Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

InJo

Dementní trapárna, která si víc než 30 % vážně nezaslouží. Herci a hudba jsou docela fajn, zbytek je nechutně laciný. Komedie dobrá a vtipná možná tak akorát pro obyvatele Kameňákova. ()

Sobis87 odpad!

Myslel jsem si, že vydržím hodně, ale tohle se prostě nedalo dokoukat...radši spolknu spoďáry s hnědou čárkou, než abych viděl další minutu z téhle ohavnosti. ()

swamp odpad!

Tento film opravdu nelze srovnávat s Kameňákem, protože pro ten na ČSFD neexistuje stupnice hodnocení. Tento absurdní film by možná pobavil tříleté dítě někdy ve dvacátých letech..MOŽNÁ!! ()

PetrPan odpad!

Přesně takhle vypadá filmový trapas. Když bych tohle měl srovnat s Kameňákem páně Trošky, tak světe div se, Kameňák vyhrává, přestože je to debilní film "kultovního" režiséra debilních filmů. V Kameňáku jde od začátku o hovno a celý film tak představuje i pan "režisér", ale tohle se tváří jako SITUAČNÍ KOMEDIE !!!!! PROBOHA !!!! PANE KOTÍKU NEDĚKUJEME, VYPADNĚTE Z ČESKÉHO FILMU !!!!! Jeden Troška mu bohatě stačí. ()

Slarque

Čekal jsem dobře obsazenou českou situační komedii, ale co jsem vlastně dostal? Slepenec scén, které nic nespojuje (a to myslím, jak co se týká logiky, tak i žánru), které jsou na pár místech i vtipné (demolice bytu ve stylu Pata a Mata), ale většinou sotva na úrovni Kameňáků. Když už tvůrci vymyslí nějakou „hlášku“, nutí postavy, aby ji opakovaly do zblbnutí, kolovrátková hudba tomu všemu taky moc nepomůže a technické zpracování je na úrovni televizní inscenace – 30%. ()

WANDRWALL

Pánské jízdy patří k životům společensky založených mužů. Tohle ale není nic následování hodného, jen nepovedená hra na pánskou jízdu? Co dělal dramaturg? Byl u filmu vůbec? ()

Chrustyn odpad!

Režisér vzal několik herců, udělal z nich naprostý debily, který ani nejsou schopný uvařit párky a vrazil je do jednoho bytu a nechal je onen byt postupně likvidovat různými úpravami apod. A teoreticky to mělo být vtipné. ()

Yardak

Pár vtípků dobrých, jinak většinou jsou dost stupidní a nelogický, ale je to prostě snímek na uvolnění. Dobrá je ale hudba, celkem solidní písničky, úvodní píseň nazpíval Michal Malátný, za to jedna hvězda navíc. ()

anais odpad!

Komedie natočená se skutečně šlechetnými úmyslynatočit na našem území vtipnou, inteligentní podívanou. Bohužel se to celé vymklo tvůrcům z rukou Hned zpočátku mě tahali za uši přihlouplé promluvy hrdinů, typu: „Maminka nám umřela tak co si dáme k večeři?“ Po chvíli jsem se nestačil divit celému pojetí snímku... Jak může normální člověk přistoupit na fakt, že si hlavní hrdina, pan Brožek nedokáže otevřít plechovku, nedokáže si koupit ani chleba, v supermarketu zabloudí Sneslo by se to v grotesce. Tvůrci Pánské jízdy se však snaží apelovat (alespoň tak se mi to zdálo) na běžného člověka, který podobné situace zažívá dnes a denně (asi). Snaží se mu co nejvíce přiblížit. Brožek je inženýr, chodící každý den do práce, vydělávající Z toho usuzuji, že musel vystudovat vysokou školu, že musel projevit alespoň špetku inteligence. Ale po ní jako by se slehla zem. Je škoda, že tak nadějný film dopadl tak bídně. Jsou tu skvělí herci, je vidět, že práci si dali tvůrci i s hudbou a s výtvarným pojetím interiérů (které vypadají jak z nějaké reklamyale budiž)Chyba je však už v samotném základu, v pojetí celé výchozí situace. Stačilo by přidat „sitcomový“ smích a nasekat celý film na pár kratších epizod, a snad by to bylo snesitelnějšívtipné ale ne. ()

honajz

Být to televizní film, být to kratší o dvacet minut (ale to by nebyl celovečerák, že jo?), tak jsem velmi potěšen, protože některé vtipy jsou skvělé a postava v podání Abrháma dokonalá. Některé hlášky by se daly tesat. Ale takhle... je to rozplizlé, pro televizi určené cosi, co by klidně mohlo být pilotem k seriálu, takže tomu chybí poněkud targeting, a koneckonců i feeling. ()

MM11

Dostatek zvučných jmen, kterým komedie tyká... Zapálený režisér, co srší nápady... Zdánlivě svobodný prostor pro využití veškeré fantazie... Ale nakonec to dopadlo zase strašně bídně, dnes aby si člověk bral na Kotíkův debut pomalu rukavice, jelikož nit nezůstala suchá. Ten film je popravdě až neskutečně hloupě natočený, chtějte abych bez smilování stornoval všechny výše zmíněné naděje, protože jediná šance bude je obrátit. S herců zaujme Dejdar svou neschopností a potěší snad jen neprozíravý Abrhám a Zuzana Kajnarová, která je prostě zlatíčko. Normalizačně ladící humor funguje na 20%... Lepší než 0%, ale Kotík nechtěl pod padesát. Pravdou je, že to je marná snaha, ale fiasko zase ne. A co na tom? Další se aspoň poučí... ()

Jenda

Čekal jsem víc. Všechny vtipné hlášky se, jak jsem zjistil, vešly do traileru. Takže zábava pro nenáročné, ale jinak horší průměr. ()