Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

Riddick77

Kristen Stewart v příběhu o brzké ztrátě nevinnosti a znovu-obnovení důvěry v lidi. Kristen zde nemá chybu, nicméně i její okolí je obstojné. Příběh by se mohl jevit jako tuctový, ale tím jak je to podáno se tento nedostatek maže. Velmi dobré. ()

erased

Škola, deprese, šikana a Kristen Stewart. Šílená kombinace, přesto jsem od filmu čekal hodně. A to hlavně proto, že sliboval kritický výlet do amerického školního systému. V tomto ohledu byl možná občas zbytečně přitažený za vlasy, ale nic co by mu nějak výrazně škodilo. Přesto jsem první polovinu protrpěl. Na deprimovanou Melindu by se možná dalo dívat, kdyby ji hrál někdo jiný, ale Kristen mi znovu dokázala, že zná jen jeden výraz a i na ten už jsem alergický. Konec ale naštěstí vše, kromě jejího výrazu, změnil. Pasivní atmosféru nahradila pohoda a mě nezbývalo než se při sledování pohádky ze školního prostředí nechat unášet vzpomínkami na vlastní zážitky. Možná ne perfektní, přesto pohodový zážitek. ()

pevico

Tenhle kousek na mě začíná naplno působit až s nějakým odstupem..povedené dramátko s úžasnou Kristen Stewart.. ()

blackrain

Ta holka je vážně dobrá. Celý film stojí na jejím hereckém výkonu. Má telent, který by jen tak neměla zahazovat. Zvláštní, jak se mě příběh osobně dotkl. Taková situace změní člověku celý život. Jen si nemyslím, že by se ta mladá holka s tím vším vypořádala takovým způsobem. Ale dobře, je to jedna z možností. ()

Makky

Tak trochu oničom a nezáživný, ale o to viac realistickejší príbeh. Kristen ťahá celý film a je dobre, že má všetko na pleciach práve ona. Pokiaľ si bude dobre vyberať a pôjde cestou kvality a nie cestou peňazí (Twilight), tak sa určite raz dočká oscara. Má na to! ()

Verka13

Z toho plyne ponaučení: říct to rovnou. Každopádně velmi milé překvapení od Kristen Stewart, kterou jsem opravdu nepovažovala za dobrou herečku, než jsem zhlédla tento snímek. Zdeptanou Melindu zahrála bravurně. ()

suicide

Člověk si chce pustit nějaký dobrý film dopoledne, ale jaká chyba, že jsem vybral zrovna Speak. Takový depresivní film od samého počátku jsem už dlouho neviděl. A nejhorší je, že divák vlastě neví, proč tomu tak je... i když může více než dobře hádat... Ale na příčinách zas tak nezáleží - jde jen o tu interakci Melindy s okolím. Jak ji berou spolužáci, jak ji berou různí učitelé či pseudopřátelé a jaký ona sama má na ně vliv.... Určitě se v tom filmů dá najít mnohem více, než divák vídající obvyklé nenáročné komerční filmy je zvyklý vůbec hledat... ()

Kreeki

Komentář napíšu až se z toho posbíram a naberu dech, a to jen tak nebude. Nic mě v poslední době nedostalo tolik jako emoční stránka tohoto filmu. Tady nutně jde filmařina stranou. ONE OF MY TOP10 MOVIES ()

René.girl

Nejsem zrovna velký fanoušek Kirsten Steward hlavně proto, že mi její herecký projev přijde v každém filmu naprosto stejný - roztržitý a roztěkaný a tak nějak podivný a kvůli tomu je podle mě odsouzena k tomu, že bude obsazována pouze do depresivních filmů nebo filmů o upírech. Na druhou stranu, ale musím se přiznat, že v tomhle filmu opravdu zazářila. 80% ()

Britney75

Snímek je jeden z mnoha o teenagerech, lépe řečeno amerických teenagerech, takže mě ani nepřekvapuje jejich flegmatický přístup k Melindě .. nikdo se po celou dobu nezajímal, co se s ní vlastně děje, ačkoliv to bylo na pohled zřejmé. Nemluvě o jejích rodičích, kteří si nevšimli, že jejích dítě celou dobu něčím trpí. Někteří učitelé mi přišli směšní, paní Lesní žena a úča, která ani neví, co vlastně učí :D To mě na tom pobavilo .. ()

