Oheň v oblacích

Vidělo to šest mužů. Jednoho z nich unesli. Ale uvěří jim to někdo? V roce 1975 objevil dřevorubec Travis Walton (D.B. Sweeney) a jeho spolupracovníci vznášející se UFO. Waltonovi parťáci utekli, ale on takové štěstí neměl. Na palubě podivné vesmírné lodi byl vystaven bolestivému, nadpozemskému zkoumání. Oheň v oblacích je příběh o utrpení, opovržení a výsměchu těm, kteří se snaží vysvětlit Waltonovo záhadné zmizení (byl nalezen o pět dní později zakrvácený a pomlácený). James Garner hraje vyšetřovatele, který má podezření, že historka pětice může být jen zastírání vraždy. Robert Patrick, Craig Sheffer, Peter Berg, Bradley Gregg a Henry Thomas se připojili ke Sweeneymu v rolích mužů, jež postihla událost, kterou by normálně považovali za nemožnou, kdyby se nestala právě jim... (Magic Box)

Nautila

Jako film je to celkem průměrný počin. Klasika: Několik nevinných, kterým nikdo nevěří, rádobydrsnej šerif, který je spolu s celým městečkem racionální až běda, herecké výkony taky nijak osilnové atd. Ale jedná se o UFO a ještě k tomu podle skutečných událostí. Plus pár fajn triků a vnitřek lodi. Takže za mě, jako za UFOfandu 4*. ()

Jimmi

Asi fakt najlepsi film o unose mimozemstanmi aky som videl. Preto som aj prihodil 4tu hviezdciku. Normalne asi film za 3 hviezdy ()

Martrix

Velký podíl na tom, že není Oheň v oblacích příšerné béčko, má atmosféra nejednoznačnosti. Hned na začátku filmu vás totiž titulky upozorní, že jde o příběh na motivy skutečných událostí. Jenže příběh oněch dřevorubačů je natolik sci-fi, že pokud nejste opravdu zarputilý příznivec teorie o mimozemských únosech, budete mít tendence přiklánět se k poněkud racionálnějšímu vysvětlení. Celý film se tak bavíte tím, že přemýšlíte jestli si vymýšlí, nebo ne a jestli ano jak to udělali a jestli se na to nakonec přišlo, nebo se přiznali... .Těm kteří v tom mají "jasno", bude tento film připadat spíše jako zfilmované story z časopisu Hrom. Nicméně natočené je to zručně, herci se snaží nepřehrávat, hudba neruší...takže lepší průměr. Pokud v mimozemské únosy věříte, nebo jste pravidelným návštěvníkem ufounských laboratoří, přidejte si hvězdičku a považujte Oheň v oblacích za další "jasný důkaz", že Oni existují. PS: Díky takovým filmům se snadno může stát, že první kontakt člověka se šedými mužíčky, bude dobře mířený úder mezi jejich bulvy. ()

Juto

Údajne skutočný príbeh o mužovi z Arizony menom Travis Walton (DB Sweeney), ktorý zmizol na päť dní a vraj bol unesený lietajúcim tanierom. Asi prvá hodina je najsilnejšia, pričom Waltonovi priatelia sú podozriví, že ho zabili, kým je nezvestný. Akonáhle sa Walton vráti, film stráca dynamiku. Scény z mimozemskej lodi som si samozrejme užil. Bolo to veľmi kreatívne. Problém je však v tom, že film strávil veľa času s vedľajšími postavami, ktoré v podstate zmiznú z príbehu, keď sa vráti Travis. 6/10 ()

majo25

V pravom zmysle slova mysteriózna dráma s prvkami trileru a sci-fi. Atmosféra filmu funguje od začiatku po koniec a divák sa môže oprieť o skvelú réžiu. Jeden z dvoch hlavných hercov - Robert patrick, ktorý dva roky predtým hviezdil v terminátorovi, u mňa dominuje. Samozrejme záver s flashbackom únosu bol trochu preexponovaný, no a v aboslútnom závere mi chýbala nejaká pointa, ktorá by veci uviedla na pravú mieru, resp. dovršila načrtnuté skutočnosti. Nič také sa ale neudialo. ()

