Oheň v oblacích

Vidělo to šest mužů. Jednoho z nich unesli. Ale uvěří jim to někdo? V roce 1975 objevil dřevorubec Travis Walton (D.B. Sweeney) a jeho spolupracovníci vznášející se UFO. Waltonovi parťáci utekli, ale on takové štěstí neměl. Na palubě podivné vesmírné lodi byl vystaven bolestivému, nadpozemskému zkoumání. Oheň v oblacích je příběh o utrpení, opovržení a výsměchu těm, kteří se snaží vysvětlit Waltonovo záhadné zmizení (byl nalezen o pět dní později zakrvácený a pomlácený). James Garner hraje vyšetřovatele, který má podezření, že historka pětice může být jen zastírání vraždy. Robert Patrick, Craig Sheffer, Peter Berg, Bradley Gregg a Henry Thomas se připojili ke Sweeneymu v rolích mužů, jež postihla událost, kterou by normálně považovali za nemožnou, kdyby se nestala právě jim... (Magic Box)

iXtr3m3

Jeden z tých lepších filmov na tému Blízkeho stretnutia tretieho druhu. Dobre zahrané, dobre obsadené, slušná filmárčina. Keď by som si mal vybrať, či si pozrieť nejaké novšie počiny alebo toto, tak siahnem po tomto. Pričom aj tých novších počinov sa pár podarilo napríklad Štvrtý druh. ()

Corpsegrinder

Scéna kdy mimozemšťani začnou dělat pokusy je jedna z nejstrašidelnějších scén ve filmu vůbec a lecjakej horor by jí mohl závidět. ()

aquiver

Neprávem opomíjený sci-fi film se skvělou temnou atmosférou. Velmi nadprůměrný a jeden z několika málo chytrých kousků o kontaktu s mimozemskou civilizací. 80 % ()

Adramelech

Film na téma mimozemšťanů, ale téměř bez mimozemšťanů. Začátek se hrozně vleče. V druhé polovině se ukazuje průběh únosu mimozemšťany, který odpovídá tradičním popisům a zároveň symbolicky znázorňuje perinatální procesy. - Podle mého názoru mimozemšťané existují. Uvádím tyto důkazy: 1. Mé přítelkyni svého času ukradli mimozemšťané podprsenku. Našla ji až po několika měsících. Předpokládám, že zmíněná textilie mezitím figurovala jako exponát na výstavě pozemské kultury odívání na nějaké jiné planetě. 2. S mimozemšťany se už nějaký čas sporadicky obchoduje. a) Kdysi ve Vídni nabízeli jejich pozemští agenti hrnce, v nichž se dalo uvařit současně hovězí maso i brambory a obojí bylo uvařené tak akorát, což není možné, ale viděl jsem to na předváděcí akci. Prý se v nich dá uvařit jídlo i nad svíčkou, ale trvá to déle. b) Sousedka z okolí chová dva mimozemské psy. Mají hřívičku na způsob koní a na koncích ocasů jakési štětky. Štěkají s přízvukem, jaký jsem nikdy dřív neslyšel. V noci vyjí steskem po své rodné planetě (dle sdělení souseda, co bydlí v hořejším bytě). Připojuji záznam tematicky korespondujícího snu: - - - Sen o neviditelných příšerách (v noci z 2. na 3. října 2021) - - -     Mluvím se spisovatelem a spiritistou Richardem G. Sděluje mi téměř neuvěřitelnou informaci, kterou angličtí spiritisté obdrželi od duchů. Na Zemi nedávno pronikly mimozemské bytosti. Došlo k tomu náhodně, když se otevřela nějaká červí díra. Bytosti ve své domovině nepatří k predátorům, nýbrž jsou tam chované jako domácí mazlíčci. Jejich inteligence je srovnatelná s lidskou inteligencí. Na rozdíl od lidí jsou však mírumilovné a hodné. Vzhledem připomínají mimozemské příšery, které pro některé sci-fi filmy navrhl H. R. Giger.      Bytosti okoukly poměry i tvory na naší planetě a usoudily, že nejlépe by uplatnily v zoologických zahradách. Shromáždily se proto poblíž areálů ZOO, kde skromně čekají, až je lidé pozvou dál a nabídnou jim ubytování. To se však zatím nestalo, protože tyto bytosti jsou pro lidi neviditelné a jejich přítomnosti si nikdo nevšiml. Také není známo, čím se živí, ale žádní lidé ani zvířata se v okolí ZOO neztrácejí.      Jeden anglický chemik podle rady duchů vyvinul syntetickou potravu, která by příšerám prý měla chutnat, takže by se ni daly nalákat. Nikomu se však nechce krmení příšer vyzkoušet. Nechtěl bych to otestovat já? Jako magik jsem zvyklý pracovat s démony a nějaká ta mimozemská příšera by mě neměla rozházet. Říkám, že pokus provedu a převezmu návnadu. Jsou to plátky hmoty o rozměrech asi 15 x 15 cm, jež na pohled připomínají anglickou slaninu. Není divu, když to vynalezl Angličan.      Nacházím se poblíž pražské ZOO, ale nevstoupím dovnitř, nýbrž vyjdu pár kroků po cestě, která lemuje botanickou zahradu, vybalím návnadu, jeden plátek uchopím do ruky, zdvihnu ruku a čekám. Záhy cítím, že za plátek něco tahá, pak kousek návnady zmizí a hned na to další. Poslední kousek mi něco opatrně vytáhne z ruky.      Najednou mimosmyslově zachytím celý kopec informací. Mimozemšťané zjistili, že jejich mazlíčky u nás někdo krmí. To nemohou připustit, protože po nějaké době krmení pozemskou stravou by se příšery staly viditelnými, začaly by s lidmi komunikovat, naučily by se mluvit a kdo ví, co všechno by nám navykládaly. Představuji si, jak si v ZOO nějaká holčička prohlíží bytost a říká: „To je ale pěkná příšerka.“ Bytost vstřícně zamává chapadly a srozumitelně větu zopakuje: „To je ale pěkná příšerka.“ Holčička se rozesměje.      Přestanu fantazírovat, protože na to není čas. Mimozemšťané už jsou tady. Baví se spolu telepaticky, ale já je slyším, jako kdyby mi do hlavy nainstalovali reproduktor. Chtějí mě chytit. Utíkám. Posléze běžím po střeše nějakého komplexu budov. Je to scéna jak z akčního filmu. Mrknu na oblohu, jestli mě nehoní nějaká kosmická loď, ale nic tam nevidím. Slyším debatu mimozemšťanů: „Sežeňte na něj někdo číslo, zkusím mu zavolat na mobil a navrhnu mu, aby se vzdal a začal s námi jednat.“ Hahaha! Mimozemšťané zřejmě netuší, že jako jeden z mála obyvatelů planety nemám mobilní telefon. () (méně) (více)