Remedy

Speak je vlastně velmi jednoduchý a lineární příběh bez větších překvapení či jakýchkoli zvratů. Celé to vlastně stojí na hercích, konkrétně na jednom herci a tím je Kristen Stewart. Ničím (vyjma Kristen) výjimečné drama z prostředí americké střední školy na obehrané téma. 65-70% ()

hygienik

Celý film je o jedinej herečke - Kirsten STEWART. Snáď ešte nikdy som nevidel presvedčivejší herecký výkon. Lepšie dokázal vyjadriť emócie výrazom tváre asi iba Chaplin. Lenže ona vyjadrovala emócie strachu, a tie sa vyjadrujú ťažšie než emócie v komédiách. Ona mala v každom zábere trochu iný a stále presvedčivý výraz v tvári. Akoby ani nehrala vo filme, ale skutočne tie udalosti v reáli zažívala. PANI HEREČKA, JÁ PŘED VÁMI SMEKÁM!---------------DODATOK: Pokiaľ sa pamätám, bolo to práve v Speak, kde som prvýkrát zaregistroval existenciu Kristen. Vtedy som ešte nemohol tušiť, že sa stane femme fatale mojej generácie, budem kvôli nej plakávať a po každom filme vychádzať z kina zamilovaný. ()

kinderman

Čím více filmů z prostředí americké střední školy člověk vidí, tím nutkavěji se dostavuje pocit, že to musí být peklo- zatím jsem tímto termínem zvyklý označovat svoje 4 roky (1987-91) na místním gymnáziu, kdepak nejlepší léta života, vážení (a to mě prosím v kolektivu nikdo nešikanoval)... ()

Eržik

Toto v podstatě komorní drama na mě opravdu zapůsobilo, ten zcela věrohodný způsob tichého, ale o to naléhavějšího protestu, který mě držel jakoby v křeči a nutil mě konečně vydat ten zadušený výkřik za ni. To bolestné vědomí nepochopení a odsouzení, ten distanc a marná snaha opět zapadnout, dokonce i tím nejzoufalejším způsobem a to dobrovolným odcizením se, jakožto voláním o pomoc. Nejen že takhle je podána samotná situace od níž se příběh odvíjí, ale hlavně je to patrné z každého výrazu Kristen, o to je vše opravdovější, skutečně jí věřím a křičím za ni. Víc ani není nutno dodávat, následuje převrat, který nastane po vlastním přijetí a smíření se a díky němuž přichází nová odvaha vyslovit to a udělat to tak definitivním, čímž bariéra padne a dá se začít od znova. Dávám plné hodnocení, ale nemá cenu nepřiznat, že především díky opravdu brilantní Kristen Stewart. ()

Katarine

Výborné, výborné, výborné... proč proboha Kristen Stewart s tímhle talentem leze do tak primitivních filmů typu Twilight? Už ve 14 letech velká herečka, má vážně můj obdiv. ()

M.i.k.e

fascinující...příběh sám o sobě není nikterak originální,ovšem atmosféra a emoce,které tento snímek nabízí mě prostě dostaly.Hlavní zásluhu na tom má vynikající Kristen Stewart,která celý flm táhne a díky ní je vše uvěřitelné.Sem rád,že Kirsten dokazuje,že je nejen hezká,ale že v ní opravdu něco je a já jí tak nebudu muset nenávidět za Twilight...90% ()

Gee.Rocks

Deník zničené duše. Naprosto uchvacující podání. Kristen zazářila ve velkém stylu. Jó, přátelé, tahleta Kristen není jen holka ze Stmívání. ()

Aljak

Dráma ako sa patrí, aj keď som čakal ešte o niečo väčšiu a rozsiahlejšiu dramatizáciu deja. No ten príbeh stál naozaj za to, a pôsobil viacmenej realisticky - pretože takýto zvrátený je dnešný svet. Len samé predsudky, ale žiadna snaha o pochopenie prečo sa niekto správa tak ako sa správa - nikdy to nie je len tak z ničoho nič a bezdôvodne. Takáto je teraz doba, keď je občas lepšie zostať ticho a utiahnúť sa do samoty, ako keby ste sa mali zveriť niekomu, kto už vás vopred odsúdil a pravda ho aj tak nezaujíma. Smutné, ale je to tak! Čo sa týka spracovania, oceňujem hlavne tú pôsobivú retrospektívu, aj keď by nebolo na škodu, keby jej tam bolo aj viacej - a vlastne jej nedostatok považujem za najväčšie mínus celého filmu. Inak, veľmi dobré, 14-ročná Kristen sa svojej role zmocnila obdivuhodne. ()