poster

Oheň v oblacích

 • USA

  Fire in the Sky

 • Slovensko

  Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA, 1993, 109 min

 • J*A*S*M
  ****

  Dějový oblouk by sice vystačil jen na párstránkovou povídku, ale děj jako takový není tím, kvůli čemu se vyplatí Fire in the Sky vidět. Tím něčím je dechberoucí sekvence v závěrečné části filmu, jejíž přesný obsah nechci prozrazovat, kterou by mohla závidět i Akta X. Kvalitních snímků o mimozemských únosech zas až tolik není, tenhle si zaslouží šanci. Je to béčko, ve kterém v podstatě o nic nejde, ale pocit nejistoty a mrazení ve mně vyvolal spolehlivě. Horror movie of the year(1.6.2010)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Náhoda dělá z lidského života hračku (SENECA) Natočeno podle knihy "The Walton Experience" Travise Waltona", která je napsaná podle skutečné osobní události z roku 1975. Krásná kamerová práce hned v úvodu určitě potěší. Při seznamování z hlavními pěti aktéry, kamera krásně "krouží" místností. Na těhlech záběrech ujíždím. CITÁT - Ten, kdo nemá co skrývat se nemá čeho bát......... Parta dřevorubců čítá šest mužů a během noční cesty domů uvidí "oheň v oblacích". Do města jich dorazí jen pět. Co se vlastně stalo? A kde je šestý člen party? Byl unesen mimozemšťany, nebo ho jeho parťáci zabili, jak se snaží povolaný detektiv prokázat? CITÁT - Chcete, abych věřil, že přiletěl létající talíř a odnesl vašeho přítele do vesmíru?........... Po pěti dnech marného hledání se unesený Travis náhle objeví. Nahý, hladový, dehydrovaný a nic si nepamatuje. Alespoň to tvrdí. Divák má však možnost sledovat jeho sny a vzpomínky na únos. Bylo to kruté a bolestivé. CITÁT - Skafandr??!!......... Mimozemšťani jsou zde velmi krutí a opravdu hnusní. Testy prováděné na Travisovi Waltonovi (D. B. Sweeney), jsou na zvracení. CITÁT . Ti se nevrátí, bojí se mě........... Krásný a smutný příběh u kterého není nemožné uvěřit. Tam venku je někde pravda.(24.8.2012)

 • Pedestrian
  ****

  Těžce podhodnocené. Opravdu si nepamatuji, kdy mě naposledy takhle mrazilo v zádech a kdy jsem se tak těšil, co se bude dít dál. Tenhle film nejenom že strká ty nejlepší díly Akt X do kapsy, ale narozdíl od Spielbergových Blízkých setkáních na mě i fungoval. Nějak takhle si představuji, že by se to opravdu mohlo stát a probíhat. A nebojte se úvodního béčkově zpracovaného únosu, s každou další minutou je film jenom lepší, mrazivý a fascinující.(16.6.2010)

 • Nautila
  ****

  Jako film je to celkem průměrný počin. Klasika: Několik nevinných, kterým nikdo nevěří, rádobydrsnej šerif, který je spolu s celým městečkem racionální až běda, herecké výkony taky nijak osilnové atd. Ale jedná se o UFO a ještě k tomu podle skutečných událostí. Plus pár fajn triků a vnitřek lodi. Takže za mě, jako za UFOfandu 4*.(25.2.2010)

 • juta
  ***

  Toto sci-fi stojí na dvou stranách, jedna je dobrá, jedna špatná. Ta první, špatná, má negativum v tom, že je zde hodně scén, kde se mluví a nic se neděje. Jednoduše vás nudí. Ta druhá, dobrá, to je především setkání s mimozemšťany. Scény jsou dobře udělané. Všechno je vidět. Můžete si důkladně prohlédnout zelené mužíky, né jako v jiných filmech, kde nemáte skoro žádnou šanci si je prohlédnout a také scéna s únosem a provádění "vyšetření".(5.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace