Oheň v oblacích

Fire in the Sky

Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA, 1993, 109 min

Dějový oblouk by sice vystačil jen na párstránkovou povídku, ale děj jako takový není tím, kvůli čemu se vyplatí Fire in the Sky vidět. Tím něčím je dechberoucí sekvence v závěrečné části filmu, jejíž přesný obsah nechci prozrazovat, kterou by mohla závidět i Akta X. Kvalitních snímků o mimozemských únosech zas až tolik není, tenhle si zaslouží šanci. Je to béčko, ve kterém v podstatě o nic nejde, ale pocit nejistoty a mrazení ve mně vyvolal spolehlivě. Horror movie of the year(1.6.2010)

CITÁT - Náhoda dělá z lidského života hračku (SENECA) Natočeno podle knihy "The Walton Experience" Travise Waltona", která je napsaná podle skutečné osobní události z roku 1975. Krásná kamerová práce hned v úvodu určitě potěší. Při seznamování z hlavními pěti aktéry, kamera krásně "krouží" místností. Na těhlech záběrech ujíždím. CITÁT - Ten, kdo nemá co skrývat se nemá čeho bát......... Parta dřevorubců čítá šest mužů a během noční cesty domů uvidí "oheň v oblacích". Do města jich dorazí jen pět. Co se vlastně stalo? A kde je šestý člen party? Byl unesen mimozemšťany, nebo ho jeho parťáci zabili, jak se snaží povolaný detektiv prokázat? CITÁT - Chcete, abych věřil, že přiletěl létající talíř a odnesl vašeho přítele do vesmíru?........... Po pěti dnech marného hledání se unesený Travis náhle objeví. Nahý, hladový, dehydrovaný a nic si nepamatuje. Alespoň to tvrdí. Divák má však možnost sledovat jeho sny a vzpomínky na únos. Bylo to kruté a bolestivé. CITÁT - Skafandr??!!......... Mimozemšťani jsou zde velmi krutí a opravdu hnusní. Testy prováděné na Travisovi Waltonovi (D. B. Sweeney), jsou na zvracení. CITÁT . Ti se nevrátí, bojí se mě........... Krásný a smutný příběh u kterého není nemožné uvěřit. Tam venku je někde pravda.(24.8.2012)

Těžce podhodnocené. Opravdu si nepamatuji, kdy mě naposledy takhle mrazilo v zádech a kdy jsem se tak těšil, co se bude dít dál. Tenhle film nejenom že strká ty nejlepší díly Akt X do kapsy, ale narozdíl od Spielbergových Blízkých setkáních na mě i fungoval. Nějak takhle si představuji, že by se to opravdu mohlo stát a probíhat. A nebojte se úvodního béčkově zpracovaného únosu, s každou další minutou je film jenom lepší, mrazivý a fascinující.(16.6.2010)

Jako film je to celkem průměrný počin. Klasika: Několik nevinných, kterým nikdo nevěří, rádobydrsnej šerif, který je spolu s celým městečkem racionální až běda, herecké výkony taky nijak osilnové atd. Ale jedná se o UFO a ještě k tomu podle skutečných událostí. Plus pár fajn triků a vnitřek lodi. Takže za mě, jako za UFOfandu 4*.(25.2.2010)

Toto sci-fi stojí na dvou stranách, jedna je dobrá, jedna špatná. Ta první, špatná, má negativum v tom, že je zde hodně scén, kde se mluví a nic se neděje. Jednoduše vás nudí. Ta druhá, dobrá, to je především setkání s mimozemšťany. Scény jsou dobře udělané. Všechno je vidět. Můžete si důkladně prohlédnout zelené mužíky, né jako v jiných filmech, kde nemáte skoro žádnou šanci si je prohlédnout a také scéna s únosem a provádění "vyšetření".(5.11.2015)