Oheň v oblacích

Vidělo to šest mužů. Jednoho z nich unesli. Ale uvěří jim to někdo? V roce 1975 objevil dřevorubec Travis Walton (D.B. Sweeney) a jeho spolupracovníci vznášející se UFO. Waltonovi parťáci utekli, ale on takové štěstí neměl. Na palubě podivné vesmírné lodi byl vystaven bolestivému, nadpozemskému zkoumání. Oheň v oblacích je příběh o utrpení, opovržení a výsměchu těm, kteří se snaží vysvětlit Waltonovo záhadné zmizení (byl nalezen o pět dní později zakrvácený a pomlácený). James Garner hraje vyšetřovatele, který má podezření, že historka pětice může být jen zastírání vraždy. Robert Patrick, Craig Sheffer, Peter Berg, Bradley Gregg a Henry Thomas se připojili ke Sweeneymu v rolích mužů, jež postihla událost, kterou by normálně považovali za nemožnou, kdyby se nestala právě jim... (Magic Box)

Eki

Tento film mi byl doporučen, že z něho prý budu mít plné trenky. Nestalo se tak, bohužel. Rozjezd filmu dost nudný a celou dobu se čekalo na TO. Když TO potom přišlo, tak to zajímavé bylo, ale jak dlouho? 10 minut? 15 minut? To mi přijde dost málo... ()

Utero

Spousta těch chytráků, co tu tlachá o tom jak tenhle film překonává nejlepší epizody Akt X si musí v první řadě uvědomit, že Akta X se vysílala v hlavní vysílacím čase, tedy v 20:00. Kdyby Carter a spol. natočili něco ve stylu Fire in the Sky, nikdy by jim to neodvísilali cucáci! Co se týká samotného filmu, tak jeho největší síla je v krásně hutné atmosféře, která vyvrcholí brutálním závěrem na kterej jen tak nezapomenete! Takový Čtvrtý druh může jít do kytek... ()

Vabr

Už věta ,,dle skutečných událostí’’ se mi moc nelíbila, ale neřešil jsem to. V samotném úvodu celkem potěší pár zajímavých kamerových úhlů. Pak následuje retrospektivní vyprávění, které je také v pořádku. Následně většinovou stopáž zabírá výplň, jež nezaujme a mě začala značně nezajímat. Samotná mimozemšťanská sekvence je fajn, ale na tak dlouhou stopáž by šlo vymyslet něco krapet ostřejšího nebo takových scén dát v průběhu filmu víc. Vyhodnocení: Takový nudný film o pohřešovaném s jednou jedinou vetřeleckou scénou ()

Hellierer

Celý film je prakticky dobře natočené drama, které je celou dobu napínavé. Pak to ale přijde, ve třetí čtvrtině filmu na vás vybafne scéna, které je až nechutně realistická a trikově zvládnutá. Natočena přesně tak, jak by měla tzn: mráz v zádech. Rozhodně jeden z nejlepších filmů s mimozemšťany, co sem kdy viděl. ()

Bounded

D. B. Sweeney je tady neskutečně podobný Paulu Ruddovi. T1000 to tady znovu odsere a celé se to trochu vleče. Není to v podstatě ani sci-fi, nebýt pasáže z lodi v závěru, která filmu dává, jak se říká, ksicht. Ta je bravurně zrežírovaná, skvěle úzkostlivá a vynahrazuje filmu to, že v něm v podstatě není žádný zajímavý charakter. ()

Knor

Nečekaně působivý snímek, hodně hodně působivý. Nedá se popřít ta béčkovost, ale tohle mi prostě sedlo. O únosech UFO jsem nic mrazivějšího neviděl. Prostředí je nádherné, herecký výkony jsou perfektní, stejně jako obsazení herců. Film je tíživý už od samého začátku a tu atmosféru si dokáže udržet do konce. Záver je hodně znepokojující a mrazilo mě v zádech až jsem se kroutil. Výborný snímek, nechápu to nízké hodnocení. ()

windows

Parta dřevorubců co nestíhá v daném termínu pokácet hvozd, si vymyslí únos ufounů... Na základě zvěstí a "skutečných událostí" nakonec v celku solidní jednorázová podívaná. ()

.killer.