Abiosis

*RADŠEJ UNIESŤ ROBERTA A NIKDY HO NEVRÁTIŤ* Robert Patrick je výborný ako chladný terminátor, ale v charakterovej úlohe predsa len musí trošku hýbať mimickými svalmi a výsledok je v tomto prípade veľmi neuspokojivý. Nie len že sa mu tie svaly ovládať veľmi nechce (väčšinu času má v tvári len smutný výraz a mne pripomínal výraz svetom a ľuďmi znechuteného tínedžera), ale ani veľmi nedarí (najhorší je azda v scénke, kde sa pred zhromaždením obyvateľov obhajuje a uisťuje ich, že vrahom nie je). Robert ma znervózňoval a prial som si, aby mal vo filme len vedľajšiu úlohu. Naopak som bol úplne uchvátený tým, že film nie je zmesou záhad, slepých uličiek a tisícich interpretácií, ale naopak, až na niekoľko retrospektív priamo napreduje a nenecháva veľa priestoru pre dohady, zodpovedá takmer každú otázku (možno okrem toho, ako unesený unikol z vesmírnej lode), ktorú si divák môže klásť. Rovnako vo filme vidíme skutočnú podobu experimentujúcich mimozemšťanov - a nie len v krátkom strihu -, vidíme ich v akcii, v dlhých záberoch a v detailoch. A srdce sci-fi fanúšika by mohlo zažiť orgazmus, keby bolo tým správnym orgánom. Scéna, kedy sa dozvedáme, čo sa so zmiznutým hrdinom vo vesmírnej lodi dialo, je vrcholom filmu a každý si určite želá, aby desaťminútová scéna trvala ešte oveľa dlhšie. Verdikt v 1 vete: Silný, priamy a explicitný film so slabými hereckými výkonmi. 08.08.2010 ()

