Denní světlo

Daylight

Denné svetlo

Drama / Dobrodružný / Thriller / Katastrofický / Akční

USA, 1996, 110 min

70% Kvalitně zpracovaný snímek, ke kterému se rád vracím, přestože značně kopíruje filmovou klasiku Skleněné peklo ;(14.9.2006)

Stokrát viděný námět tento formálně docela pěkný film zpracovává mnohem lépe než většina konkurence.(30.8.2007)

• Matty

Nejlepší na tomhle filmu je, že není nejhorší. 50% Zajímavé komentáře: tron, Rex Mundi, Redswif(22.12.2005)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $33,023,469Tržby Celosvetovo $159,212,469║ Film sa dosť stráca v nevýraznosti, postupom času sa to stáva až otravne tuctové bez štipky lepšieho nápadu. Je to jeden z tých filmov, kde všetko vrátane akcie príde nedotiahnuté. /45%/(22.5.2005)

• Lima

Nepovedený katastrofický thriller, ve kterém jsou tuny tíživého klišé snad ještě horší než ohnivá exploze a smrtelná hrozba utopení.Rob Cohen je odborník na nenáročnou zábavu. Ale zatímco u RYCHLE A ZBĚSILE A XxX jsem se aspoň průměrně bavil, u tohoto snímku mně ohryzávala nuda. Stallone jako spásný anděl Latura - tak tohle už Slyovi nebaštím. Ani fanynky Aragorna si neužijou, Viggo moc prostoru nedostal.(11.5.2003)

• - Sylvester Stallone pred premiérou ohlásil, že toto je jeho posledný akčný film, pretože sa cíti byť na daný žáner už príliš starý. Nakoniec si to rozmyslel a k akčným filmom sa vrátil. (m.a.t.o.)

• - Postavu Vincenta hrá Stalloneho syn Sage. Úlohu získal na základe dohody svojho otca s režisérom Cohenom. (m.a.t.o.)

• - Zlaté maliny - nominace: Nejhorší herec (S. Stallone), Nejhorší píseň (Whenever There is Love (Love Theme from Daylight) (Geriel)