Oheň v oblacích

Fire in the Sky

Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA, 1993, 109 min

Hodně matně si to vybavuju, naposled jsem to viděl v týfce asi před deseti lety, ještě na střední, ale pamatuju si, že to mělo výtečnou atmosféru a dokonce si vzpomínám, že mi dojem skazil konec......není moc happy.Jelikož se dnes chystám na nový sci-fi horor, narážim na zajímavý kusy v databázi. 60%.(22.10.2014)

Stalo se to skutečně, jak tvrdí Travis Walton, údajná oběť tajemného únosu? Film zachycuje jeho vyprávění o tom, co (snad) prožil. Jestli je ale pravdivý, nebo ne, to ví jen sám Walton a pár jeho známých. Každopádně je třeba vyzdvihnout trikovou část snímku. Děj samotný je také dostatečně dramatický a napínavý a přestože jde jen o béčkový film, hodnotím jej vysoce právě pro onu napínavou atmosféru, která by mohla být ještě hrozivější, pokud by to opravdu byla pravda.(6.8.2002)

Těžce podhodnocené. Opravdu si nepamatuji, kdy mě naposledy takhle mrazilo v zádech a kdy jsem se tak těšil, co se bude dít dál. Tenhle film nejenom že strká ty nejlepší díly Akt X do kapsy, ale narozdíl od Spielbergových Blízkých setkáních na mě i fungoval. Nějak takhle si představuji, že by se to opravdu mohlo stát a probíhat. A nebojte se úvodního béčkově zpracovaného únosu, s každou další minutou je film jenom lepší, mrazivý a fascinující.(16.6.2010)

Jakto, že jsem nikdy neslyšel o tomhle výborném sci-fi? Přitom by se mohlo jednat o jednu z kultovek žánru. Příběh, jako by z oka vypadl těm nejlepším epizodám X-Files je v tomto filmu zpracován hodně temně, velice realisticky a poslední půlhodina provedla něco, co je v rámci žánru naprosto neslýchaného - názorně ukázala naprosto všechno. Uškodilo to snímku? Nikoliv a za závěr uděluji hvězdu navíc.(12.7.2012)

Pro mě rozhodně jedno z nejlepších sci-fi zabývající se kontaktu s mimozemskými civilizacemi. Myslím, že Oheň v oblacích je docela podhodnocen. Celkové zpracování a především i vizuální stránka je skvělá. Příběh je od začátku napínavý a zvláště scéna z interiéru "mateřské lodi" a následná "Alien Surgery" je docela síla. Obsazení skvělé, zejména Robert Patrick exceluje a je zde i hezký, ty jeho oči:) Když srovnám s jeho zřejmě nejslavnější rolí z "tekutého kovu," kde jeho výrazové prostředky byly omezeny pouze na jednu kamennou tvář, je Fire in the Sky v podstatě prvním filmem, kde jsem Roberta Patricka viděla v pořádné hlavní roli. Výborná hudba Marka Ishama. Film, který Vás možná nechá přemýšlet, jestli se to skutečně stalo, nebo je to celé jen důkladná fikce. Ale, proč by se to nemohlo stát a proč by to měla být fikce...?(5.10.2014)