"Interstella 5555 - The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem" z dílny japonského mistra Leiji Matsumota je nakreslen na míru ke slavnému albu Daft Punk "Discovery". V dojímavém sci-fi příběhu o zrození nejslavněvnější kapely na světě tedy narazíte na hity jako "One More Time", "Aerodynamic", "Digital Love", "Something About Us" ad. (oficiální text distributora)

grerar

Jako dost to působí, že to Daft Punk napsali na scénář filmu, a těžko se člověk smiřuje s tím, že to bylo obráceně. naprosto skvostně strávená hodinka... 5* ()

Kacenka_

farby + ; hudba + ; zapletka + ; myslienka + ; ale ten pribeh.... vsetko co nemam rad na anime - spojenie sucastnosti s buducnostou takym strasnym sposobom .... skoro ako Totally Spies ()

merigieren

Nejdříve připomenu děj: hudebníci z jiné planety jsou unešeni šílencem ze země, preměněni na lidi a nuceni hrát pro lidi. Šílenec za to získává zlaté desky, později chtejí utéct, při útěku zjistí že to šílenec dělá již mnoho staletí. V jeho sídle ho zničí a odhalí minulost. Později je chytí policie, lidi se dozvědí pravdu, následuje přemena na modré mimozemšťany a cesta zpátky. To vše je celkem zdařile animované. Jediné, co mi na tom hodně vadilo, byla hudba. Místy silně monotónní, tento žánr sem poslouchal poprvé a doufám že naposled. Pokud by film doprovázela libovolná jiná kapela asi by získal mnohem více hvězdiček. Jinak to byl celkem zajímavý nápad udělat film beze slov :-) ()

Hell_ena

Celý film žádná z postav nepromluvila a přece je to skvělý příběh se vším co má být. Přiznám se, že i nějaká ta slza ukápla :) Rozhodně doporučuji shlédnout, skvělé pro relaxaci ;) P.S.: Poslouchám skoro každý druhý den :D ()

Utero

Příběh mě sice nějak extra nedostal, ale animace byla vynikající!...a ikdyž nejsem žádnej dancer, tak hudba Daft Punk mě dostala! V budoucnu se budu snažit jejich tvorbu poznat blíž.. ()

papaguy

Daft Punk sobě. Výtvarně, scénářem, ani hudebně mě to moc nevzalo. Ale hlavní nápad je fajn. A záporák se povedl také. Škoda, že hudba a obraz nějak víc nepracují dramaturgicky pospolu. - Jedná spíš o volný doprovod děje skladebami od DP, než klasický muzikál - je to takový jeden dlouhý videoklip ve stylu mangy. Styl kresby je spíš pro děcka. čestné 3*. P.S.: Já věděl, že umělci jsou tak trochu z jiné planety.:-) Zajímavý komentář: Marius ()

Scharra

Někdo si do videoklipu zasadí ukázky z filmů a někdo si k písničce (nebo spíše k albu) vytvoří vlastní film. To je Interstella 5555. Už od prvního klipu k One more time mě to uchvátilo. Na to, jak to celé dopadne, jsem si musela pár let počkat (a dušovat se, jestli vůbec je nějaký konec a někdo jim projekt nestopnul), protože vydali do komerčního světa snad jen čtyři klipy. Díky Bohu jsme se dočkala a musím říct, že výsledek je za jedna :) ()

dkas

Prostě skvělé! Ten příběh je dojemný, skvěle se vždy hodí do muziky a výsledný mix je úchvatný. Ve filmu pak uvidíte i samotné Daft Punk! ()

Ibis

Když samostatné písničky dostávají vlastní videoklipy, tak jen dává smysl, aby celé album dostalo celovečerní film. ()

x_ander

Hudbu Daft Punk mám rád, anime taky a nápad dát to dohromady se cení. Příběh je sice fajn, atmosféra mě dostala, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že filmu v půlce dojde dech. Hodně silné 3*. ()

Pajela

Na začátku "filmu" jsem si řekla WTF? No dopadlo to naprostým zamilováním se do tohohle kousku :-) edit 2021 (ani nevim kdy sem ten původní koment psala) vnímám to ještě líp než kdysi... Takže ano. Tohle dílko pro mě zůstane topem ze všech topů ❤️😍🥰 ()

muti

najprv som cakal dej k filmu ktory poznam z videoklipov, potom som si uvedomil ze ide o skladby jedna za druhou a dej pozostava z toho co pozname, len treba vidiet skladby v danom poradi. kedze vacsina z nas pozna len skladby zo zaciatku a nevieme ako dej dopadol, bolo to cim dalej napinavejsie sledovat. klip k skladbe je uplne next level, spravit takyto dej k hudbe je pre mna cosi neskutocne. urcite odporucam kazdmeu fanuskovi, aj ked len okrajovemu. koment: Malarkey ()

RadaRD

Abyste ocenili tenhle film, musíte mít rádi Daft Punk. Obraz a zvuk jsou zde v pečlivě vyvážené rovnováze a koexistenci. Pak je to totiž parádní jízda, od začátku až do konce. ()

790511

Sice se o muziku aktivně nezajímám a Daft Punk znám jen povrchně, ale tento hudební film mě dokázal zaujmout od začátku do konce. Krásná ukázka toho, že zajímavě zpracovaný příběh se obejde i bez jediného slova. Energická hudba dodává obrazu potřebnou dynamiku a spád. Vhodně zvolená stopáž zaručuje, že tento experiment nezačne nudit dříve, než skončí. Naopak, do filmu se podařilo nahustit tolik nápadů a děje, že nemá téměř žádná hluchá místa. Sympatické postavy si zaslouží divákovu přízeň. Za sebe mohu tento film doporučit i těm, kteří zrovna hudbou nežijí. Je to příjemný náhled do jiného světa. ()

pursuer

Ten film nepotřebuje slova. Muzika naprosto perfektně zapadá a dialogy nahrazuje. Sice historickou zápletku ne úplně chápu, ale rozhodně se nejedná o klišé, což mi vyhovuje. Dokonalá, počítačem nezkažená animace, tradiční ručně kreslené anime. Zážitek. ()