_ksilt

Po letech od premiery v kinech jsem si pripomel tuhle klasiku zanru, pamatuju se jak me to tenkrat desilo, dneska uz snimek lehce zastaral, presto je na co koukat, obzvlast v doslovu na mimozemske lodi. ()

bobstock

I tvrdí kovbojové vyměknou, když jim do životů zasáhne událost z jiného světa. Film působí věrohodně. Scéna z lodi cizáků je jednou z nejlepších ve filmovém sci-fi světě. To bude asi tím, že to je podle skutečné skutečnosti. 75% ()

Antaeus

Ak si aj po vyše desiatich rokoch z filmu pamätám viac, než len obsah, potom ten film má čosi do seba. A i keď je to v podstate úplny nezmysel (film o únose mimozemšťanmi natočený podľa "skutočných" udalostí), v tom čas som to žral aj s chlpami. ()

Standic1

Úžasná hudba, která filmu přidala to, co jiným přehršel efektů. Bohužel mám stále pocit, že tomu něco chybělo. Dark skies jsou pro mě zatím nepokořeny, i když vím, že toto je o dost starší snímek. Pro fanoušky žánru povinnost a na jedno shlédnutí budou spokojeni stejně jako já... Pak se ale vrhnou na lepší verze jako již zmiňovaný Dark skies nebo třeba Fourth Kind. ()

Teardown

Příběhům o zelených mužíčcích, unášející nebohé pozemšťany na pokusy a ještě kdoví na co, zrovna dvakrát neholduji, protože výsledkem je buď hloupá hovadina nebo efekty "vylepšená" hloupá hovadina. Fire in the Sky je přesný opak a s přehledem dokazuje, že nemusíte dělat milionové triky a další horentní harakiri, aby jste navodili tu správnou atmosféru o setkání s mimozemskou civilizací. Stačilo šikovně využít retrospektivních manévrů, rozumné podání v mezích vědeckofantasických paradigmat a výsledek dal filmu velkou dávku vážnosti a komplexně působil jako silný magnet(Pro mnohé paradoxně i bez té aplikace astronomických sum). ()

jorgus

Tento snimek je podhodnoceny..mam presne rad tento typ filmu..pomaly..lehce znepokojivy..dalsi z malych velkych filmu..:-) ()

pipapa odpad!

Jediná zajímavá (ta nepozemská) scéna je opět velmi pozemsky cenzurovaná. Příběh podle skutečné události? Jistě, ale pouze v USA - kde se obyvatelstvo oblbuje takovými nesmysly a perverzitami včetně samozřejmě kýblů krve a násilí, že není divu, že po USA běhají milióny psychopatů všech věkových skupin a vraždí jak na běžícím pásu. ... Kéž by ejljni ebdaktovali celou USA=ten rakovinový nádor na zeměkouli i s jeho četnými metastázemi hodně daleko do vesmíru a naše planeta by se konečně mohla začít uzdravovat - ale protože pohádky jsou jen pohádky a zázraky se nekonají, musí se lidstvo smířit s tzv. US(žido)americkým "konečným řešením" v otázce existence lidstva. ()

drankeryth

Celkom prijemny sci fi thriller na sposob unosu cloveka mimozemstanmi. Dalo sa to skuknut, ale nejako ma to moc nepresvedcilo a aj niekedy nudilo, hlavne ked sa vo filme nic nedialo. Najlepsia cast z filmu bola pre mna spomienka toho mladika, ked si v pamati premietal, co sa s nim dialo, ked ho mimozemstania uniesli. Na tej ich lodi to bolo najviac zaujimave a dokonca aj ukazali samotnych mimozemstanov. Trocha sa aj podobali na ludi a aj farbu koze mali taku istu ako belosi, takze ziadni zeleni, alebo sedi muzickovia s tykadlami na hlave:)))) ()

M.Myers

Tento film jsem nikdy neviděl, až ted jsem měl tu čest a musím uznat, že o únosech jsem toho moc neviděl, ale tohle bylo jednoznačně nejlepší, nic takového jsem ještě neviděl a opravdu stojí zato počkat si na druhou polovinu filmu, v té první se toho moc totiž neděje ale pak to přišlo a já neodtrhnul oči od toho, co se tam děje.... ()

Hapretor

Dost nuda. Ale Robert Patrick i ostatní dobře hrají. Jo, jo, léta kdy ještě filmy stály více na hercích/čkách - ne na tricích. ()