V letním táboře pro mladé teenagery, kde kdysi řádila a vraždila šílená Angela, se dějí opět nevídané věci... Nejen, že teenageři neuznávají žádné autority a autority je nezvládají. Dochází zde postupně k bizardním neštěstím, které se brzy vyjeví jako důmyslné sadistické vraždy. Někteří ze zúčastněných se začínají domnívat, že Angela se vrátila, jiní se podezřívají sami mezi sebou. Kde je skutečná pravda? Je vrahem někdo ze zúčastněných, nebo již roky nezvěstná Angela? ... (Flipnic)

Martin741

Z celej serie "Sleepaway Camp" som videl len tento posledny diel z roku 2008. Ostatne diely serie nemam napozerane, takze len k tomuto filmu sa vyjadrim. Je to len priemerna vyvrazdovacka a priemerny camp slasher, v ktorom- ako vzdy - kriva logika, herecke vykony tu nie su, dialogy hrozne priemerne, ako aj rezia. Musim niekedy podobiehat aj tuto seriu, viem o nej uz dlhsie. 67 % ()

Mefistofelle

Nečekala jsem od toho žádný zázrak a spíš jsem si myslela, že to vysloveně bude utrpení se na to dívat, ale nakonec to nebyla taková hrůza, jak jsem se obávala. Základ je docela dobrý, prostředí tábora se docela povedlo. Ten kluk, kterého tam všichni šikanují, je takový hloupý mamlas, místy mi ho bylo opravdu líto a místy jsem mu to přála, protože se choval jak naprostý idiot. Myslím, že tenhle prdlouš byl nejsilnější stránkou filmu, protože mě opravdu bavilo sledovat ho co dělá... což je ale na druhou stranu trochu smutný, protože to tak nejspíš tvůrci nezamýšleli. Vraždy samotné mě kdovíjak nenadchly a oběti jsou takoví blbci, že bych je nejradši zprovodila ze světa sama, takže jsem se do nich vžít nedokázala a líto mi jich nebylo ani v nejmenším. Veškeré postavy jsou zde ostatně krajně nesympatické, scánárista jim vkládá do úst ty nejblbější hlášky a sledovat jejich šikanování mě záhy také přestalo bavit. Děj sice není vyloženě nudný a nikde se výrazněji nezasekává, ale jak jsem řekla - scénář je opravdu tragický. Navíc, zabiják ve vytahané mikině prostě nepůsobí tak, jak by měl. A všichni víme, že z velké části právě na zabijácích v rámci slasheru všechno stojí i padá. Zbývá dodat, že nechápu, proč se v tomhle desetiletí tak vehementně všichni pouští do slasherových remaků, když už se mnohokrát ukázalo, že úspěch to zpravidla není (krom Halloweenu). Sice to nerada říkám, ale v dnešní době je tenhle subžánr už kompletně vydolovaný, modernímu hororu nepřináší zhola nic a naopak ničí pověst starým dobrým kouskům, kterým dělají tyhle remaky ostudu. ()

Rodriguez odpad!

Jak tuhle suprovou sérii Robert před 25-ti lety odstartoval, tak ji teď i definitivně pohřbil! Co to doprdele mělo jako bejt? Hnedle od začátku na mě blilo z obrazovky samá píča, kunda, čůrák, kretén a podobná velmi slušná slova. Ale poslouchat to 80 minut, tak to mě je fakt na blití! Veškerá špetka slušného hororového klišé zde vyprchala a vyvraždovací scény, které mají působit cool, tak jsou směšné, že se mi chce brečet, že sem vůbec tenhle díl pustil. Víckrát už opravdu neeééé!!! Návrat to byl opravdu fenomenální! Možná tak, ale do fekálních vod..... 0% ()

