavní hrdinka cítí a ještě dlouho po zhlédnutí jsem o jejím osudu musela přemýšlet. Jedním slovem dokonalé. ()

petite fille

tvorcovia Twilightu si museli nájsť svoju Bellu práve vďaka tomuto. prepáčte, nemohla som si odpustiť. vnímam to tak, že oba filmy sa od seba nelíšia, akurát v upírskom trháku má slečna na svoju sociopatiu hlúpejšie dôvody. umelecké ticho sa totiž nerovná prázdnote. nech robí talentovane strápená Kristen čokoľvek, je len odvážnym bojovníkom voči veterným mlynom čudne napojených scenáristických odbočiek a ničím výraznej réžii. ale žeby to bol umelecký zámer nechať diváka precítiť ako sa vlečie čas hlavnej hrdinke? áno, sú filmy, ktoré vyvolávajú neestetické emócie, no ak sa pri sledovaní stále máte chuť pozerať na to, či ste už konečne za polovicou, niečo nie je v poriadku. napriek tomu, má to môj rešpekt a cením si to vďaka námetu ako dobre mienený pokus povedať niečo podstatné, ktorý jednoducho nevyšiel. a to sa stáva aj lepším autorom. ()

Martix

Vynikající podívaná o mladé dívce plné života, ze které se přes noc stane depresemi přetékající samotářka. Silné drama o 14-ti leté dívce, která se musí vyrovnat s opravdu nepříjemnou událostí, která ji poznamenala na celý život. ()

Pajotka

Jednoduchý a lehce předvídatelný příhěh z prostředí americké školy. Na druhou stranu film, který nenásilnou formou předkládá hned několik společenských i osobnostních problémů. Povrchnost a pomíjívost přátelství až za hrob, postoj školy vůči šikaně a vnitřní vyrovnání se s minulostí. Žádný strhující příběh plný zvratů, ale milý film ke kterému se ráda vracím. ()

GoustDog

Dějové schéma je typické, ale uchopené relativně neobvykle a s citem. Je tu podstatná především "vata", která by tu z hlediska vyprávění nemusela být, ale právě díky ní je celá story více realistická a osobní - každý z nás přece chodil na střední školu a zažil své. Tuto "vatu" pak zprostředkovává skvělá Kristen Stewart, jíž tahle role sedla náramně. Mluv je snímkem, který se drží při zemi a přitom dává vzpomenout na dobu (alespoň už pro mě) dávnou minulou, kdy jsme uvažování v tomto raném věku života ještě neměli takové, jako dnes; kdy jsme vnímali dění kolem nás všelijak; kdy jsme se hledali. Takhle silně (příjemně i naopak) mi ještě žádný snímek školní léta nepřipomněl, proto dávám 5*. ()

srncek

Veľmi dobrý výkon vtedy eštelen 14 ROČNEJ Kristen...Veľmi prirodzený a dosť tichý film,skvelo zapasoval Steve Zahn vo vedľajšej úlohe...74% ()

Mire

Celkom dobrý film o nepríjemnej traume mladého dievčaťa, ktoré má strach sa s tým niekomu zveriť. Kristen Stewart bola na túto rolu vhodne zvolená, jej výkon mi prišiel ako vcelku uveriteľný. Každopádne mi tam chýbalo niečo, čo by ma udržalo pri pozornosti počas celej stopáže (ku koncu som sa už začínal trochu nudiť), aj keď hodina a pol je tak akurát. ()

lmc

Tenhle film mě emočně rozložil, rozbulel a pak se mi zasekl v hlavě. Kristen Stewart je naprosto neuvěřitelná, bezpochyby jeden z největších hereckých talentů současnosti! ()

Titleist

Pro tenhle film platí pravidlo jednou a dost. Když jsem se na Speak díval poprvé, film mě v táhl do děje a jen sem si pro sebe říkal: ''Řekni to, řekni že tě znásilnil'', skvělý Steve Zahn což u něj neni zas tak obvyklé, tahle role mu prostě absolutně sedne. Na podruhé už to ale vyprchá a už vlastně neni moc na co se koukat. 65% ()

natalie15

Určite veľmi kvalitvný film, a tu sa dokazuje, že práve takéto naoko obyčajné malé projekty predstavujú vážne filmy, ktoré stoja za to. Film tak smutný, ale sála aj novou nádejou v podobe aspoň jedného dobrého kamaráta, hlavná hrdinka tak deprimovaná, žijúca svoj život cez filter hroznej jednej noci ktorá naveky zmenila jej život. Ako režisér by som nechala toho kto jej to spôsobil na konci aspoň zomrieť... Inak tomuto filmu nie je veľmi čo vytknúť. Psychológia postáv sa mi veľmi páčila, a celkovo okrem Melindy som mala rada aj učiteľa výtvarnej. Bol milý. A učiteľka lesná žena:-) Tej teda ide! Celý film som držala Melinde palce, nech sa cez to ozaj prenesie, aj keď je to nesmierne ťažké. Kristen Stewart je talent:-). ()

