Film nakrútený na základe skutočnej udalosti. Losangeleská polícia dostala večer 20.8.1989 tiesňový hovor, v ktorom sa volajúci predstavil ako Lyle Menendez (Damian Chapa) a oznámil, že spolu s bratom Erikom (Travis Fine) našli svojich rodičov, Joseho (Edward James Olmos) a Kitty (Beverly D'Angelo), zastrelených. Keďže Jose Menendez bol prezidentom spoločnosti Carolco Entertainment a rodina patrila k najbohatším v Beverly Hills, počiatočné vyšetrovanie sa zameralo na stopu , že ich zastrelili lupiči. Bratia, 21-ročný Lyle a 18-ročný Erik, spočiatku vôbec neboli podozriví. Počas vyšetrovania tohto trestného činu bolo mnoho podozrivých a množstvo teórií, ale už o niekoľko týždňov od udalosti začali Lylea a Erika podozrievať, avšak chýbali im hmatateľné dôkazy. Až v marci 1990 sa detektívom podarilo odhaliť ... . (pravo)

IceQueen

Damiana Chapu pravdepodobne objavili niekde v cateringu, lebo jeho herecké umenie je peklo peklúce (nie že by to ostatným zúčastneným išlo bohvieako lepšie). Inak čo sa filmu týka, fakt dobrá práca. ()

rey17

Souhlasím s Blamusem. Jen bych dodal, že mi občas vadil přílišný schematizmus v první pol. první části otce i matky. ()

blamus

Odvysielanie oboch častí filmu naraz bolo náročné na divákov čas (kto má čas tri hodiny sledovať tv?! ... hm ja...). Autorom sa podarilo popísať príbeh spôsobom, ktorý dokázal udržať moju pozornosť do konca. Prvá časť mala samostatnú štruktúru a fungovala aj ako samotný príbeh s pointou a posolstvom. Keďže išlo o skutočný príbeh, druhá časť nepôsobila samoúčelne ale vhodne doplnila zvedavému divákovi informácie o udalostiach po spáchaní zločinu. Nevadilo ani záverečné moralizovanie poroty. Bol to dobrý príbeh, dobre spracovaný. Poklona, Edward James Olmos svojou postavou vyrábal zimomriavky viac ako jeho vrahovia. ()