poster

Kočka na rozpálené plechové střeše

 • USA

  Cat on a Hot Tin Roof

 • Slovensko

  Mačka na rozpálenej plechovej streche

Drama

USA, 1958, 104 min

Režie:

Richard Brooks

Scénář:

Richard Brooks, Tennessee Williams (divadelní hra), James Poe

Střih:

Ferris Webster
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ****

  Skvost filmové klasiky.(22.12.2010)

 • Aluska88
  ****

  Oh, what a over dramatic story. Myslím, že tak užvaněný film jsem dlouho neviděla:) Přišlo mi to něco mezi laciným televizním dramatem, jihoamerickou telenovelou a syrovým rodinným drama o odkrývání nevyslovených pravd a křivd. Elizabeth Taylor je nádherná žena, takže mi ani ty její polo hysterické výlevy nevadily:) Dalo by se říct, že snímek se skládá ze tří částí. V té první jsou naše sluchy otupěny neustálým přívalem řečí Liz Taylor. V té druhé se nacházejí zbytek osazenstva večerní slavnosti a jejich dohady a obviňování. Této části vévodí zejména "Big Mother", Judith Anderson, která je zrovna tak užvaněná, jako její dcera:) Poslední část je pro mě asi tou nejzajímavější a nejlepší. V ní se odehrávají hovory mezi Paulem Newmanem a jeho tatíkem, za občasného přispění Liz, která v těchto chvílích reaguje docela klidně. A ačkoliv se divák vlastně nedozví, co se tehdy mezi těmi třemi vlastně stalo a jak to bylo s Brickovým kámošem Skippem, pozorný divák, který si zde pročetl zajímavosti, se jistě dovtípí.(31.3.2013)

 • Madsbender
  *****

  Skvelá, silná a často aj temná južanská dráma ktorá necháva vyplávať na povrch to najlepšie aj najhoršie ako v postavách filmu, tak aj nás samotných. Úžasná a silná herecká zostava v čele s famóznou krásnou Elizabeth Taylor, skvelým sympaťákom Paulom Newmanom a "Veľkým šéfom" Burlom Ivesom. Tak dobrý filmový zážitok sa bežnému divákovi naskytne len pár krát za život.(14.4.2013)

 • jojinecko
  ****

  Veľmi dobre a pútavo napísaná psychologická "konverzačná" dráma, ktorá by sa snáď lepšie vynímala v divadle kvôli svojej mierne prehnanej teatrálnosti a nenáročným kulisám. Všetci zúčastnení herci podali skvelé výkony, pár konverzačných scén a myšlienok bolo viac než skvelých... inak mladá Elizabeth bola celkom sexi:)(18.7.2006)

 • Mahalik
  ***

  Nedávno jsem opět četl Malého prince od Exupéryho. V bravůrní kapitole XII se vede rozhovor o chlastu: "Proč piješ? - Abych zapomněl, že se stydím, že piji!". Paul Newman taky pil. Jeho důvod mohl být různorodý (jeho synovci jsou odnoží malého Damiena z Přichází Satan!, či fakt, že jeho žena je Elizabeth Taylor, což už samo svádí k myšlence přihnout si). Já chlastám svátečně, avšak i přes všechny zápory, který pití má, jsem Newmanovi fandil ze všech nejvíc. Byl to chlapík, který má chyby, ale jeho pohled na svět skrze dno omšelý skleničky, mělo svoje hluboký opodstatnění. Jako jediný člen z rodiny Velkého šéfa byl nejracionálnější. Zatímco se všichni hádali o majetek, on stál u okna a pozoroval. Respekt. A zamrzí o to víc, že je jediným kladem z celého filmu. Věřím, že divadlo je zážitek, ale jelikož jsem lehce skeptickej člověk vzhledem k přepisům her na filmové plátno, krčím nos i tady. Takže tentokrát jen za toho Paula a čau!(24.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace