Oheň v oblacích

Vidělo to šest mužů. Jednoho z nich unesli. Ale uvěří jim to někdo? V roce 1975 objevil dřevorubec Travis Walton (D.B. Sweeney) a jeho spolupracovníci vznášející se UFO. Waltonovi parťáci utekli, ale on takové štěstí neměl. Na palubě podivné vesmírné lodi byl vystaven bolestivému, nadpozemskému zkoumání. Oheň v oblacích je příběh o utrpení, opovržení a výsměchu těm, kteří se snaží vysvětlit Waltonovo záhadné zmizení (byl nalezen o pět dní později zakrvácený a pomlácený). James Garner hraje vyšetřovatele, který má podezření, že historka pětice může být jen zastírání vraždy. Robert Patrick, Craig Sheffer, Peter Berg, Bradley Gregg a Henry Thomas se připojili ke Sweeneymu v rolích mužů, jež postihla událost, kterou by normálně považovali za nemožnou, kdyby se nestala právě jim... (Magic Box)

Hobit Bilbo

Filmů o ufounech a o tom, jak navštíví naši rodnou hroudu je jako hub po dešti, ale tenhle snímek je pro mě zajímavý příjemně komornějším pojetím v rámci tématu. Mimozemský únos tady slouží spíš jako strašák v pozadí pro drama mezi charaktery a je zajímavé sledovat jejich postupný vývoj a reakce na údalosti - o to více, když je to celé inspirováno skutečnou záhadou. Roberta Patricka mám rád už jako herce z Akt X a tady dostává poměrně velký prostor. Dále mimochodem velmi zajímavě, originálně a hlavně znepokojivě pojatá scéna **spoiler alert** během samotného únosu hlavní postavy. ()

CorvusBlek

Když jsem tento film viděl před skoro dvaceti lety v kině, skoro jsem zapoměl, že jsem tam šel původně na rande. Od začátku velmi napínavý děj, co má spád. Scény z "neidentifikovatelného" objektu jsou až brutálně syrové. Rád jsem se k tomuto snímku zase skoro po dvaceti letech vrátil 85%. ()

Aywes

Nebyl jsem obeznámen s případem Travise Waltona a ačkoliv bych tu mohl rozjet nějaké teorie, tak bych se spíš rád věnoval samotnému filmu. Ono je to překvapivě natočený celkem dobře. Sice se občas zarazíte u využívání některých částí soundtracku, ale není to až tak rušivé. Pořád se jedná o béčko, které se snaží být něčím víc. Vyhrocená situace v závěru filmu byla opravdu atmosféricky zpracována. Problémem je, že Fire in the Sky se snaží stavě právě na pravdě. Ten závěr je totiž až moc přitažený za vlasy. Psycho flashbacky byly fajn. Mělo se u toho zůstat. Mohlo po dokoukání filmu přijít nejisté mrazení v zádech. Takhle zbyla jen hrstka vidláckých herců, kteří těžce táhnou film do konce. Především ale sekvenční část závěru stojí za podívání. Zajímavé, ale mohlo to být lepší. ()

vilusinska

Jestli je tohle opravdu podle skutečnosti tak to se teda máme čeho bát. Film se mi líbil a když jsou filmy podle skutečnosti (snad) tak divák vždycky ví že stojí za to ()

rezanec1003

Ako malý som mal z tohto filmu peknú hrôzu. Najmä keď som si naň spomenul niekde v lese =) Škoda že som nevedel, že v “skutočnosti“ sa s Waltonom len pokúšali komunikovať. Veľmi dobre natočený UFO únos, rovnako aj atmosféra v meste, kde by obyvatelia najradšej rýchlo odsúdili lesných pracovníkov za vraždu. ()

Sunwheel

Celkom dobre zvládnutá sci-fi snímka, ktorá obstojí aj bez (ne)uveriteľnej zázračnej vetičky na úvod "podľa skutočnej udalosti". Postoj a stádovitosť miestnej komunity, ktorá odráža neschopnosť samostatne uvažovať a hlavne mať nejaké to strpenie pre vyšetrovateľov poznáme dobre aj z našich končín. Herci spolu s minimalistickou hudbou vás prevedú celou snímkou pomerne rýchlo. Záverečná sekvencia, ktorá si ide mimo predlohy zasa ponúkne napínavý koniec. Zabudnutá jednohubka! ()

Spike86

No zpracování vypadá trochu béčkovitě a nic moc dokud nepřijdou "mimozemské" scény. Lehce nadprůměrný UFO thriller v duchu AKT X. 74% ()

Pavlo

Fire in the Sky musel byť asi vo svojej dobe udalosť. Inšpirovaný skutočnosťou (síce pár vecí, kvôli dramatickosti, si autori neodpustili pridať alebo pozmeniť), zahraný solídne práve vychádzajúcimi hercami a dobrými efektmi. Ale... Musím napísať, že väčšia časť deja, ktorá sa odohráva v meste je veľmi tuctová a aj na svoju dobu slabo spracovaná. Sledovať hádky, obviňovania a dokazovania neviny spôsobí po čase nezaujatosť a apatiu k práve sa odohrávajúcemu deju a postavám. Všetko našťastie zachráni objavenie Travisa a jeho spomienky na únos. Človek až žasne podobnosť s inými mladšími sci-fi filmami a perfektne vymyslenými scénami. A toto je však jediné, čo si z celého filmu zapamätám. ()

Otan

O kolegovi,který mi tento film doporučil,jsem si po 20 ti minutách toho to filmu myslel,že si ze mne udělal srandu.Opravdu velmi pomalí rozjezd,při kterém jsem spočítal snad všechny stromy.Vydržet se ale vyplatilo.Na to,že je snímek 20 let starý,tak se nebojím napsat,že jsem neviděl lépe natočenou scénu únosu,resp.co se dělo s Travisem v době únosu.Pakliže tady někdo alespoň trošičku koketuje s myšlenkou,že se únosy dějí,pak se na to určitě mrkněte.A pokud na to nevěříte vůbec,tak se na to mrkněte s povinnosti.Ke všemu vám konec filmu prozradí mnohé o této události.Já se snažil také o nějaké info mimo tento snímek,ale je to rozporu plné,ale tato událost je celkem snadno dohledatelná.Zatím jsem neviděl nic přesvědčivějšího.Samotný film 4*,ale ta scéna je fakt za 6*. ()

Popo

Kedže sa venujem UFOlógií tak ma tento film oslovil. Ten prípad som poznal už predtým než som zhliadol film. Či je to podľa skutočností alebo nie, je to kvalitné a miestami hrôzostrašné. Posledných 10 minút filmu je niečo neskutočné a na tú dobu neskutočne kvalitne natočené - čomu fakt nechápem. Odporúčam ()

Mark1983

No - hodně se u tohoto snímku propaguje, že se jedná o autentický příběh, i když mě se to zdá nepravděpodobné. Přesto jsem se zadíval a líbilo se mi to, takže o bádání o tom, zda je film podle skutečnosti, jde mimo mě. ()

Juklitz

Jedná dost dobrá scéna v lodi doplněná o poměrně nicneříkající děj a skutečnost, že ani náhodou divák nezví, co vlastně podle skutečnosti je a co ne. Na půl cesty mezi zajímavým sci-fi a nudným televizním filmem o přátelství. ()

macour

Film natočený podle "skutečné události" popsané v knize Travise Waltona - The Walton Experience - vypráví o zážitku unesení do létajícího talíře. Je to sugestivní béčkový snímek, který je zajímavý hlavně svým závěrem, kdy se hrdina ocitne v mimozemské vesmírné lodi a je podrobován nejrůznějšímu zkoumání... Po opětovném návratu na Zemi mu to nikdo nevěří a je kvůli tomu i vyslýchán policií. Doufám, že existují i hodní mimozemšťané... Jako milovník scifi a Akt X dávám čtyři hvězdičky. ()

KcarlosK

Tušil jsem, že to bude nuda, ale že až taková? Skoro dvě hodiny se nic neděje. Lidé z města v čele s poldama se chovají jako burani a emzáci vypadají jako zmenšená verze Morlora z Nekonečného příběhu. A detektor se dá poměrně snadno oblafnout, takže data lžou. Prostě dobrý film vypadá úplně jinak. ()

Chocholous

Normálne by som hodnotil 4 hviezdičkami, ale keďže je to pravdivý príbeh potvrdený detektorom lži, dávam hviezdičiek 5. ()