demented

Beriem to tak, že Hiltzik sa snažil čo najviac priblížiť svojmu o 25 rokov staršiemu filmu a z tohto hľadiska remake, resp. pokračovanie nedopadlo až tak zle. Nespomínam si, že by akýkoľvek film z poslednej doby pôsobil tak neskutočne retro. O tom, že ho Hitzlik nenatočil ihneď po Sleepaway campe a nezamkol do trezoru (aby nám ho naservíroval po 25 rokoch :)) ma presvedčili len znovuobsadení herci (Angela, jej bratranec, Vinnie, šéfkuchár Isaac Hayes a čo ja viem kto ešte), ktorých pochopiteľne ohlodal zub času. A miestami som mal pocit, že réžia je spackaná zámerne (ale len miestami ;) ). Čo sa týka deja - z toho som si odniesol len jedno a to že americká mládež do jedného sú neskutoční bastardi (čo už ale všetci dávno vieme, že?). Tak drsné šikanovanie som vo filme hádam ešte nevidel, čo je myslím príjemná zmena po všetkých tých romantických komédiach a príjemná je aj tá zmena stereotypu (šikanovaný, mierne retardovaný chlapec si to nielenže zaslúži, ale práve naopak je to najväčšie hovado zo všetkých). No a Angela? Myslím, že každému musí byť jasné pod maskou koho sa skrýva v okamihu, keď sa prvý krát objaví na scéne (čo je hneď v prvých minútach filmu - ale to je v poriadku, aj v pôvodnom filme bol vrah jasný takmer okamžite :) ). Jediné, čo ma mrzí, je záver (a teraz nemyslím záverečnú scénu "Three Weeks earlier..."), ale záber na maniakálne sa rehotajúcu Angelu, resp. jej ksicht ? No nebol by efektnejší záber na nahú mužskú postavu s Angelinou hlavou? Potom by to bolo naozaj dokonalé :) ()

darek kartac

LIVINGDEAD to vystihl přesně. Až na to že mě předchozí tři dly bavili, ale tenhle mě prostě nevím proč nebavil. Snad tu 1* za angelu si zasluží. ()

Šakalík

Jako slasher čistě průměrná záležitost, která volně navazuje na původní film, přičemž roli Angely si střihla Felissa Rose, která jí ještě jako malá holka hrála už v jedničce. Ke kladům filmu patří docela sympatické osazenstvo tábora, teda s výjimkou Alana. Říkejte si, co chcete, ale přestože je šikana zbabělé svinstvo, Alan si o to svým chováním koledoval a vůbec mi ho nebylo líto. Slashery jsou ale o vraždách a ty jsou v tomto filmu zvláště vypečené. Přestože jsme všechno už jednou někde viděli, některé záležitosti stojí za opakování, protože třeba krysy v kleci anebo lanko za džípem stojí za to (btw pohon na všechna čtyři kola, to je prevít :-)). Stranou raději ponechme očividnou nelogičnost výsledného rozuzlení, které staví předchozí děj na hlavu, i fakt, že skutečnou totožnost pachatele lze vypozorovat už po patnácti minutách. Přesto bych i tento díl Sleepaway Campu uznal za koukatelný. Výborný je kratičký dovětek po titulkách. ()

sona123 odpad!

Neuvěřitelně amatérské, trapné, nudné a kdovíjakéještě. Věřím, že tvůrci a kamarádi tvůrců se mohli dobře bavit, ale nenapadá mě jiný okruh lidí, jenž by se byl schopen na něco takového dodívat, já se přiznám, že jsem to v půli vzdala. ()

mira007

Další z řady hororů vyvražďovaček táborníků už není moc originální, ikdyž se přitlačilo na brutalitě, vyškrtla nahota a přidalo na šikaně v tomto případě jakéhosi obézy. Nejsem fanda hororů, takže ani jako zajímavá kuriozita to opravdu negunguje. ()

Aurus

9/10. Za mě druhý nejlepší díl této série a zároveň velmi perfektní zakončení této série. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Škoda že to tímto to skončilo. ()

foundation

Všetko okolo tu už bolo povedané takže veľa netreba špiritizovať. Iba podotknem že v tomto prípade by som celkom veril tomu že ten 80 tkový feeling je zámerný. To ale nijako nepomohlo k tomu aby bol film ,,kvalitnejší,,. Naštastie je to tak stupídne že sa na tom dá aspoň pobaviť. Keď má teda človek tú správnu náladu. Objektívne je to odpad ako delo. Pre mňa tentokrát 2 hviezdy. ()

JimiH

Návrat Hitzika k sérii pochopitelně ignoruje všechny sequely a ještě víc přitvrzuje v portrétu systematické šikany, frustrace, odporu k jinakosti a splašených hormonů. Film je lehce nevyvážený – oproti jedničce postrádá po většinu času potřebné napětí, zato přidává na počtu úmrtí i jejich promyšlenosti. Přesto má film skvělý závěr (včetně potitulkové scény) a jakožto víceméně fanouškovský projekt si respekt zaslouží. ()

