Chatova země

• USA Chato's Land (více)

Apačský míšenec Chato (Charles Bronson) se během návštěvy zapadlého městečka v Novém Mexiku dostane do potyčky s tamějším šerifem kvůli svému rasovému původu. V sebeobraně je nucen strážce zákona zastřelit, a vydává se na útěk před krvežíznivou bandou pronásledovatelů v čele s kapitánem Whitmorem (Jack Palance). Početná skupinka bílých osadníků plánuje s Chatem učinit krátký proces a vydává se po jeho stopě hluboko do apačského území. Poháněni nenávistí a touhou po pomstě si ovšem neuvědomují, že v nehostinné krajině plné skal se sami stávají kořistí. Nelítostný western britského režiséra Michaela Winnera představuje velmi působivé svědectví o civilizačním střetu amerických osadníků s původními indiánskými obyvateli. (Česká televize)

Cesty timem

Přání smrti ve westernovém kabátě. Na Bronsna se dívá pěkně a to jsem "hetero" :-) co potom vy ženy, že? A kdo jiný pro tuto roli než Charles? ()

Pompeius

Jednoduchý scénář a sevřená úspornost děje filmu jenom zesilují sveřepou a překvapivě silnou atmosféru filmu. Více než o Chata jde o psychologii skupiny jeho pronásledovatelů, kteří se sami stávají pronásledovanými a ze samolibé nadřazené krutosti se propadají k pochybám, strachu a malomyslnosti. ()

topol999

Jak mám rád Charlieho, tak tohle už bylo i na mě moc.... Říká se, že v jednoduchosti je síla, ale tohle bylo pro pomocnou školu a ne pro televizního diváka... On the other hand, vyvražďování lovců lidí, bylo dost syrové, ale víc jak 2 nedám ani omylem.... 49% ()

SNCIS

Brutální western - Charles Bronson jako poloviční indián Chato. Bronson toho tentokrát moc nenamluví, stane se štvanou zvěří. "Pro apače je pes jako pro tebe šťavnatý steak." Film má svižné tempo, pořádně se rozjede v momentu, kdy pistolníci znásilní Chatovu manželku a upálí zaživa jeho kamaráda. Potom se Chato mění ve "mstitele" a film působí jako westernovská verze Přání smrti. "Říká, že jste zvířata a hlupáci. Apač teď bude zabíjet!" Právem jeden ze 100 nejlepších westernů. - 90%. ()

metfor

Žádný záporák nebyl jen záporný. Film působil dost realisticky. Lépe se pochopitelně může člověk do děje vcítit, pokud někdy pobýval v podobné krajině i jinak, než uvnitř klimatizovaného auta. ()

Zupan_

Strašne drsný ,vymakaný a po celý film kamenne tváriaci sa Bronson v roli tichého indiána Chata. Ten za celý film prenesie len pár slov a aj to len mrmlá nejaké tie indiánske zaklínadlá z náreku. Viac filmu ani netrebalo ,je charizma doslova všetko nesie. Prekvapilo vyobrazenie brutality magorov v scéne s palením. ()