Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Jebak8

Mě Pánská jízda příjemně pobavila, humor ze života, který ostatní moc nebaví, je můj oblíbený, takže se většinou směju, když ostatní mlčí... Stejně jako u František je děvkař, kdy se kino smálo asi dvákrát, zatímco já po téměř celý film. Podobně to bylo i s pánskou jízdou. Dobrá komedie:) ()

SKA

Koukám že tenhle film si odsud odnesl hodně kritiky a s některými musim souhlasit, ale nadruhou stranu sem se párkrát i docela zasmál. 42% ()

route60 odpad!

To zas jednou český film dostal na prdel takovým způsobem že kdyby nějakou měl tak si nejméně týden na ni nesedne, ptám se mají herci jako Martin Dejdar nebo Josef Abrhám zapotřebí se účastnit takových slátanin? (Režisér) Martin Kotík je břídil a naservíroval nám bohužel velkou trapnost a filmový marast. ()

Lewaso odpad!

Myslím, že i po shlédnutí pouhé poloviny filmu mám právo na názor. Pokud bych shlédl celý, zřejmě bych už žádný ze sebe nedostal. Ten film je snad ještě blbější, než Trhala fialky dynamitem! ()

Reapper

Neuvěřitelná stupidita s ojedinělým trapným humorem, který se jeví na venek jako film za 20 000 Kč. Režisér, který obsadil Dejdara s Vetchým a zbytek výkon jako komparz, to snad né !! Jasný důkaz, že v Česku vezme i lepší herec naprostou koninu, kterou NOVA opakuje co půl roku..... ()

Ereniss odpad!

Ne, nechci se opičit po ostatních s hodnocením "odpad", ale tohle bylo opravdu jedno z největších utrpení českého "filmu", co jsem za poslední dobu viděla. ()

Alden_Larson

Kde jen začít s filmem, který dělá jednu chybu za druhou? Zaprvé není vůbec ničím originální, což by upřímně ani tak nevadilo, děj je ale natolik stupidní, že jsem si ho neužil ani ironicky. Opravdu si nevymýšlím, když říkám, že nejlepší scéna z celého filmu je až ta úplně poslední. Postavy jsou jednostranné a nezajímavé, jedna z nich dokonce vůbec nemá důvod k existenci. Herecké výkony nebyly hrozné, Ondřej Vetchý byl podle mě dokonce i dobrý, ale jinak to nikomu moc nešlo. Prezentace byla otřesná, celý film vypadá jako sitcom, barvy jsou hrozně křiklavé, kulisy vypadaly hrozně a bylo tam několik velmi špatně sestříhaných scén. Hudba byla natolik nezajímavá, že jsem jí ani nevnímal. 1/10 ()

esmoke

Po vsem co jsem o tomto filmu cetl a slysel, jsem cekal maximalni propadak. A byl jsem zklamany. Zas tak spatne to nebylo. Dokonce jsem se i zasmal, coz se mi u Kamenaku nepovedlo..... ()

pff

Film se svými kvalitami pohybuje až u dna české kinematografie. Kdyby se v nem neobjevili tak známé tváře určitě by nezasloužil větší hodnocení než "odpad!". Nadruhou stranu ani oni nemohou zachránit film s tak ubohým scénářem. takže jen * ()

shark05

Pánská jízda Na to že je to Český film to docela ušlo. Některé scény byly celkem vtipné a pobavil jsem se u nich, ale něteré stály za hovno (s prominutím). Martin Dejdar odehrál průměrný herecký výkon, který mohl klidně být o něco lepší. Musím říct, že kdyby se Kotík víc snažil tak by to mohlo být na pět hvězdiček. ()

Sekel

Tenhle film naprosto postrada smysl. Herci ze sebe delaji karikatury, jakoze to tak staci, reziser ma citu pro nacasovani vtipu asi tolik, jako smyslu pro humor. ()

Petriver odpad!

Cítím se být oklamán a podveden! A žádám vrácení vstupného a to jako myslím smrtelně vážně, protože jít do kina na tuhle slátaninu pokládám za jedno z nejblbějších rozhodnutí uplynulého roku. Po shlédnutí ukázek a po zjištění hereckého obsazení jsem usedl do křesla v kině s tím, že uvidím pravou českou komedii se svými oblíbenými herci a odejdu s povznášejícím pocitem obohacen o krátké a snadno zapamatovatelné úryvky, kterými budu častovat po dlouhou dobu své přátele. Tak na tohle opravdu hodně rychle zapomeňte. To, co jsem byl donucen vidět, byl blábol o dvou naprosto neschopných idiotech (otec a syn), kteří se pokoušeli vést samostatně domácnost, protože "jsme přece chlapi, tak to zvládnem" a kromě toho, že v životě neviděli restauraci a v testu inteligence by skončili hned za automatickou pračkou (a to by ten test museli dělat společně), se snažili v rámci scénáře působit ještě humorně!!! Kdyby se to tvářilo jako sitcom se smíchem v pozadí a bylo to v televizi, tak bych byl znechucen taky, ale pochopil bych to. Ale vydávat to za kinoverzi české komedie je teda k smíchu, vlastně k pláči. Je mi opravdu líto herců, které upřímně nechápu, že se do toho nechali uvrtat. Jsem znechucen a nemůžu než tenhle nesmysl nedoporučit. ()

ekap odpad!

Čakala som všetko možné, len toto nie! Myslela som si, že slávne herecké trio celý film udrží nad vodou...... neudržalo! Nuda od začiatku až do konca dotváraná trápnymi, často až nereálnymi, scénkami! ()

Riker

Nic jsem nečekal a odměnou mi byla pořádná dávka zábavy. U filmu tohoto typu nemá cenu řešit kameru, rekvizity, amatéra režiséra a nevím co ještě včetně logičnosti vtipů. Vypnout mozek a bavit se. Několikrát jsem se málem válel smíchy po zemi. ()

Lancer odpad!

Proti Pánský jízdě je Kameňák Schindlerovým seznamem. Zřejmě nejhorší český film, který jsem měl možnost (bohužel) vidět. Potkat Kotíka, plivnu mu s radostí do tváře - chyby se stávají, ale tohle je výsměch vkusu a krádež celých sta minut mého života...moment, vždyť já to dokoukal. Jak jsem jen mohl? A to že se propůjčili herecké hvězdy tak strašnému počinu jen vypovídá o tom, kam po zbytek svých dní patří. Abrhám na houpací křeslo, Dejdar do několika nováckých seriálů a Vetchý do těch nejhloupějších divadelních (s)frašek. Dobře jim tak! ()

LAminator

Čekal jsem že to nebude nějaká komedie u které se budu v jednom kuse chlámat.Ale netušil jsem že to bude tak 'dementní' (nemluvě o spoustě nelogičností).Josef Abrhám se neustále snaží házet nějaké rádoby vtipné hlášky stylu NEBOJTE DĚTI TO NENÍ STRAŠIDLO TO JE JEN DEBIL.A to nejhorší teprve příjde když se ve dveřích objeví Ondřej Vetchý coby novodobý pepin z postřižin v tu chvíli se film stáva opravdu demetním. ()