Lehký nadprůměr. Film drží dlouho diváka v nejistotě a pak mu za odměnu servíruje poměrně solidní finále, u kterého se zatají dech i tomu největšímu UFOlogovi. Po technické stránce není prakticky co vytknout - možná tomu všemu schází lepší hudební doprovod, ale i bez něj se dá kouzlit. ()

ŠpetaMarek

Je to jako díl z první řady Akta X. Stejně napínavé, stejně podmanivé, ale s lepší kamerou a střihem. Doporučuju si nic nezjišťovat a jít do toho. ()

Bigfuckman

Napínavý dramatický sci-fi thriller. Ta lékařská místnost u mimozemšťanů ve mě opravdu nepůsobila moc vlídně. Newím co je na tom všem pravdy, ale natočené je to opravdu dobře. Jo a Roberta Patricka "T1000" jsem tu skoro nepoznal. ()

zly.dvojce

Velice zajímavý film, na který jsem musel mazat do kina hned jak se u nás objevil. Výborně zpracovaný příběh o únosech mimozemšťanů, který je striktně neutrální a nesnaží se nahrávat ani jedné straně. Jediný film u kterého se mi udělalo v kině fyzicky nevolno (a to mám za sebou takové perličky jako Salo anebo 120 dnů Sodomy apod.). Scény z uvnitř lodi jsou maximálně naturalistické a syrové. ()

Hawaj

Závěrečné scény tohoto jinak nepříliš zajímavě popisného filmu o příběhu ze složek typu akt X, se mi zapsali až do morku kosti a dodnes na ně vzpomínám s děsivým úžasem. Přesně takto si představuji nepříjemnou realitu únosu mimozemšťany narozdíl od naivních holywoodských scifi taškařic plných filmových klišé s infantilní představivostí. Tvurci zde vytvořili dokonalou atmosféru zmatenosti, bezmoci a strachu. Přesně takto bych si přál zapůsobit na diváka kdybych byl režisérem filmu o ufonech. Kamera: Bill Pope (človek který poté natočil včechny Matrixy, Spider Many, Muže v černém, Team America a Scotta Pilgrima) ()

Mr_Moon

Film sam o sobe velmi jednoduchy ale v tom se skryva jeho kvalita. Kdo vi co se tenkrat (ne)stalo to vi jen sam Travis....Nejlip na me zapusobil vnitrek lodi, ten bordel co nasbirali sedaci a jejich mrazaky byli fakt lahudkou tak nejak bych si to predstavil i ja... ()

Guran

Tohle byla hodně velká trapárna, kterou rozhodně nehodlám šetřit. Ubozí herci, šílený nudný scénář, hrozná režie a klišé, klišé a klišé. Jediná chvála je zpracování mimozemšťanů, kteří se ale ve filmu objeví pouze jednou, jinak je film naprosto o ničem. Navíc to je natočený dle mého názoru podle vymyšleného příběhu Travise Waltona, který byl údajně unesen mimozemšťany. Přiznávám, že když jsem poprvé shlédl tu scénu, kde na něm mimoni dělají pokus, tak jsem nemohl několik nocí spát, ale film je prostě hrozně hloupej. Velká blbost, kde fungují jedině triky, opět je mé hodnocení na hranici s odpadem. ()

Blazkowicz

Docela dobré, ale nic zajímavého. Začátek fajn, po únosu se nic neděje a pak až ta jeho vize. Ta byla ze všeho nejlepší. Ufouni nuda, za to loď a následný experiment, to bylo něco. 3* ()

PlysovyMacko

Film ma televízny vizual a pripomína slabšiu epizódu Aktov x. Scéna s mimozemšťanmi na vesmírnej lodi je výborná a kvôli tomu sa oplatí film pozrieť. ()

Phex

Tak co jsem si odnesl z tohole filmu - mimozemšťani maj doma pěknej bordel a měli by častej uklízet ()