Stůj, nebo maminka vystřelí!

• český

Stůj, nebo mamka vystřelí

Stop! Or My Mom Will Shoot

• slovenský

Stoj, lebo mamička vystrelí!

Akční / Komedie

USA, 1992, 84 min

I Rambo má matku. A když ta nabije kulometný pás jeho fotografiemi a historkami z dětství, je i stejně nebezpečná. Kdo má stoprocentní, obětavou matku, musí se u nejedné scény dobře bavit. A vidět Stallona v komedii se taky daří jen výjimečně. Takže proč ne? Stačí se uvolnit, sundat brýle náročného diváka. Není to sice trhák, ale jako nenáročná legrace pobaví. Svižná a zábavně ujetá komedie, kde některé scény sice bolí bezradnou trapností (snová), ale jiné zase rozesmějí (sebevrah) a ta, kde matka s písní na rtech pucuje jarem pistoli, protože je tak nemožně mastná, patří dokonce k nezapomenutelným. Takže nakonec, proč ne.(26.12.2014)

• Gemini

Neváhejte a této komedii se velkou oklikou vyhněte, výjimečně nebudete považováni za nižší formu života, pokud se místo toho budete dívat na Tak Jde Čas...(26.5.2003)

Dost dobrá komedie. Divím se nízkému hodnocení. U komedie se člověk zasměje a pobaví. Herečka co hrála matku Stallona podala skvělý herecký výkon, hudba celkem dobrá, příběh je dost obyčejný a jednoduchý, ale to nevadí, škoda, že se ve filmu víc nestřílelo a nebyl film akčnější, přesto dávám 87% = ****(12.10.2012)

Celé dlouhé roky jsem se komediím s akčními herci vyhýbal jako čert kříži, byť jsem samozřejmě některé z nich již před mnoha lety viděl. Nyní došlo na Stůj, nebo maminka vystřelí! Nevím, zda je to tím, že stárnu a již mi nevadí ikonické hrdiny žánru, na němž jsem vyrůstal, vidět ve ztřeštěných pozicích, nebo tím, že jsem měl právě vhodnou náladu na podobně laděnou komedii, ale tento počin mě poměrně zaujal a bavil. Humor mi přišel poměrně vkusný, zápletka solidní a nějaké to poučení pro diváka, že maminku je třeba respektovat, neboť dělá vše pro vaše dobro, se tu také najde. Pár scén sice hraničí s trapností, ale s tím se muselo předem počítat. Závěrem bych však měl pochválit výkon Stallonea, jenž tu dle mého předvedl jeden ze svých zdařilých projevů (což ne vždy vidíme).(2.2.2017)

• Gilmour93

Vyhoď máti z vlaku 2. Za předpokladu, že maminka a pan režisér (Spottiswoode) mají vždycky pravdu, to měla být dokonalá komedie, ale nestalo se..(24.1.2011)

• - Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)

• - O filmu se zmiňuje ve své knize "Save the cat!" i Blake Snyder, autor původního námětu. Píše, že prvotní verze byla na světě již v roce 1989. (kriplozoik)

• - Ve scéně na letišti, kdy Joe (Sylvester Stallone) běží za vozíkem, který veze jeho matku (Estelle Getty) se její pozice na sedačkách třikrát změní. (Shadowrat)