Kočka na rozpálené plechové střeše

Cat on a Hot Tin Roof

Mačka na rozpálenej plechovej streche

USA, 1958, 104 min

Richard Brooks

Richard Brooks, Tennessee Williams (divadelní hra), James Poe

Ferris Webster

Ách jo, Paul je prostě nezaměnitelný ..(1.10.2008)

Zajímavá scénáristická inscenace stejnojmenné divadelní hry se skvěle hrajícími herci, prokreslenými charaktery většiny postav, chytře i ostře vypilovanými dialogy a také kvalitnější režií. Doporučuji každému.(24.10.2009)

Výjimečnost tohoto cenného klenotu je nesporná, nejen díky aromatické atmosféře 50. let a brilantnímu obsazení, ale výpověď o životě, přátelství a lásce zanechá v divákovi dlouhotrvající dojmy. Tisíceré díky mistře Brooksi. Budiž Vám země lehká. 100%(5.10.2010)

Jeden umírající bavlnový magnát a spousta penězuchtivých příbuzných, kteří mu vší silou lezou do zadku. Po "Kdo se bojí Virginie Woolfové" další klasická filmová adaptace slavné americké divadelní hry, kterou jsem měl tu čest shlédnout, a opět vydařená na výbornou. I když se děj takřka celý odehrává v jednom jediném domě, ani na chvíli nepocítíte jakýkoliv náznak nudy či hluchého místa, čemuž dozajista vděčíme především perfektní divadelní předloze Tenessee Williamse. Dialogy sice nejsou tak břitké a vybroušené jako u výše zmíněné Virigine Woolfové, na druhou stranu jsou ale daleko stravitelnější a zábavnější. Na místo velice hutné atmosféry rozčeřují děj spratkovské dětské postavy a v pozdější fázi nechutná manželka Newmanova bratram která je opravdu hnusná a odporná po všech stránkách. Možná i kvůli tomuto rozptýlení u mě "Kočka" zabodovala o něco víc a proto hodnotím tak jak hodnotím.(9.4.2007)

Jeden z nejlepších filmů Elizabeth Taylorové. Skvělý je i Paul Newman, ale také tehdy populární zpěvák Burl Ives hraje výborně. Jedinečně zpracované psychologické drama, které milovníky tohoto žánru zaujme už po pár minutách sledování.(24.7.2002)

• - Kvůli odstraněným náznakům Brickovy homosexuality odmítl film režírovat George Cukor. (Kulmon)

• - Velký táta Burl Ives byl pouze o rok starší než jeho fillmový syn Jack Carson a o šestnáct let než mladší Paul Newman. (Kulmon)

• - Díky stávce hollywoodských hudebníků film postrádá vlastní soundtrack. Byla proto použita hudba z archivu studia MGM. (HellFire)