Denní světlo

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

• Enšpígl

Tak já bejt v podobný situaci a bejt tam Stallone tak jsem v klidu.Ty lidi byli zbytečně vystrašený.(14.8.2006)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(23.3.2004)

,,Tak řekni to všem, že jááá jedu dál, že těhle sraček máám už dost....New York...New Yooork!" Již z úvodního klasického představení jednotlivých postav, které se stanou obětmi závalu, lze vydedukovat, že divák bude svědkem tuctového filmu, který mezi ostatními filmy totožného žánru představuje jen mírné zlepšení od průměru. Za pozornost rozhodně stojí speciální efekty, mnohdy až démonického charakteru (šíření ohně po výbuchu). Vzhledem k stopáži oceňuji i absenci hluchých míst, díky čemuž má Daylight potřebný drive a napětí. Nevkusné jsou snad jen moc okaté hry na city, zejména u dámského představenstva, ale čert to vem. Film nenudí, v některých chvílích pobaví i zamrazí a to je na americký katastrofický film dostačující. 70%(4.10.2013)

Katastrofický thriller a zároveň jeden z posledních vysokorozpočtových snímků se Sylvestrem Stallone, ve filmu je tolik patosu, že i na Stalloneho jako superpatosáka je to hodně, technická stránka je však velmi dobře zvládnutá, takže některé logické díry ve scénaři člověk i překousne(20.10.2004)

65%(17.1.2010)