Helena v krabici

Thriller o úspěšném lékaři, posedlém krásou odmítavé dívky, který je odhodlán udělat cokoli, aby ji získal.  Chirurg Nick Cavanaugh žije sám ve velkém domě, a přestože má oddanou milenku, kolegyni Annu, zoufale touží po Helen, s níž prožil jedinou noc. Ta však jeho návrhy vytrvale odmítá. Když ji tedy poblíž jeho domu srazí auto a přejede jí nohy, Nick ji vezme k sobě a nohy jí amputuje. Ani sedativa však nedokáží potlačit její vzdor, a když se ho pokusí uškrtit, amputuje jí Nick také ruce. Umístí ji pak na zvláštní oltář, tráví s ní veškerý čas a pečlivě se o ni stará. Zpočátku mu dívka nadává a vysmívá se mu, postupně však její vzdor slábne. (oficiální text distributora)

coscarelli

Môj " trezorový" . Ale kdeže, bizarný , len príjemný romanťák. Sands je "Warlockom" aj tuná, strúha postavu ako od mistra, týpek sadol riadne na dosky. Nebude každému po chuti, obraze a vidličke, preto skopne. Ale ja nemyslím, čo keď : zvládnutý Tears for Fears, no ale hlavne keď došla "Enigma" scéna, a presne toto som si predstavoval pri počúvaní za mladi. Upravil by som len " nožnice" , taký raný TM, no ale i tak na "Lynchiádu" zrozumiteľné. A späť do trezoru! ()

bari68

Aký otec, taká dcéra.Myslené v dobrom slova zmysle,aj keď výčitiek je bohužiaľ veľa.Za spoločné znaky sa dá najmä uviesť istá sugestívnosť,voyeurizmus alebo sexuálne akty.Čo bohužiaľ bije priam do očí je vážne zlá réžia,pitomý scenár,(ne)herecké výkony...Pritom obsah spolu s námetom tvorili síce úchylný, ale originálny a nekonvenčný nápad.Škoda hlavne tej realizácie a záverečnej pointy,ktorá vlastne duševnú chorobu hlavnej postavy priam zhatila...Veď sny môžu byť aj odrazom reality?! ()

!Borec!

Tak jsem čekal jablko pod stromem, ale vypadá to, že se někam odkutálelo. Vůbec to není tak šokující záležitost, jakou jsem očekával. S posedlostí se dalo mnohem lépe pracovat. Je to vlastně vcelku obyčejný film o konkrétní obsesi, která se plácá sama v sobě, když připočtu laciný závěr - béčko jak vyšitý. Přesto hodnotím ještě kladně za několik povedených scén a zajímavému námětu. Ve srovnání s Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus je tohle pouze slabší kafíčko. Jenn, uč se od tatíka. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...jako film na který jsem se těšil už drahně let a dostal se mi do spárů až nyní... mě Helena těžce zklamala. Není to vůbec úchylné, není to vůbec tajemné, nemá to žádnou atmosféru. Postavy jsou hloupé a ploché - především doktor, nebo milenec Heleny. Viděl jsem verzi s dabingem na TV Nova (překvapivě) a musím říct, že to pro mě nakonec není vůbec žádným překvapením - on tento film do toho schematu Novy dokonale zapadá... (velmi nečekaně - ale je to tak) Jablko spadlo opravdu hodně daleko... Jinak vše podstatné tu napsal už Oskar... ()

I.AM.NOT

Vliv otce se nezapře, avšak očividně jde Jen svou cestou, skvělý námět, který však rpí tím, že velmi podobný, ba skoro stejný je již skvěle zfilmován v Misery. Nadstandartní výkony herců a Julian Sands se jako milující úchyl neuvěřitelně s rolí sžil. Konec klasická zamotávka (což mají asi v rodině) a paní režisérka ukázala, že nehodlá točit filmy pro každého, ani pro nikoho jako otec, ale spojí oba světy. A TO ZDAŘILE. ()

Slimak

Helena je svině.Ale je to pohledná svině.A taková může mít jakýho chlapa chce a kdy chce.Jenže netuší, že jí zase nadevše miluje jeden chlapík kterej bydlí nedaleko.A protože on je ještě větší hajzl tak jí uřízne nohy aby mu neutekla.Jenže to nestačí, po čase jí musí uříznout i ruce aby z ní zbylo bezmocný torzo se kterym si může dělat co chce.Snímek je to velice trpký, absurdní a znechucující.Nicméně docela dobrý.Kazí ho hlavně závěr který byl uplně mimo. ()

