Stůj, nebo maminka vystřelí!

• český

Stůj, nebo mamka vystřelí

Stop! Or My Mom Will Shoot

• slovenský

Stoj, lebo mamička vystrelí!

Akční / Komedie

USA, 1992, 84 min

• 5150

Pohodová oddechovka, nic víc, nic míň. Sly není vůbec špatný.. hodnocení 2,5*(4.3.2007)

Nesdílím zdejší zděšení. Kdo jste měli někdy maminku nebo tchyni, která je docela fajn, ale leze vám na nervy, musíte tomuhle filmu přiznat jistou kvalitu. Především má pěkně napsaný scénář; k lepšímu vyznění by to chtělo vlastně jen lepšího herce, než je Sylvester Stallone. Ale i tak je třeba scéna se sebevrahem na římse okna neotřelá a opravdu vtipná.(17.5.2013)

Co se vam na tom všem nelibi? Podle mě je to skvělá oddychová komedie. To jsem musel vidět asi jinej film než všichni tady, jinak fakt nevim. Vždyť většina scén je vtipných bez toho aby to působilo trapně, fakt nevim co už jinýho byste od komedie se Stallonem chtěli a ještě k tomu to tady Stallonovi docela sedne, já se prostě úžasně bavil,, takže urychleně změňte svoje hodnocení směrem nahoru(1.2.2005)

Ano, je to blbost, ale bavil som sa a ani nizke hodnotenia ma nedokazu ovplyvnit :-) Videl som to uz davno.(24.9.2006)

„No to je zlaté, tak ty už aj šoféruješ! – „Mama, šoférujem už dvadsať rokov.“ Skôr 40%, ale srdiečko mi to nedovolí. Sylvester Stallone patril k najväčším filmovým akčným hviezdam 80. rokov. Vďaka nekonečným sériám ROCKY a RAMBO mal peniaze, slávu, moc... ale niečo mu stále napriek tomu chýbalo. Niečo ho neustále poháňalo dopredu a vo filmoch skúšal nové žánre, polohy, etapy, veci, smery a experimenty (ale i trapasy). Jedným z takých bolo aj jeho účinkovanie v komédiách, ale v tomto nad ním zvíťazil konkurent Schwarzenegger, ktorý si vyberal predsa len lepšie scenáre (DVOJIČKY, POLICAJT ZO ŠKÔLKY). A ak vezmeme do úvahy, že už ani Arnieho komediálne scenáre neboli ktovieako dobré, čo si asi potom máme myslieť o kriminálnej komédii ´STOJ, LEBO MAMIČKA VYSTRELÍ!´? Fádnu kriminálnu – z produkcie Ivana Reitmana (KROTITELIA DUCHOV a "náhodou" Schwarzeneggerovho kamaráta) - rovinu a ospalú réžiu (Kanaďan Roger Spottiswoode – TURNER A HOOCH, AIR AMERICA) s minimom akcie, zachraňuje Stallone a jeho mama v podaní drobulinkej Estellou Gettyovou (TOOTSIE). Snímka má dobrý rozbeh (samovrah, vysávanie, nákup zbraní, „Ja sa vrátim.“) ale v polovičke stráca dych a slabý zloduch (Martin Ferrero, budúci advokát Gennaro z JURSKÉHO PARKU) tomu nepomáha. Z toho by sa Freud zjašil.(23.12.2004)

• - O filmu se zmiňuje ve své knize "Save the cat!" i Blake Snyder, autor původního námětu. Píše, že prvotní verze byla na světě již v roce 1989. (kriplozoik)

• - Film měl obsahovat scénu, kdy Sylvester Stallone projede popelářským autem skrz zeď do galerie umění. Majitele galerie hrál Scott Shaw. (HellFire)

• - Sylvester Stallone považuje tento film za vůbec nejhorší, který kdy natočil. (HellFire)