Denní světlo

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

• Gemini

Béčkově akční a klišoidní od začátku až do konce.(12.2.2003)

Je to mierne nadpriemerný katastrofický dobrodružný film so Sylvestrom Stallonom. Má priemerný príbeh o bývalom veliteľovi záchranárov, ktorý je svedkom explózie v tuneli, ktorá ho na oboch stranách zatarasí a tak preživší nemôžu uniknúť a keďže súčasný veliteľ má pri akcii smrteľnú nehodu, rozhodne sa vrátiť do služby a urobiť všetko preto, aby sa k preživším dostal a spolu vyšli von. Spracovanie nie je zlé, od filmu s takouto tématikou sa nedá čakať nič výnimočné, takže prakticky všetko ide tak, ako aj má, nič tu neprekvapí, ale dá sa na to bez problémov pozerať a v záverečnej časti sa už nájde aj pár situácií, ktoré sú celkom zaujímavé. O nejakej akcii sa tu moc hovoriť nedá, keďže je len presne v štýle tohto žánru, samotná explózia v tuneli a celková nehoda sú dobre zvládnuté, zaujal ma aj spôsob, akým sa hlavný hrdina dostane k preživším, ale to je už prakticky všetko, zvyšok je už klasika, takže nejaké to preplávanie, úzke priechody a podobne. Herecké obsadenie je dosť dobré, Sylvester Stallone v hlavnej úlohe, ktorý je rozhodne hlavným kladom filmu, ale nesklamú ani vedľajšie postavy, z nich ma zaujal hlavne Viggo Mortensen. Réžia a technická stránka sú slušné, rozpočet je vidieť, pre potreby filmu je to ideálne. Denné svetlo vo svojej kategórii patrí rozhodne medzi to lepšie, hlavne kvôli Stallonovi a rozpočtu, ale len predsa to nie je práve môj štýl, tento typ filmu nevyhľadávam a nemá ani výraznejšie premyslený scenár a tak lepšie hodnotenie dať určite nemôžem. 57%(1.6.2012)

• Matty

Nejlepší na tomhle filmu je, že není nejhorší. 50% Zajímavé komentáře: tron, Rex Mundi, Redswif(22.12.2005)

Sly pokiaľ nehrá vo filme, v ktorom je zaangažovaný, tak to za veľa nestojí a aj tu je tradične monotónny. V priemernom deväťdesiatkovom thrilleri, v ktorom ak nebol dobrý scenár, herci a režisér rutinér, tak ste mali smolu. Efekty za pár rokov neskutočného pokroku vypadali dosť nemotorne, béčkarski herci tiež nepridali na atraktívnosti, dialógy škrípali a atmosféra gradovala naozaj len sporadicky. 55%.(2.11.2013)

Další průměrny film se Slyem na který rychle zapomenete ... já na něj nezapomněl... Mně se celkem líbil ..(21.5.2009)