Alexandre

Po shlédnutí předchozích dílů jsem čekal ještě větší propad, ale byl jsem příjemně překvapený. Nejen že je Return to Sleepaway Camp krásně zábavný, ale dá se tady mluvit o nějakém napětí a atmosféře (na rozdíl od druhé a třetí části). Mimo to bych chtěl ještě vyzdvihnout propracované vraždy, takže místy je to opravdu luxusní krváček. Největší slabinou zůstává nesympatické obsazení, které jsem zas až tak neřešil. Tohle mě dokázalo jak rozesmát hláškami, tak uvést nervy do pochodu a znechutit vraždami - takže po celou dobu jsem se příjemně bavil. Lepší 3*. ()

Psycho.R

Už od začátku se tu extrémně šlape na pedál. Bohužel to tempo nejde udržet celý film. Navíc návrat původního režiséra byl krok špatným směrem, jelikož se snažil navazovat hlavně na svůj první díl. Že se vrátili některé postavy, to bylo fajn, ale jinak jeho snaha šla do háje, protože se tu tahá za kšandy s tím, jak byla jednička dobrá. Nebyla. A to dokazuje i scéna, kdy se "vtipně ha,ha" snaží "parodovat, jen na oko, jinak se bere vážně" právě poslední záběr že svého filmu. A to jsem se trapnosti propadal. Ale jinak komediální stránka dobrá. ()

tremors

Na nekvalitní táborové slashery už není nikdo zvědavej. Doba, kdy byly v hororovém žánru na výsluní je už nejméně 20 let za námi a nynějšího diváka Return to Sleepaway Camp nemůže potěšit. Ale pobavit celkem jo. Některé hlášky jsou dobrý a povedly se i Cz titulky. Autorům se taky musí uznat, že v hledání herců byli vytrvalí a podařilo se jim ve filmu udělat jedno z nejnesympatičtějších obsazení, jaké jsem kdy viděl. Hlavně ten sprostej tlusťoch je opravdu na zabití. Jeden z mála filmů, ve kterém budete přát skoro všem smrt. ()

honzic

Průměrný slasher kazí trochu přehrávání a už vyčerpané nápady až na pár specialit. Přesto je fajn role tlouštíka, který se tam opravdu hodil a byl dost smutným terčem šikany. Hodnocení: 55 % ()

Pan.Antonin

Lepší než jsem čekal. Film Return to Sleepaway Camp, který natočil režisér prvního dílu Hiltzik, ignoruje předchozí tři (i když nevím jestli to čtvrté počítat) pokračování a nabízí nový návrat do tábora u jezera. Krom režiséra se vrátilo i několik herců a i některé (pro sérii typicky docela netradičně provedené) vraždy odkazují na předešlé filmy. Na rozdíl od ostatních sequelů se tady vyskytne i (slabší) hororová atmosféra a poprvé v sérii tu máme nejistotu, kdo je vrah. Naopak bych vytkl že charaktery postav jsou podobně jako v trojce hodně přitažené za vlasy a žádná z nich není sympatická. Kdyby šikanovali někoho jiného než postavu, která je taky hajzl, mohl by si k ní vytvořit divák vztah. V konkurenci současných filmů to vypadalo občas dost amatérsky, ale bavilo to a v rámci série je to pro mne druhý nejlepší snímek. P.S. Dík za titulky Livingdeadovi. Některé překlady sice slyšitelně nesedí (nadávky hlavní postavy), ale líbilo se mi upozornění na potitulkovou scénu. ()

Pattrick

Taková malička řezba, která nic extra nepřínáší, pár zajímavých momentů (vražd), ale děj byl dost předvídatelný, ikdyž se snažili to mást a házet na druhou kolej jako kriminálka. Ani se nedalo nikomu fandit, protože všichni byli takoví zmrd*ci, že jsem smrt přál všem .. Ještě bych k hororu přidal Krimi ()

BigJohn02

Jednoznačně nejzoufalejší díl. Šerifův gumovej frňák bil do očí od první chvíle. Vražd bylo jen pár, každá se vlekla čtvrt hodiny a stejně bylo většinou vidět kulový. Jedinej dobrej fór byl Isaac Hayes jako "šéf". ()