dopita

Nick je schopnej doktor a taky pěkně pošahanej psychouš. Helena je jeho bejvalá, je krásná a taky je to pěkná kráva. Nick je jí posedlej, ona na něj ale kašle a dává mu to dost jasně najevo. Když pak náhodou Helena přijde při nehodě o nohy, zavře si jí Nick doma a chce jí přinutit k opětování milostného citu. Jelikož to k ničemu nevede, tak ji ještě ušmikne obě ruce - to je frajer!!! Film je celkem blbost, ovšem jeho morbidní zápletka je docela originální. Stejně tak by se za klad dala považovat dobře vypadající Sherilyn Fennová. První polovina pomalu vyprávěného filmu docela zaujme, pak už ale film postupně přestává bavit. Navíc koukat na Helenu, když už potom nemá ruce ani nohy, nemá cenu. Vyměklej závěr zklamal. ()

Piškotka

Film jsem skoukla ze zvědavosti, jak na tom Lynchova dcera je. Docela nuda, nebavilo mě se topit v posedlosti Helenou. Roli bezruké a beznohé, byť jen v choré mysli ufňukaného chirurga, si jistojistě zasloužila. Byla to rozená mrcha. Za zmínku stojí konfrontace partnera s její proměnou. Chtěl ji zachránit, ona se jakoby adaptovala na život s nemilovanou osobou a nebyla schopna se mu podívat do očí. Výkon J. Sandse zdařilý. ()

Garch

To byl zážitek, že jsem ho asi do dneška v paměti zasunul až dozadu na půdu.1993/4: "Lynchova dcera si natočila film, hm, tak co, v Artu mají lístky a stejně prší, půjdeme, těžko říct, o čem to bude, Helena v krabici (?). A co, když si bude dělat prdel z intošů, jako taťka, můžeme jít vedle na kafe." No jo, zůstali jsme do konce titulků.... Škoda doslovného a povrchního obsahu nahoře (oficiální text distributora). Kdo šel na Helenu v krabici nepoznamenán věděním nebo očekáváním, ten si užil o moc víc. PS: To, že se dnes, v době informační, snažím nedozvědět se nic podstatného o filmu, na který jdu, se mi mockrát vyplatilo (naposledy Birdman a Interstellar). ()

Emzet

Nevím co jiného jsem mohl od dcery Davida Lynche čekat. Takhle bizarní film se opravdu jen tak nevidí (což je nejspíš i žádoucí), ale výš opravdu jít nemohu. Režie je až příliš sterilní, Sands mi moc nesedl (Sherilyn ale naprosto) a ta závěrečná pointa je opravdu laciná. Doufám, že další snímky Jennifer Chambers Lynch budou trochu propracovanější. I tak, na debut velice slušná práce. ()

cherita

Film, který by chtěl být hrozně moc šokující, ale vůbec mu to nejde. Jediné, co je na něm opravdu dobré, je ten roztomile úchylný námět, který by ovšem potřeboval jiného režiséra a úplně nový scénář, protože ten od slečny Lynchové působí dojmem, že ho napsala v patnácti letech. A navíc končí přesně ve chvíli, kdy už to začínalo být zajímavé. ()

IBBY

...není Lynch jako Lynch a pokoušet se vytěžit něco ze slávy druhých (v tomto případě otce) je téměř vždy cesta do nikam...*za námět a herecké obsazení... ()

Heroine

Musím souhlasit už s několika zde komentujícími uživateli, a totiž v tom, že J.C.Lynch skutečně není dobrá režisérka. Film je v podstatě nekoukatelný, a to kvůli jeho rozvleklosti, špatnému vyprávění děje, a především kvůli slizkým "erotickým" pasážím, které mají sloužit k dokreslení šíleného dojmu celého filmu, nicméně mne spíš odrazují z hlediska koukatelnosti. V tomhle ohledu je film na úrovni odpadu. Je ale pár věcí, které se mi na filmu "líbí", a které by, pod vkusnější režií, mohly vytvořit i velice zajímavý film. Těmi jsou herci, hudba, a námět. Velká škoda, pokazit takové slibné téma. ()

mourinho

Další nevyužitá šance! Tohle mohla být explo-sada, že by se z toho všichni posrali. Bohužel je to natočeno velmi opatrně, aby to nikoho nepohoršilo a kdyby přeci, závěr to ospravedlní. Tento film proto trhákem nikdy nebude. Ale ten námět nesmí být zapomenut!!! ()

Wolvie

Jennifer je dcera svcého otce a Helena v krabici je film střižený přesně podle lynchovského mustru.Ale nemůžu se zbavit dojmu,že sám David by celý námět podal dráždivěji,odvázaněji a filmařsky zručněji.To jsou holt ty zkušenosti... ()