gidziga

Krásne reálne, krásne dojemné, krásna Kristen,... Asi by som mala prestat pozerat filmy po polnoci, lebo sa mi vzdy dostanu pod kožu :). Toto by nikdy nedokázal odrežírovať žiadny chlap. Bolo to citlivé a všetko správne načasované, ľahko pochopiteľné. ()

Diskantka

Yes, po tomhle a po Runaways mám už o Kristen lepší mínění. A adorujte si jí tu jak chcete, ale bohužel, tuhle raped girl, hraje i v Twilight shitu. Dávám palby, protože se mi to z nevysvětlitelnejch důvodů líbilo, ačkoliv učitele výtvarky a blonďatou kámošku bych ráda umístila doprostřed lidský stonožky. ()

hadouken

Pro mě velmi silné drama, sice jsem věděl od začátku co se stalo a konec se také dal předpokládat, bylo to velmi zajímavé, poutavé a napínavé. Líbilo se mi, že ve filmu byla spousta malých roliček, které měli svůj příběh a své kouzlo. Kristen byla výborná, vím že na ní hodně lidí zanevřelo po Twilight, ale tohle jedna z těch rolí, kde ukazuje, že hrát umí... V neposlední řadě musím pochválit Steva Zahna. v tuto chvíli pro mě za 5*. ()

Nahmair

Zaujímavý film. Zvlášť dejová kostra filmu je zvláštna. V podstate sa pozeráme na stredoškolský život Melindy Sordino, pričom sa do pozornosti dostávajú jej myšlienky a pocity. Skvelo ju hrá Kristen Stewart. Prechádza sa ako zombie, pomaly rozpráva a divne hľadí. Ale inak nič v zlom. Tento krát jej to vychádza so scenára, a ja jej to celkom verím. SPOILER (no nie nejako extra podstatný) Melinda má jednu traumu, s ktorou zápasí. Dej plynie, a plynie, Melinda prežíva rôzne epizódky života, ktoré na seba nejako obzvlášť nenadväzujú, a na konci filmu sa rozhodne, že svoj problém začne riešiť. Len tak, sama od seba. Nič z predchádzajúceho deju veľmi nenapomohlo jej rozhodnutiu. V kľude by sme mohli hociktorú epizodickú vedľajšiu dejovú líniu vyhodiť, a nič by sa nestalo. Inak, vedľajšie dejové línie sú tiež len zľahka načrtnuté, v podstate nič neriešia, len sú. Čo je ale zvláštne, nejak extra mi to ale nevadilo. Len som si to všimol. KONIEC SPOILERU Prekvapivo ma ale film nenudil. Plynul si vlastným tempom. Ak chcela režisérka zachytiť život jednej dievčiny na strednej škole taký aký naozaj je, tak sa jej to snáď podarilo. Keby som dopredu vedel, čo idem pozerť, asi by som do toho nešiel, keďže plynúci život je síce fajn, ale na plátne je to skôr prísľub nudy. Ale spravil by som chybu, keďže Speak nakoniec vôbec nie je zlý film. ()

Luccy007

60% Člověk koukne na hodnocení a pak čeká, že se ty procenta ve filmu někde musí přece objevit.... Ano, bylo to sice smutné drama o znásilnění dívky na školním večírku, ale nemohu si pomoct - příjde mi, že na takovéto téma tam bylo opravdu málo emocí.... ()

Kytarka

Silné, pomalu rozvíjené drama o slečně školou povinné, která si projde svým vlastním životním dramatem a neví, jak se s ním vypořádat. Hlavní role byla obsazená na výbornou, Kristen Stewart je pro tenhle typ postav jako stvořená, mírně outsider, s prazvláštním kukučem, ale přitom pořád hrozně hezká... Uffff. ()

jenrae

Zajímavý film s úžasnou Kirsten Stewart. Všechno se dobře doplňuje - scénář, hudba, kamera (snad až na včelu na růžové kytce, když se jde Melinda podívat na svůj strom..to jsem nepochopila), střih. Zobrazení toho, jak se Melinda postupně vrací do života je výborné! Oblečení, gesta, slova, barevnost, kresby a ostatní výtvory a skrýše. Všechno efektivně dotváří atmosféru a demonstruje to, jak se Melinda cítí bez zbytečných popisů. ()