Radiq

Sympatickejma hercama obsypanej chumel americkýho zapadákova obestřenej záhadným zmizením neboli možná vraždou. Kdo chce, uvěří, kdo ne, ten asi teda ne, no. Mě to nepřesvědčilo. No prostě - já z toho nějak moc UNEŠENEJ nebyl. Ale rozhodně to bylo záhadné, jak epizoda z Akt X. Spoilerově prozradím, že unesenec si vzpomene na to, jak mimozemšťani vypadali (vypadali dobře, zcvrkle a obstarožně) a co mu všechno dělali (píchací, strkací a tekutinuvypouštějící nástroje, zabalení do fóliáku, stav beztíže atd.) a vyřešení záhady zpopularizovaného mimozemského vzhledu, že jde o skafandry. ()

okkac

Film s tématikou UFO, kde je patrně asi nejděsivější scéna zkoumání mimozemšťany vůbec. A trikově i celkem povedené. ()

H.Gordon

Z filmu mám docela smíšené pocity. Ale spíše převládají ty dobré. Je pravda, že na začátku jsem se trochu nudila, ale po patnácti minutách jsem věděla, že se dívám na kvalitní Sci-fi. Film je také emocionálně založený, nechyběly ani výčitky, strach a obavy na správném místě, ale převážně to bylo napínavé. Dočkali jsme se také pochybností, ze strany občanů malého městečka, ve kterém se děj odehrál a to převážně ze strany šerifa. Co mě ale naprosto uchvátilo, tak úžasné vypracování "lékařského vyšetření", které bylo ve filmu velmi dobře provedené. Celkově se na tento film dá velmi dobře dívat a já osobně vím, že to není rozhodně naposledy, co jsem ho viděla. Věřím, že čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

blackJag

Příběh, byť založen na skutečných událostech, hodil by se spíš jako námět pro jednu epizodu Akt X. Takto je děj zbytečně natahován a rozkládá sáhodlouhý prostor pro vedlejší motivy, které sice jednotlivé postavy zasazují do identifikovatelného prostředí, přesto jen ve výsledku oddalují očekávané zvraty. Nakonec je ale člověk vděčný, že k nim aspoň dojde. Z herců se mi nejvíc pozdával Robert Patrick, u něhož nejsem příliš zvyklý na civilní postoje. Účast Henryho Thomase, který svého času laškoval s E.T., je potom vzhledem ke zdejší povaze mimozemšťanů, docela zábavná. 55% ()

Ravi

Velmi povedené, na strach drnkající, atmosferické a skvěle obsazené béčko, které mi nedá spát, protože je mnohem lepší, než bych býval očekával. Kolik ještě takových neznámých pokladů se v kinematografii skrývá? Děkuji Barrandovu, že nám tyto nevšední zážitky zprostředkovává. K filmu. Obraz amerického venkova je zde podán mnohem zajímavějším a uvěřitelnějším dojmem, než v mnoha jiných b-filmech. A když má tento venkov čelit něčemu neznámému v malé komunitě, stává se snímek ještě zajímavějším. A co víc, vše se tu beze zbytku daří. Je to takové drama na pozadí události, která zasahuje až do oblasti Sci-Fi. Scény z mimozemské lodi jsou o třídu výš, než v lecjakém "áčku". (Zaúpění) Kdyby se takvýmto způsobem natočily filmy na motivy S. Kinga, sakriš. Doporučuji všem, kteří mají rádi Akta X, Krajní meze, Setkání třetího druhu a podobné záležitosti. 80% = 4/5 ()

Koryntos

Nepřijde Vám zvláštní, že obyvatelé jiných planet s vyspělou technologií si vybírají ke svým únosům převážně lidi z obdoby Zadních Prdélek někde v USA navíc jedince, kteří teda očividně moc rozumu nepobrali, teda sice Trevis byl fešnej, ale tak nějak mi přijde na mysl, že kdyby na někom chtěli něco zkoumat vyberou si nějakého hlavouna s titulama před i za jménem. Tady kdyby unesli celé ty Zadní Prdélky, moc by z nich nedostali. Navíc buranské obyvatelstvo, které si hnedka myslelo, že fešáka Travise jeho kamarádi zapíchli, dokonce i ta Mikova manželka si okamžitě byla jistá, že to její muž udělal. No, když to tak po sobě čtu, tak ty ufony začínám chápat takové osazenstvo jednoho buranského vidlákova, aby jeden pohledal. To nebude půdou, proč nepřistávají v našich luzích a hájích... ()

BMAJTZ

Na mě asi příliš dlouhá stopáž, ve které se autoři snažili vykreslit psychologické rozložení jednotlivých hrdinů. Nutno podotknout, že neúspěšně. Výsledkem je dokonalá plytká nuda. ()