poster

Kočka na rozpálené plechové střeše

 • USA

  Cat on a Hot Tin Roof

 • Slovensko

  Mačka na rozpálenej plechovej streche

Drama

USA, 1958, 104 min

Režie:

Richard Brooks

Scénář:

Richard Brooks, Tennessee Williams (divadelní hra), James Poe

Střih:

Ferris Webster
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Ách jo, Paul je prostě nezaměnitelný ..(1.10.2008)

 • Webb
  ****

  Zajímavá scénáristická inscenace stejnojmenné divadelní hry se skvěle hrajícími herci, prokreslenými charaktery většiny postav, chytře i ostře vypilovanými dialogy a také kvalitnější režií. Doporučuji každému.(24.10.2009)

 • Rocky62
  *****

  Výjimečnost tohoto cenného klenotu je nesporná, nejen díky aromatické atmosféře 50. let a brilantnímu obsazení, ale výpověď o životě, přátelství a lásce zanechá v divákovi dlouhotrvající dojmy. Tisíceré díky mistře Brooksi. Budiž Vám země lehká. 100%(5.10.2010)

 • Divočák
  *****

  Jeden umírající bavlnový magnát a spousta penězuchtivých příbuzných, kteří mu vší silou lezou do zadku. Po "Kdo se bojí Virginie Woolfové" další klasická filmová adaptace slavné americké divadelní hry, kterou jsem měl tu čest shlédnout, a opět vydařená na výbornou. I když se děj takřka celý odehrává v jednom jediném domě, ani na chvíli nepocítíte jakýkoliv náznak nudy či hluchého místa, čemuž dozajista vděčíme především perfektní divadelní předloze Tenessee Williamse. Dialogy sice nejsou tak břitké a vybroušené jako u výše zmíněné Virigine Woolfové, na druhou stranu jsou ale daleko stravitelnější a zábavnější. Na místo velice hutné atmosféry rozčeřují děj spratkovské dětské postavy a v pozdější fázi nechutná manželka Newmanova bratram která je opravdu hnusná a odporná po všech stránkách. Možná i kvůli tomuto rozptýlení u mě "Kočka" zabodovala o něco víc a proto hodnotím tak jak hodnotím.(9.4.2007)

 • Radyo
  *****

  Jeden z nejlepších filmů Elizabeth Taylorové. Skvělý je i Paul Newman, ale také tehdy populární zpěvák Burl Ives hraje výborně. Jedinečně zpracované psychologické drama, které milovníky tohoto žánru zaujme už po pár minutách sledování.(24.7.2002)

 • - Kvůli odstraněným náznakům Brickovy homosexuality odmítl film režírovat George Cukor. (Kulmon)

 • - Velký táta Burl Ives byl pouze o rok starší než jeho fillmový syn Jack Carson a o šestnáct let než mladší Paul Newman. (Kulmon)

 • - Díky stávce hollywoodských hudebníků film postrádá vlastní soundtrack. Byla proto použita hudba z archivu studia MGM. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace